DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Administracja Trumpa blokuje chińskie linie lotnicze z USA”

Administracja Trumpa przeprowadziła się w środę, aby zablokować chińskim liniom lotniczym lot do Stanów Zjednoczonych w wyniku eskalacji napięć handlowych i podróży między dwoma krajami.

Departament Transportu zapowiedział zawieszenie lotów pasażerskich czterech chińskich linii lotniczych do i ze Stanów Zjednoczonych od 16 czerwca.

Decyzja była odpowiedzią na to, że Chiny nie pozwoliły United Airlines i Delta Air Lines wznowić loty do Chin w tym miesiącu. Linie lotnicze zawiesiły te loty na początku tego roku w odpowiedzi na pandemię koronawirusa, która rozpoczęła się w chińskiej prowincji Wuhan.

Departament Transportu stwierdził, że Chiny naruszają porozumienie między dwoma krajami dotyczące wzajemnych lotów.

„Departament będzie nadal angażował naszych chińskich odpowiedników, aby zarówno amerykańscy, jak i chińscy przewoźnicy mogli w pełni korzystać ze swoich praw dwustronnych”, powiedziała agencja w oświadczeniu. „W międzyczasie pozwolimy chińskim przewoźnikom obsługiwać taką samą liczbę regularnych lotów pasażerskich, jak rząd chiński”.

Departament powiedział, że prezydent Donald Trump może wprowadzić w życie rozkaz przed 16 czerwca. Administracja zasugerowała środowy ruch w zeszłym miesiącu, kiedy protestował władzom chińskim, że Pekin uniemożliwia amerykańskim liniom lotniczym uczciwe konkurowanie z chińskimi przewoźnikami.

Cztery linie lotnicze, których dotyczy to zamówienie, to Air China, China Eastern Airlines, China Southern Airlines i Xiamen Airlines.

Przed pandemią odbyło się około 325 lotów pasażerskich tygodniowo między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, w tym te obsługiwane przez United, Delta i American Airlines. Podczas gdy amerykańscy przewoźnicy wstrzymali loty, chińskie linie lotnicze kontynuowały loty do około 20 razy w tygodniu między tymi dwoma krajami do połowy lutego i zwiększyły tę liczbę do 34 lotów tygodniowo do połowy marca, według Departamentu Transportu.

United i Delta ogłosiły w zeszłym miesiącu, że mają nadzieję wznowić loty do Chin w czerwcu, ponieważ podróże lotnicze nieco wzrosły od połowy kwietnia. Rozkład linii American Airlines pokazuje loty wznowione w październiku; nie ogłosiła żadnych planów wcześniejszego ponownego uruchomienia usługi.

„Wspieramy i doceniamy działania rządu USA mające na celu egzekwowanie naszych praw i zapewnienie uczciwości” – powiedziała rzeczniczka Delta, Lisa Hanna.

Rzecznik United Airlines, Frank Benenati, powiedział: „Nie możemy się doczekać wznowienia obsługi pasażerów między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, kiedy pozwolą na to warunki regulacyjne”.

Wiadomości do rzecznika w chińskiej ambasadzie w Waszyngtonie nie zostały natychmiast zwrócone, a próby skontaktowania się z tą osobą przez telefon zakończyły się niepowodzeniem.

Gdy administracja wystąpiła przeciwko liniom lotniczym, zintensyfikowała także krytykę Chin w 31. rocznicę śmiertelnego tłumienia protestujących przeciwko demokracji na placu Tiananmen w Pekinie.

Sekretarz stanu Mike Pompeo opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające jego spotkanie we wtorek z kilkoma osobami, które przeżyły represje. Niedługo potem Departament Stanu wydał oświadczenie, w którym Pompeo miał zaszczyt spotkać czterech dysydentów, których nazwał „odważnymi uczestnikami heroicznych protestów przeciwko demokracji, brutalnie stłumionych przez chińską partię komunistyczną 4 czerwca 1989 r.”.

___

Matthew Lee w Waszyngtonie przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: