DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„„To Antifa i anarchiści!!!!” – rząd USA znalazł winnych zamieszek. Manifestacje w wielu miastach, mimo godziny policyjnej”

Ani mobilizacja wojska i policji, ani godziny policyjne ogłoszone w 30 amerykańskich miastach, ani masowe aresztowania nie powstrzymały rozszerzających się manifestacji i zamieszek po rasistowskim, policyjnym morderstwie na 46-letnim Afroamerykaninie George’u Floydzie. Miniona noc stała pod znakiem pokojowych protestów, ale też ataków na policję, pożarów i plądrowania sklepów. Zdaniem prezydenta Trumpa stoi za tym Antifa (antyfaszyści).

„Nie możemy pozwolić, by mała grupa kryminalistów i wandali niszczyła nasze miasta” – tweetował ubiegłego wieczora Trump, oskarżając radykalną lewicę i Antifę o organizowanie zamieszek. W Waszyngtonie manifestanci wdarli się nawet pod jego okna w Białym Domu. Według gubernatora Minnesoty Tima Waltza, w Minneapolis winni rozruchów są „anarchiści i handlarze narkotykami”. Takie samo zdanie ma szef departamentu sprawiedliwości William Barr, co ma usprawiedliwić wysłanie Gwardii Narodowej i żandarmerii wojskowej przeciw manifestantom.

Protestujący wszędzie domagają się przykładnego ukarania policjantów, którzy brali udział w zamordowaniu George’a Floyda. Na razie aresztowany i oskarżony został tylko jeden z tej czwórki Derek Chauvin, ten który go udusił. Gniew manifestantów wywołuje oskarżenie go o niemyślne zabójstwo, podczas gdy Floyd powtarzał przed śmiercią „nie mogę oddychać”, co stało się zresztą hasłem protestów. Wielu Amerykanów uważa, że pozostała trójka, która nie reagowała, też powinna zostać aresztowana i oskarżona o wspólnictwo.

Gniew tłumów potępiających rasizm i nieproporcjonalną gwałtowność policji ogarnął tyle miejscowości, że sytuacjawydaje się trudna do opanowania bez ukarania policjantów. Wszędzie przeważają pokojowe pochody, lecz towarzyszą im również ataki na budynki publiczne, sklepy i policję z użyciem butelek z benzyną. Protestujący stawiają barykady i zaopatrują się w proce: na szczęście na razie użycie broni palnej pozostaje marginalne. Policja reaguje gazami łzawiącymi i granatami hukowymi, wojsko wyprowadza na ulice wozy pancerne, są setki rannych i tysiące aresztowanych.

Pentagon ostrzegł, że kontyngent 13 tys. wojskowych, którzy już biorą udział w tłumieniu protestów, może zostać powiększony.

zrodlo:strajk.u

2 thoughts on “„„To Antifa i anarchiści!!!!” – rząd USA znalazł winnych zamieszek. Manifestacje w wielu miastach, mimo godziny policyjnej”

  1. „Nie możemy pozwolić, by mała grupa kryminalistów i wandali niszczyła nasze miasta”. Ci kryminaliści, wandale to ludzie. A ludzie są wszędzie. Nawet u władzy. Kryminaliści i wandale?, Bardzo dobrze sprostował to policjant pastwiąc się nad drugim człowiekiem jak wandal i kryminalista.

    1. Zadam pytanie więc. Jak odrużnicie „Jezusa od szatana”?. Jeśli „widzicie kim jest i co robi człowiek” to jak go „odrużnicie od Jezusa, skoro nim nie jest”?. „Kryminaliści i wandale”?. Co zrobiliście dla” świata, ludzkości” przez tysiące lat. pamiętajcie że „zapisane jest na kartach historii” i nie myślcie że „jak ktoś o czymś się nie dowie to nie będzie o tym wiedział. Wy to widzicie i o tym wiecie”. Moim zdaniem mieliście szansę „zadbać o świat w którym żyjemy i żyć będą”.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: