DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Posłowie wzywają rząd UK do porzucenia pomysłu 14-dniowej kwarantanny”

Ponadpartyjna grupa parlamentarzystów, w tym siedmiu byłych ministrów, wezwała rząd do rezygnacji z wprowadzenia 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich osób przybywających do Wielkiej Brytanii. Takie zasady miałyby wejść w życie 8 czerwca – podaje Metro.co.uk.

Posłowie wzywają rząd UK do porzucenia pomysłu 14-dniowej kwarantannyKażdy, kto nie będzie przestrzegał nowych zasad, może zapłacić nawet 1 000 funtów grzywny. (Fot. Getty Images)

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel ogłosiła w ubiegłym tygodniu, że od 8 czerwca wszyscy podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii będą musieli poddać się 14-dniowej kwarantannie. Każdy, kto nie będzie przestrzegał nowych zasad, może zapłacić nawet 1 000 funtów grzywny.

Rządowe plany dotyczące obowiązkowej izolacji zostały skrytykowane m.in. przez kilkudziesięciu brytyjskich posłów, którzy – jako grupa Future of Aviation – wezwali gabinet Borisa Johnsona do porzucenia tego pomysłu. W liście do ministra transportu Granta Shappsa parlamentarzyści ostrzegli, że kwarantanna ​​może doprowadzić do utraty milionów miejsc pracy.

Future of Aviation składa się z 40 deputowanych, w tym byłego ministra transportu Chrisa Graylinga, byłej minister imigracji Caroline Nokes, byłego ministra transportu i zdrowia Stephena Hammonda oraz byłego ministra Brexitu, Steve’a Bakera.

„Jeśli kiedykolwiek mielibyśmy wprowadzić politykę kwarantanny, powinno to było nastąpić dwa lub trzy miesiące temu – teraz powinniśmy z niej wychodzić, a nie ją rozpoczynać” – podkreślili politycy.

Future of Aviation wezwała też rząd do priorytetowego rozpatrzenia planów „mostów powietrznych” między krajami, w których pandemia wirusa koronawirusa jest pod kontrolą. To pozwoliłoby na podróż bez kwarantanny do takich miejsc jak Hiszpania, Portugalia i Grecja do końca czerwca.

Zdaniem części posłów i biznesu, kwarantanna to dla branży turystycznej masowe zwolnienia. (Fot. Getty Images)

Co więcej, ponad 70 szefów brytyjskich firm z różnych sektorów podpisało się pod listem do Priti Patel, również wzywając resort spraw wewnętrznych do rezygnacji z planów 14-dniowej izolacji dla podróżnych.

„Ostatnią rzeczą, której potrzebuje teraz branża turystyczna, jest obowiązkowa kwarantanna nałożona na wszystkich pasażerów przylatujących do Wielkiej Brytanii z zagranicy. To zniechęci zagranicznych gości do przyjazdu tutaj, zniechęci Brytyjczyków do podróżowania za granicę i najprawdopodobniej spowoduje, że inne kraje nałożą podobne zasady na podróżnych z Wielkiej Brytanii, co już zapowiedziała Francja” – czytamy w liście do szefowej Home Office.

Firmy wskazały, że razem zatrudniają „tysiące ludzi”, dodając, że sektor turystyki stanowi 11 proc. siły roboczej w kraju. Sygnatariuszami listu są m.in. szefowie hoteli Ritz, Dorchester i Hyatt Regency London, a także agencje turystyczne, w tym Cookson Adventures i Original Travel.

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: