DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

„Niemcy planują otworzyć granice już od połowy czerwca”

Niemiecki rząd planuje znieść ograniczenia w podróży obywateli do 31 krajów Europy. Zmiany miałyby wejść w życie 15 czerwca – informują media, powołując się na informacje agencji prasowej dpa.

Niemcy planują otworzyć granice już od połowy czerwca

Z dokumentu ma wynikać, że rząd Angeli Merkel chce, aby Niemcy mogli od 15 czerwca podróżować do 31 państw. (Fot. Getty Images)

Dziennikarze mieli dotrzeć do dokumentu na temat turystyki europejskiej, z którego wynika, że rząd Niemiec chce zezwolić na podróż do 26 innych krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, a także do czterech krajów, które nie znajdują się w UE, ale są członkami strefy Schengen – mowa o Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii.

Od 15 czerwca miałyby również zostać otwarte granice dla obywateli tych 31 państw, a ostateczna decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta lada dzień.

Media odczytują zamiar zniesienia obostrzeń jako umożliwienie Niemcom spędzenia tegorocznych wakacji za granicą. Twórcom dokumentu przyświeca przekonanie, że przywrócenie turystyki jest ważne dla wyjeżdżających i niemieckiej branży turystycznej, ale również dla stabilności gospodarczej w poszczególnych krajach docelowych.

Według Reutersa, ta propozycja nie znajduje jednak uznania we wszystkich rządach landowych. Markus Soeder, premier Bawarii, landu najbardziej dotkniętego epidemią, wyraził sprzeciw wobec zbyt szybkiego zezwolenia na wyjazdy zagraniczne.

„We Włoszech, w Hiszpanii i we Francji liczba zakażeń jest zupełnie inna niż w Niemczech, dlatego proszę rząd federalny, aby bardzo dokładnie się nad tym zastanowił. Nikogo nie należy oszukiwać. Koronawirus nadal sieje śmierć” – podkreślił.

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: