DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

Millennium Bank Nr rachunku dla wpłat z Polski : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 Dla wpłat z zagranicy : PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030 BIC (SWIFT) BIGBPLPW W RUBRYCE DLA WPISZ – M-FORUM W TYTULE – DAROWIZNA

Czym się zajmuje BrainScan? Kolejna dotacja dla spółek Szumowskich

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/
Rodzina ministra Łukasza Szumowskiego prowadzi przedsięwzięcia oparte na państwowych dotacjach. W kwietniu zainwestowała w nowe, które dwa tygodnie później dostało milion złotych dotacji.

Foto: Mateusz Wlodarczyk / Forum Polska Agencja Fotografów
Rodzina ministra Łukasza Szumowskiego prowadzi przedsięwzięcia oparte na państwowych dotacjach. W kwietniu zainwestowała w nowe, które dwa tygodnie później dostało milion złotych dotacji.

Rodzina Łukasza Szumowskiego ma talent do interesów opartych o dotacje. Te spływają na firmy brata i żony ministra zdrowia ze źródeł państwowych. Ostatni milion złotych trafił pod koniec kwietnia do przejętej zaledwie dwa tygodnie wcześniej spółki. Czym zajmuje się BrainScan?

  • Najnowsza inwestycja Szumowski Investments to kolejna kontrowersja wokół ministra zdrowia

  • Spółki holdingu rodzinnego praktycznie żyją z dotacji państwowych. Prawdziwe przychody są „incydentalne”

  • Największym przedsięwzięciem jest notowana na GPW spółka OncoArendi Therapeutics, której wartość rynkowa przekracza 150 mln zł

Popularność polityczna ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego to problemy dla spółek prowadzonych przez jego żonę i brata. „Problemy”, bo wiadomości natychmiast są nagłaśniane w atmosferze afery. A tak się złożyło, że podstawowym źródłem ich utrzymania są… dotacje od państwa.

Według informacji „Faktu”, 9 kwietnia spółka komandytowa Life Science Innovations, w której głównym wspólnikiem jest Szumowski Investments Sp. z o.o. (kiedyś jej wspólnikiem był sam Łukasz Szumowski, ale tuż przed wejściem do rządu przepisał udziały na żonę, z którą ma rozdzielność majątkową), kupiła udziały w startupie BrainScan z Gdyni. Konkretnie 170 udziałów o wartości nominalnej 8,5 tys. zł, które stanowią 24,2 proc. kapitału zakładowego. „Już 27 kwietnia BrainScan dowiedziała się, że otrzyma ponad milion złotych z dotacji z państwowej Agencji Badań Medycznych” – czytamy.

Ale to nie jest pierwsza państwowa dotacja dla gdyńskiej spółki. W lutym 2019 r., czyli długo przed tym, zanim zainteresowała się nią rodzina Szumowskich, dostała 3 mln zł dotacji z NCBiR. Na badania.

Sztuczna inteligencja

Firma tworzy oprogramowanie oparte o sztuczną inteligencję do automatycznej analizy badań z tomografii komputerowej głowy, którego celem jest m.in. wczesne wykrywanie zmian patologicznych mózgu. Ideą szans na powodzenie biznesu jest problem błędnych interpretacji radiologicznych i kolejek do interpretacji medycznej tomografii komputerowej. Założyciele firmy stworzyli oprogramowanie wykorzystujące uczenie maszynowe do analizy obrazów tomografii komputerowej głowy w celu wykrycia i klasyfikacji zmian w mózgu.

Startup ściśle współpracuje z radiologami. Stworzył już przeglądarkę plików Dicom (standardowego formatu obrazów z badań tomografii komputerowej) z dostępem w chmurze z funkcjami opartymi o sztuczną inteligencję. Dzięki niej możliwe jest wyszukiwanie i określanie guzów, krwawień, udarów, ognisk następujących po udarze oraz klinicznie istotnych zwapnień w tkankach miękkich.

W ubiegłym roku przy okazji raportu rocznego za 2018 firma informowała o uzyskaniu dostępu do bazy 25 tys. badań tomografii głowy i strategicznym partnerstwie z NVIDIA. „Sprzedaż spółki ma charakter incydentalny” – informowano wtedy. „Na ten moment większość energii poświęcana jest na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych” – podano.

Biznes finansowany dotacjami państwa

W inwestora BrainScan, czyli spółkę komandytową Life Science Innovations, Szumowski Investments Sp. z o.o. włożyła od grudnia 2017 roku 1,8 mln zł z obietnicą jeszcze 4,7 mln zł, a sam Marcin Szumowski – 23,6 tys. zł z obietnicą jeszcze 350 tys. zł.

Szumowski Investments Sp. z o.o., w której 100 proc. ma SI Assets, gdzie brat ministra Marcin ma 70 proc. udziałów a żona ministra Anna – 30 proc. jest też od 2016 roku inwestorem w notowanym na warszawskiej giełdzie biotechnologicznym przedsięwzięciu OncoArendi Therapeutics. Pan Marcin Szumowski jest tam prezesem, a Szumowski Investments ma 8,33 proc. akcji o obecnej wartości rynkowej 12 mln zł. Wartość całej spółki przekracza 150 mln zł.

Przychodów OncoArendi jeszcze prawie nie ma, ale ma za to innowacyjny produkt. Chodzi o OATD-01, czyli najbardziej zaawansowany projekt firmy. Jest to „inhibitor chitynaz opracowany jako potencjalny lek w terapii ciężkich schorzeń układu oddechowego takich jak astma oraz śródmiąższowe choroby płuc – idiopatyczne włóknienie płuc (IPF) czy sarkoidoza” – można przeczytać w raporcie kwartalnym.

Badania kliniczne I fazy związku OATD-01 rozpoczęły się w październiku 2017 roku i były przeprowadzone w ośrodku w Niemczech.

W 2018 roku spółka przeprowadziła emisję publiczną i dostała 58 mln zł. W czterech rundach inwestycyjnych dostała jeszcze 34 mln zł. „Spółka dotychczas sprawnie pozyskiwała fundusze z dotacji (umowy na finansowanie publiczne opiewają na 181 mln zł)” – czytamy w raporcie kwartalnym.

Wartość inwestycji na niezakończone jeszcze prace rozwojowe na koniec marca pochodziła w 70 mln zł z dotacji, a z własnych środków spółki – 47,5 mln zł. W pierwszym kwartale z dotacji wpłynęło 3,6 mln zł. Na koniec marca spółka miała jeszcze 30 mln zł środków pieniężnych.

Pozostałe inwestycje Szumowskich

W marcu 2020 Szumowski Investments Sp. z o.o. wycofała się po ponad trzech latach inwestycji ze spółki Kardiosystem Alpejska, czyli przychodni specjalistycznej w Aninie.

Oprócz wyżej wspomnianych przedsięwzięć ma jeszcze od 2016 roku udziały w Simplicardiac, która otrzymała w 2015 roku 1,2 mln zł pożyczki od NCBiR. Chodziło o projekt „Rozwój i komercjalizacja nowej, innowacyjnej opaski uciskowej stosowanej do zabiegów cewnikowania serca metodą przezpromieniową”.

Według „Gazety Wyborczej” w 2016 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeprowadziło kontrolę programu BRIdge Classic. „Dotarliśmy do wystąpienia pokontrolnego, które podpisał Jarosław Gowin, ówczesny szef resortu. Realizacja programu została oceniona negatywnie. Kontrolerzy zarzucili NCBR m.in.: nierówne traktowanie firm, które złożyły wnioski, niezapobieżenie ewentualnemu konfliktowi interesów i – co najważniejsze – >>zawarcie umowy z wnioskodawcą w formie nieznajdującej podstawy w przepisach<<” – podała gazeta.

businessinsider.com.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: