Rafał Betlejewski, płaczące dziecko Źródło: Facebook/Rafał Betlejewski, Pixabay, collage

Skandalista i performer, Rafał Betlejewski, szuka na Facebooku dzieci w wieku 12-15 lat. Chce je zaangażować do chóru, który zaśpiewałby piosenkę o pedofilii w Kościele.

„Szukam chóru dziecięcego (12-15 lat), który zaśpiewałby z nami piosenkę o pedofilii w kościele. Pytam poważnie. Warszawa” – napisał na Facebooku skandalista Rafał Betlejewski.

„Chciałbym, żeby tu refreny zaśpiewał chór dziecięcy…” – dodaje w kolejnym wpisie udostępniając zdjęcie figury ministranta i tekst piosenki.

Kim jest Rafał Betlejewski?

Betlejewski to performer i skandalista. Jest autorem kontrowersyjnych akcji, m.in. „Tęsknię za tobą Żydzie”, czy „Spal wstyda”.

Ta druga akcja spotkała się z ogólną krytyką w mediach i została uznana za wyjątkowo okrutną. Aktorzy i aktorki udawali pracodawców robiących kastingi na pracowników. W trakcie takich udawanych rozmów kwalifikacyjnych dochodziło do kontrowersyjnych sytuacji.

„Jeden z petentów, 20-letni chłopak, otrzymał ofertę świadczenia usług seksualnych pod przykrywką pracy w charakterze kierowcy. >>Aktorka posunęła się nawet do tego, że pocałowała chłopca siłą. Nie obronił się. Nie potrafił. Drżał cały, był sparaliżowany, nie wiedział, jak zareagować. Nie potrafił wyjść i uciec<<„ – pisał swego czasu o akcji portal Onet.

Zapewne i tym razem chodzi o jakąś kontrowersyjna prowokację.

Źródło: Facebook