NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Spis powszechny 2021: Obowiązkowy ? - KTO NIE MUSI BRAĆ UDZIAŁU - SPRAWDŹ
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Wstrząs: Siedem osób zmarło na koronę pomimo podwójnego szczepienia
Marines AFU zdezerterowali z armii po zauważeniu koncentracji wojsk rosyjskich na granicy
Niemcy. Sąd wydał wyrok ws. dwóch uczniów: „Maseczki są bezużyteczne.” Rządzący w panice
NADESŁANE PRZEZ CZYTELNIKA - DARIUSZ KWIECIEŃ HISTORIA ZARAZY KOŁEM SIE TOCZY CZYLI ZAMORDYZM COVIDOWY NIC NOWEGO
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Daj dziecku patyk zamiast smartfona! To sekret udanych wakacji”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Place zabaw i szkolne korytarze łączy jedno – gromady dzieci wpatrzonych w świecące ekrany. W wakacyjnych kurortach dzieciaki częściej niż w basenie można znaleźć skupione wokół hotelowej recepcji, bo tam najczęściej najlepiej łapie wi-fi.

DAJ DZIECKU PATYK

Wszechobecnym smartfonom odważyła się powiedzieć NIE Marta Cichowska–Napiórkowska z Fundacji Strefa Przetrwania. Tak powstała akcja: daj dziecku patyk zamiast smartfona.

Znalezione obrazy dla zapytania male dzieci z smartfonem w reku zdjecia

Z życia wzięte

„Pomysł wziął się z życia, z codziennej obserwacji świata – mówi pomysłodawczyni akcji. – Beztroska zabawa na podwórku, która jeszcze kilkanaście lat temu była synonimem szczęśliwego dzieciństwa, dziś praktycznie nie istnieje. Zamiast tego dzieci już od najmłodszych lat zaznajamiane są z elektroniką, maluchy siedzą w wózkach wpatrzone w ekrany”.

Znalezione obrazy dla zapytania male dzieci z smartfonem w reku zdjecia

 

Jakie są tego skutki? Dzieci pozbawione okazji do ruchu i swobodnej aktywności nie rozwijają swojej sprawności fizycznej – nie mają możliwości budowania swoich mięśni, rozwijania koordynacji. Nie uczą się swojego ciała, ale i nie mają okazji sprawdzić, co jest bezpieczne, a co nie, gdzie przebiega granica, której nie wolno przekraczać. Niechętnie opuszczają wirtualny świat – w „realu” jest dla nich zbyt nudno, otoczenie nie produkuje takiej ilości atrakcyjnych bodźców jak gra czy bajka. Trudno jest im potem nawiązać kontakt z rówieśnikami czy skupić się na nauce.

Znalezione obrazy dla zapytania male dzieci z smartfonem w reku zdjecia

Na co dzień Marta jest założycielką Leśnego Przedszkola „Włóczykij” w Ostrołęce. To, co odróżnia je od innych przedszkoli, to ilość czasu spędzanego przez dzieci na świeżym powietrzu – nie na kolorowym placu zabaw, ale w naturalnych warunkach lasu. Przedszkolaki bawią się tam niezależnie od warunków, zgodnie z zasadą, że nie ma złej pogody – jest tylko niewłaściwe ubranie.

Znalezione obrazy dla zapytania zabawa dzieci na podworku zdjecia

„Dzieci w przedszkolach leśnych funkcjonują tak, jak żyło się kiedyś: mają możliwość biegania, wspinana się, pokonywania górek w niezorganizowanym terenie. Mogą się ubrudzić, zmęczyć. Niesamowite jest obserwować, jak to wpływa na ich rozwój – nie tylko ruchowy ale i poznawczy, na ich zainteresowanie światem, wrażliwość, wartości społeczne. Uważność naszych dzieci jest niezwykła, zauważają najmniejsze robaczki, co ważniejsze, potrafią skupić na nich swoją uwagę przez dłuższy czas, różnicują głosy ptaków” – opowiada Marta.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w lesnym przedszkolu zdjecia

Dlaczego patyk?

Z jednej strony codzienna praca z dziećmi korzystającymi z uroków lasu, z drugiej – widok maluchów przyklejonych do ekranów. Zgrzyt pomiędzy tymi dwoma światami zaowocował pomysłem na akcję „Daj dziecku patyk zamiast smartfona”. „Dlaczego patyk? Bo ma niezliczoną ilość zastosowań. Można nim rysować albo pisać na ziemi, można podrzucać szyszki, rzucać nim do celu. Ważne, aby pozostawić dziecku swobodę w wymyślaniu zabawy”.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w lesnym przedszkolu zdjecia

A na to, jak twierdzi inicjatorka akcji, dzieci mają coraz mniej okazji. Większość współczesnych zabawek narzuca jedną, określoną formę aktywności. Nawet nowoczesne place zabaw – kolorowe, bezpieczne, z licznymi atestami – ograniczają dziecięcą swobodę. Bo na huśtawce można się… huśtać, na zjeżdżalni – zjeżdżać. To wszystko blokuje rozwój kreatywności, umiejętności radzenia sobie w różnych życiowych sytuacjach.

„Nie wiemy, co czeka nasze dzieci w przyszłości. Każdego dnia pojawiają się nowe zawody, potrzebne są nowe umiejętności. Dzisiaj nie możemy przewidzieć, gdzie za kilka lat będą pracować współczesne nastolatki, nie mówiąc o przedszkolakach. Kreatywność pozwala ludziom odnaleźć się w każdej sytuacji, znajdować niestandardowe rozwiązania problemów napotykanych w codzienności” – tłumaczy inicjatorka.

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci w lesnym przedszkolu zdjecia

Patyk jest tylko symbolem – akcja ma na celu skierować uwagę rodziców na wspólne spędzanie czasu z dziećmi w naturalnym otoczeniu. Zachęcić, aby zamiast na basen wybrali się z pociechami nad jezioro, a zamiast na plac zabaw – do parku. Wspólna zabawa szyszkami czy oglądanie liści naprawdę może dostarczyć wiele radości! Tak naprawdę nie jest ważne, co robimy – kluczem jest brak pośpiechu, bycie razem ze sobą i z naturą. Początkowo przyzwyczajone do wszechobecnej elektroniki dzieci będą potrzebowały pomocy w znalezieniu pomysłów na zabawę, ale delikatnie pokierowane, szybko same odkryją, że na gałęzi można huśtać się lepiej niż na metalowych rurkach placu zabaw.

Podobny obraz

Sekret udanych wakacji

„Idzie za tym jeszcze jedna bardzo ważna sprawa – zaznacza Marta. – Jeżeli dzisiejsze dzieci nie odkryją piękna tak spędzanego czasu, to co przekażą swoim dzieciom? My, dorośli, mamy w sercu takie wspomnienie dzieciństwa, które przywołuje uśmiech na twarzy – wspinaczki na drzewa, wędrówki leśne, pływanie w jeziorze. Ile ludzi, tyle wspomnień. Nasze dzieci dziś pracują na swoje wspomnienia, zadbajmy o to, aby nie wypełniała ich tylko wirtualna rzeczywistość”.

Piechowice - Fotorelacja WAKACJE Z POK- "Wszystko o lesie"

Sukces akcji przerósł oczekiwania autorów. Jeden wpis na ich facebookowym profilu ma już ponad 100 tys. wyświetleń! Przygotowane plakaty można bezpłatnie pobierać i umieszczać w mediach społecznościowych. Wydrukowane pojawiły się w wielu żłobkach i przedszkolach. Bo sekret udanych wakacji jest prosty: daj dziecku patyk zamiast smartfona!

zrodlo:https://pl.aleteia.org

zdjecia z internetu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: