DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Psychologia: Niebezpieczne symptomy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

 Jesteśmy małżeństwem 30 lat. Mamy dorosłe dzieci: 25 i 20 lat. Wiesław był zawsze dobrym mężem i ojcem. Nagle zaczął znikać z domu, przestał oglądać telewizję, słuchać radia. W domu zaczęła pojawiać się dziwna literatura, zmieniał się z dnia na dzień. Krytykował wszystko i wszystkich uporczywie powtarzając, że nigdy nie osiągniemy wiecznej szczęśliwości, że żyjemy źle. Mówił często, że zbliża się koniec świata i on z tamtymi ludźmi zostanie ocalony, a my, jego rodzina, jesteśmy „wcieleniem diabła”.

Znalezione obrazy dla zapytania wcielenie diabla zdjecia

Wszystkie próby krytyki z naszej strony spotykały się z natychmiastową reakcją – mąż zatykał uszy i uciekał. Jemu tych naszych „bluźnierstw” nie wolno było słuchać. Nagle zaczął wynosić wartościowe rzeczy i pieniądze. Pewnego dnia wyrzuciliśmy mu wszystkie rzeczy związane z tymi ludźmi. Mąż szalał, spakował się i wyprowadził. Nie wiedziałam co robić, zupełnie straciłam z nim kontakt. Jedyną osobą, którą czasem tolerował była moja kuzynka. To ona biegała do domu, w którym mieszkali ci ludzie i zadawała im dociekliwe pytania. To ona sprawiła, że mąż stał się wkrótce dla nich niewygodny. Z prostej przyczyny – ktoś o niego walczył. Mniej więcej na początku 2009 r. Wiesławowi ograniczono prawo do przychodzenia na spotkania tych ludzi do 2 razy tygodniowo. Pozwolono mu też wrócić do domu. Mąż oszalał. Wpadał nagle do pokoju, czegoś od nas żądał, ale nie potrafił skonkretyzować czego. W nocy budził sąsiadów, chciał dzwonić na policję. Widać było wyraźnie, że z jego psychiką jest bardzo źle. Z tygodnia na tydzień było coraz gorzej. Przestał sypiać, odmawiał przyjęcia pokarmów, przestał się myć. Przez cały czas twierdził, że czeka na śmierć, bo boi się końca świata. W akcie rozpaczy zgodził się na badania psychiatryczne w szpitalu. Jest teraz lepiej, ale wciąż ma ze sobą wiele problemów psychicznych. Janina

Czasem zdarza się, że któryś z naszych najbliższych znajduje się pod wpływem toksycznej grupy osób. Na początku nie zwracamy na to uwagi lub po prostu tego nie zauważamy. Poniżej przedstawiam niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że ktoś z naszej rodziny potrzebuję pomocy:

Znalezione obrazy dla zapytania sekty zdjecia

Zmiana przyzwyczajeń

• twój bliski (mąż, żona, dziecko) zrezygnował gwałtownie z oglądania telewizji, słuchania radia, muzyki rozrywkowej, pomimo że wcześniej lubił to robić, lub odwrotnie – zaczął wręcz nałogowo słuchać muzyki, (na przykład orientalnej, heavy metalowej), nagranych przemówień, lekcji o tematyce religijnej, oglądać regularnie podejrzane filmy wideo, np. nagrania ze zbiorowych modlitw, zapisy scen gwałtu i przemocy wobec ludzi czy zwierząt.

• Zrezygnował nagle z tego co lubił, na przykład zabaw tanecznych, kina, basenu.

• Przestał spotykać się z dotychczasowymi przyjaciółmi i dobrymi znajomymi.

Wygląd zewnętrzny

• Zaczął się zupełnie inaczej ubierać – przesadnie elegancko lub ciągle w określony zestaw, nosić dziwne szaty, plakietki.

• Zaczął przesadnie dbać o higienę osobistą o stałych porach lub odwrotnie – zaprzestał tych czynności zupełnie.

• Zmienił radykalnie dotychczasową fryzurę, na przykład ściął włosy pozostawiając z tyłu głowy warkoczyk, zaczął nakrywać głowę nawet w domu.

• Zaczął nosić na szyi z czcią różnego rodzaju amulety, koraliki, woreczki, chociaż wcześniej nie było to w jego stylu.

Znalezione obrazy dla zapytania wcielenie diabla zdjecia

Dieta

– Przestał jeść i pić produkty, które dotychczas lubił lub zwyczajowo spożywał, na przykład potrawy świąteczne.

– Przestał dotykać pewnych produktów i naczyń rękoma, wydzielił własne nakrycie stołowe.

Aspekt religijny

• Zaczął zamykać się w swoim pokoju na wiele godzin, śpiewając lub pozostając w bezruchu.

– Zmienił całkowicie wystrój swojego pokoju, zbudował coś na kształt ołtarza, pali świece i kadzidła.

• Zaczął zbierać dziwne rzeczy, na przykład zdjęcia i obrazy przedstawiające diabły, czaszki, krzyże.

• Nagle zaczął interesować się sprawami wiary, namiętnie czytać Pismo Święte, dziwne publikacje o obcych brzmiących tytułach, liczne ulotki, broszury, strony internetowe grup religijnych lub przestał uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, do którego należał, obchodzić tradycyjne święta, na przykład Boże Narodzenie.

• Zaczął namawiać pozostałych domowników do rozmów na temat religijne, krytykując zarazem ich poglądy religijne, żądając zdjęcia krzyży i świętych obrazów.

Znalezione obrazy dla zapytania oltarz sekty zdjecia

Nowe zwyczaje

• W  domu, bez względu na porę pojawiają się nowi, dziwnie zachowujący się znajomi. Bliski coraz częściej znika z domu, mówiąc, że uczestniczy, na przykład w kursie podnoszącym potencjał twórczy, kursie biblijnym, jogi i tym podobnych.

• Nie wraca na noc do domu, a potem gubi się w wyjaśnieniach.

• Opuszcza coraz częściej zajęcia w szkole, pracy pomimo, że wcześniej nie było to problemu.

• Pożycza pieniądze od bliskich i znajomych, bądź odwrotnie – rozdaje własne czynności czy rzeczy osobiste.

• Dokonuje kradzieży cennych przedmiotów i pieniędzy.

• W rozmowach od niedawna pojawiają się nowe zwroty, jak na przykład: „energia kosmiczna”, „czakram”, „afirmacje”, „leczenie energią”

Jeśli choć jedno z powyższych stwierdzeń odnosi się do bliskiej Ci osoby, warto bliżej przyjrzeć się jej zainteresowaniom. Jednak wystąpienie kilku z nich naraz może oznaczać, iż Twój bliski jest w poważnym bezpieczeństwie. Nie należy jednak dzielić się podejrzeniami z bliskim, ale postarać się zdobyć więcej informacji.

Pamiętaj: jeśli spotykasz ludzi najbardziej przyjacielskich, jakich tylko potrafisz sobie wyobrazić, otwartych i serdecznych, prawdziwie bajecznych … I jeśli spotykasz lidera grupy pełnego natchnienia, wyrozumiałości, czułości, dobroci, jakiej nigdy nie doświadczyłeś… I kiedy cel grupy jest czymś, czego sobie nigdy nie wyobrażałeś… I kiedy to wszystko wydaje się zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, to najprawdopodobniej rzeczywiście jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe. Te grupy szukają ludzi inteligentnych, mających ideały, intelektualnie i duchowo ciekawych. Nie porzucaj tego, kim jesteś, co robisz, w co wierzysz.

 

zrodlo:goniec.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: