DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

OWADY WIĘKSZE OD LUDZKIEJ DŁONI!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Entomofobia to patologiczny lęk przed owadami. Wiele osób na ich widok czuje niepokój i obrzydzenie, a im większy jest insekt, tym większe przerażenie temu towarzyszy. Nie jeden z nas wystraszyłby się robaka wychodzącego spod łóżka, ale już prawie każdy uciekłby na widok trzydziestocentymetrowej Deinacridy heteracanthy.

Mimo że większość przerażających stworzeń możemy spotkać w Australii, to Deinacrida heteracantha zamieszkuje obok, w Nowej Zelandii, a konkretniej na wyspie Little Barrier. Insekt może osiągnąć nawet 30,5 cm długości (wliczając czółka i odnóża) i ważyć ponad 70 gramów. Ten szarańczak uznawany jest za największego owada świata.

Gdyby te liczby nie robiły wrażenia, warto dodać dla porównania, że wróbel zwyczajny osiąga maksymalnie 39 g, a mysz domowa 19 g. Łatwo policzyć, że szarańczak może być nawet 3,5 razy cięższy od myszy.

Osobnik należy do wet, czyli ponad 70 gatunków prostoskrzydłych owadów, endemicznych dla kraju kiwi. Interesujące jest to, że żyją one w niezmienionej formie od niemal 200 milionów lat, co czyni je trzy razy starszymi od Tyranozaurów.

Nazwa „weta” pochodzi od „wētā punga”, oznacza to w języku maoryskim „bóg brzydoty” – jak nietrudno zauważyć szarańczaki nie grzeszą urodą. Deinacridy heteracanthy nie mają płuc, a oddychają za pomocą egzoszkieletu. Natomiast ich uszy znajdują się na przednich nogach, poniżej kolan.

Chociaż wyglądają przerażająco, w rzeczywistości są dla ludzi zupełnie niegroźne. Bardzo rzadko gryzą i nie są jadowite. Dodatkowo za dużo ważą, aby mogły wzbić się w powietrze. Zazwyczaj przez cały dzień siedzą w kryjówce, a po zmroku opuszczają ją, by żywić się liśćmi i nasionami. Jak zauważyli miejscowi, wyjątkowo uwielbiają marchewki.

Gatunek przez długi czas nie miał wielu naturalnych wrogów aż do momentu, kiedy ludzie przywieźli ze sobą koty oraz szczury. W latach 60. XX wieku wety wymarły na głównych wyspach Nowej Zelandii i dzisiaj zagrożony wyginięciem gatunek można spotkać naturalnie jedynie na Little Barrier. Niewiele brakowało, by ludzkość zakończyła trwającą ponad 200 milionów lat historię wet.

INTERIA.PL
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: