KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

WODY POLSKIE BĘDĄ INWESTOWAĆ W PONAD 600 PROJEKTÓW RETENCYJNYCH

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

W ciągu najbliższych trzech lat Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie chce zrealizować 640 inwestycji w retencję, wartych szacunkowo 160 mln złotych. Celem jest zatrzymanie jak największej ilości wody w obszarach rolnych.

Wody Polskie, polska struktura organów administracji odpowiadająca za zagospodarowanie wód w Polsce, sukcesywnie ogłasza kolejne przetargi dotyczące nowych przedsięwzięć. Obejmują one m.in. naprawy przepustów, zastawek czy progów piętrzących wodę. Projekty będą realizowane w województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Kolejne mają objąć też inne regiony Polski.

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca przedstawił w czwartek plany dotyczące kolejnych inwestycji w retencję. Zaznaczył, że przynoszą one szybkie rezultaty.

„W tym roku zamierzamy wydać około 60 milionów” – powiedział Daca. Zaznaczył, że są to „bardzo dobre środki”, które Wody Polskie wygospodarowały z innych inwestycji, żeby „jak najszybciej dedykować je obszarom wiejskim”. Przyznał, że środki te nie są relatywnie zbyt duże, biorąc pod uwagę skalę działalności i prowadzenia inwestycji na blisko 2 mld złotych.

„Natomiast są to środki, które natychmiastowo przynoszą efekt w postaci wody zatrzymywanej w środowisku wiejskim, środowisku glebowym. To przynosi bardzo duże rezultaty” – podkreślił.

Działalność Wód Polskich skupia się obecnie na obszarach najbardziej dotkniętych suszą. W projekty włącza się  Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i resort rolnictwa. Do współpracy zostały też zaproszone spółki wodne, w w ramach tzw. partnerstwa wodnego.

W kwietniu pisaliśmy, że minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk poinformował o przygotowaniu projektu specustawy, która przyśpieszy inwestycje zabezpieczające Polskę przed suszą. Zaznaczył, że w tym roku na walkę z suszą dodatkowo przeznaczonych zostanie ponad 150 mln złotych.

RIRM / Kresy.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: