KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

GUS: OGROMNY SPADEK PRODUKCJI W FABRYKACH

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w kwietniu w ciągu miesiąca produkcja przemysłowa spadła o 25,5 proc. To największy spadek od początku opracowywania takich danych, czyli od co najmniej 27 lat.

Zdanych podanych przez GUS wynika, że kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa najbardziej dotknął motoryzację. W kwietniu produkcja samochodów, przyczep i naczep w porównaniu do 2019 roku była niższa aż o 78,9 proc. Ponadto, o blisko 70 proc. spadła produkcja wyrobów skórzanych, a mebli o 50 proc.. Zaznacza się, w tym drugim przypadku dotyczy to jednej z głównych polskich branż eksportowych. O 25 proc. spadła z kolei produkcja ubrań.

W komunikacie GUS czytamy, że część respondentów jako uzasadnienia spadku produkcji sprzedanej wskazywała spadek liczby zamówień w związku z COVID-19. Dotyczyło to przede wszystkim produkcji wyrobów z metali, wyrobów z gumy i z tworzyw sztucznych, a także „koksu i produktów rafinacji ropy naftowej, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep” oraz mebli.

Wśród innych wskazywanych przyczyn wymieniano często takiej, jak zmiana wymiaru etatów pracowników oraz przebywanie pracowników „na postojowym”. Ten drugi przypadek dotyczył głównie produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep oraz mebli.

Jednocześnie, w kilku obszarach doszło jednak do wzrostu produkcji, przy czym dotyczyło to nielicznych podmiotów. Był to efekt wzrostu liczby zamówień w produkcji odzieży, chemikaliów i wyrobów chemicznych. GUS zaznacza jednak, że nie przełożyło się to na „wyniki uzyskane na poziomie agregatów, w których odnotowano spadki”.

Według RMF FM, w porównaniu z zeszłym rokiem w całej Polsce produkcja spadła o 24,6 proc. Zaznaczono, że wcześniej ekonomiści zakładali spadek o 10-12 proc., zaś najbardziej pesymistyczne prognozy zakładały spadek o 18 proc.

Analitycy Banku Pekao S.A. prezentując indeks produkcji przemysłowej napisali, że „koronawirusowa recesja cofnęła polski przemysł do 2013 roku”.

Analizy Pekao@Pekao_Analizy

Koronawirusowa recesja cofnęła polski przemysł do 2013 roku.

Zobacz obraz na Twitterze

Wcześniej pisaliśmy, że w marcu produkcja w przemyśle, budownictwie i branży energetycznej w Niemczech zmniejszyła się o 9,2 proc. Wedle wstępnych wyliczeń spadek w kwietniu był jeszcze większy.

rmf24.pl / Kresy.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: