KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CO KORONAWIRUS ROBI Z RELACJAMI MIĘDZYLUDZKIMI I JAK UTRZYMAĆ MIŁOŚĆ PRZY ŻYCIU, JEŚLI NIE MOŻNA JEJ DOTKNĄĆ.

Nie da się ukryć, że dotyk pomaga w przekazywaniu, a nawet kształtowaniu emocji, takich jak wdzięczność, współczucie i sympatia. Pomaga również budować, wzmacniać i podtrzymywać relacje międzyludzkie oraz jest niezbędny do budowania więzi i intymności.

Brak wrażenia dotykowego może mieć szkodliwy wpływ na nasze ciało i umysł. Bez dotyku trudno jest tworzyć intymne więzi i wyrażać nasze uczucia.

Kiedy kładziemy na siebie ręce, to jest to jak włączanie łącznika, który promuje bliskość, a także uczucie zaufania.

Człowiek jest zaprojektowany tak, aby być ze sobą blisko i intymnie, a bycie dotykanym jest tym, czego większość z nas chce w romantycznym związku, a nawet bliskiej przyjaźni.

 

f51e2610-4ee4-11ea-9b4e-9c10402c07b7_1320x770_091310

Na przykład, dobry seks nie może zastąpić okazjonalnego delikatnego i zmysłowego dotyku. Czasami dobry kontakt zmysłowy może być po prostu w centrum tego, o co chodzi w wielkim seksie.
W obecnej sytuacji koronaawirusowej wiele osób unika kontaktu fizycznego, a nawet przypadkowego, np. całowania się towarzyskiego, uścisku dłoni czy przytulania. Chociaż ważne jest, abyśmy ograniczyli nasze haptyczne interakcje ze sobą, to jednak długi, długotrwały brak kontaktu fizycznego może przynieść szkodliwe skutki – zarówno fizyczne, jak i emocjonalne – dla romantycznych związków.

e7f2a814-4ec9-11ea-9b4e-9c10402c07b7_972x_091310

Na przykład, dobry seks nie może zastąpić okazjonalnego delikatnego i zmysłowego dotyku. Czasami dobry kontakt zmysłowy może być po prostu w centrum tego, o co chodzi w wielkim seksie.
W obecnej sytuacji koronaawirusowej wiele osób unika kontaktu fizycznego, a nawet przypadkowego, np. całowania się towarzyskiego, uścisku dłoni czy przytulania. Chociaż ważne jest, abyśmy ograniczyli nasze haptyczne interakcje ze sobą, to jednak długi, długotrwały brak kontaktu fizycznego może przynieść szkodliwe skutki – zarówno fizyczne, jak i emocjonalne – dla romantycznych związków.

Tudose zwraca uwagę, że dla wielu osób dotyk jest najważniejszym sposobem okazywania uczuć, ponieważ jest to jeden z pięciu języków miłości. Celowe unikanie wpłynie z pewnością na zdolność pary do zachowania intymności, ostrzega Tudose.

7473b512-4eca-11ea-9b4e-9c10402c07b7_1320x770_091310

Fizyczny dotyk zwiększa poziom oksytocyny (hormonu wiążącego), który wzmacnia nasz związek z partnerem i dosłownie łączy nas ze sobą, a dopamina (hormonu przyjemności) sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i pomaga zapobiegać objawom takim jak depresja i lęk.
„W związku z tym, że ciągłe wiadomości o śmiertelności i liczbie zakażeń są już bardzo przerażające, proste interakcje, takie jak przytulanie się i trzymanie partnera za rękę, aby go pocieszyć, są teraz ciągle na drugim miejscu”, mówi.
Tudose zwraca uwagę, że główną korzyścią z posiadania partnera jest wsparcie emocjonalne i możliwość szukania fizycznego bezpieczeństwa od siebie nawzajem. Ale izolacja i strach przed złapaniem czegoś może sprawić, że Twój partner poczuje się odrzucony i w rezultacie podważy zaufanie i spowoduje wiele niechęci, zwłaszcza jeśli jeden z partnerów poczuje, że druga strona przesadza.

d8c4d432-4ee4-11ea-9b4e-9c10402c07b7_1320x770_091310

Zwraca również uwagę, że partnerzy, którzy byli już odłączeni i rzadko mieli kontakt fizyczny przed wybuchem epidemii, są być może mniej narażeni na skutki obecnej sytuacji; idea narzuconej izolacji może jeszcze bardziej „znormalizować” istniejący wcześniej brak intymności. Innymi słowy, długotrwały wpływ na tego typu relacje może być dość szkodliwy.
Dla innych najbardziej prawdopodobne jest, że znajdą sposób, aby być bardziej ostrożnym i zwiększyć swoje standardy higieny i osiedlić się w nowe procedury, które nie będą miały wpływu na ich związek w dłuższej perspektywie.
„Dobra równowaga w związku jest osiągana poprzez komunikację. Kiedy obaj partnerzy są w stanie dzielić się swoimi obawami i zmartwieniami oraz pozwolić partnerowi na wsparcie i uspokojenie ich, ten kryzys może rzeczywiście wzmocnić ich związek”.
Osoby, które wcześniej mogły właśnie uprawiać seks na pierwszej randce, mogą to postrzegać jako szansę na powolne działanie, na lepsze poznanie się przed przejściem na wyższy poziom.
Valentina Tudose, ekspert ds. relacji
Rozważając bezpieczniejsze alternatywy dla kontaktu fizycznego i intymności, sugeruje ona parom, aby przekształcić ten kryzys w okazję do zbadania innych form związku.

„W świecie pełnym urządzeń cyfrowych, rzekomo zaprojektowanych po to, by nas przybliżyć, sytuacja ta jest ciekawą okazją dla ludzi do odkrycia prawdziwego znaczenia związku”
„Intymność jest najlepsza, gdy dzieje się to bez najmniejszego dotyku, gdy jest spotkaniem umysłów, głębokim i znaczącym magicznym związkiem między tobą a twoim partnerem”.

Często zapominamy, jak ważne jest to, zanim wskoczymy prosto w fizyczny wyraz naszej sympatii. Poświęć więc trochę czasu na intelektualne i emocjonalne połączenie z partnerem, zanim zaczniesz się martwić, czy pocałunek jest bezpieczny, czy też nie”.

eb9d4bac-4ee4-11ea-9b4e-9c10402c07b7_1320x770_091310

Jeśli mamy się czegoś nauczyć z tego doświadczenia, to znaczy, że bycie blisko kogoś nie zawsze jest kwestią bliskości przestrzennej, ale bardziej wysiłku, jaki wkładamy w to, by „zdobyć” go, by być bardziej obecnym, troskliwym i autentycznym w naszych relacjach, podkreśla.
Dla tych, którzy spotykają się na randce lub na początku związku, mówi, że jest to duża szansa na zbudowanie związku w sposób powolny, ale stabilny.
„Randki są wciąż żywe i kopiące w tym czasie i po raz kolejny jest to świetna okazja, aby spowolnić rzeczy i zbudować więcej związku. Ludzie, którzy wcześniej mogli właśnie wskoczyć do seksu na pierwszej randce, mogą postrzegać to jako szansę, aby wziąć rzeczy powoli, poznać się lepiej przed podjęciem rzeczy do następnego poziomu”.

484b8348-4eca-11ea-9b4e-9c10402c07b7_1320x770_091310

Dla partnerów, którzy są dotykowo pozbawieni, Tudose radzi: „Nawet jeśli lubimy kontakt fizyczny z innymi, bycie ostrożniejszym i zarezerwowanym na kilka tygodni na pewno nikogo nie zabije, więc okaż cierpliwość i zrozumienie, używaj urządzeń cyfrowych, aby pozostać w kontakcie i pracować nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi. Mimo że fizyczny dotyk jest jednym z najważniejszych języków miłości, jest to tylko jeden z pięciu, więc może warto poświęcić ten czas na odkrycie nowych sposobów dawania i otrzymywania miłości”.
Luisa Tam jest korespondentką w „Post”.

Luisa, Tam, https://www.scmp.com/lifestyle/family-relationships/article/3050610/what-coronavirus-doing-relationships-and-how-keep, (16.02.2020).

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: