KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

Kontrola poselska: Prawie 140 mln dotacji dla firmy brata ministra zdrowia. Jest odpowiedź Marcina Szumowskiego

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Jak wykazała kontrola poselska polityków Platformy Obywatelskiej, firma brata ministra zdrowia od czasu rządów Prawa i Sprawiedliwości miała otrzymać prawie 140 mln zł dotacji od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. – Kwoty, które podane zostały w materiale, odbiegają, w niektórych przypadkach zasadniczo, od rzeczywiście przyznanych dotacji – tłumaczy Marcin Szumowski.

Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej, poinformował na Twitterze, że firma Marcina Szumowskiego, czyli brata ministra zdrowia, od czasu rządów Prawa i Sprawiedliwości ma otrzymywać wielkie dotacje z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Od listopada 2015 roku do marca 2020 roku było to, według niego, kwota 139,5 mln zł.

Dokładne kwoty, które miały zostać przekazane firmie Szumowskiego to:

  • 22 mln zł w listopadzie 2015,

  • 20 mln zł w grudniu 2015,

  • 24 mln zł w kwietniu 2017,

  • 29,5 mln w listopadzie 2017,

  • 22 mln w listopadzie 2019,

  • 22 mln w marcu 2020.

Drastyczny spadek dofinansowania, naprawdę?

– pisze Michał Szczerba na portalu społecznościowym. Udostępnione przez polityka PO dane są wynikiem kontroli poselskiej, którą przeprowadził po tym, jak media zaczęły opisywać niejasności związane z firmami powiązanymi z bratem ministra zdrowia. Przykładowo „Gazeta Wyborcza” napisała m.in. o nagłym skoku wartości dwóch spółek (z 40 tys. do ponad 40 mln zł), „w których udziały ma też żona ministra Anna Szumowska (objęła je po mężu) oraz o notowanej na giełdzie firmie OncoArendi (Marcin Szumowski jest jej prezesem), mającej – według dziennika – utrzymywać się „tylko z grantów na badania naukowe i poszukiwanie nowych leków”.

Michał Szczerba@MichalSzczerba

Spółka brata ministra od powołania otrzymała dofinansowanie z podległego rządowi :
listopad 2015: 22 mln
grudzień 2015: 20 mln
kwiecień 2017: 24 mln
listopad 2017: 29,5 mln
listopad 2019: 22 mln
marzec 2020: 22 mln. Drastyczny spadek dofinansowania, naprawdę?

Zobacz obraz na Twitterze

 Kazimierz Marcinkiewicz o sprawie Szumowskiego: Kaczyński pozwolił PiS-owi na chapanie

Szumowscy się tłumaczą

Marcin Szumowski w rozmowie z Interią stwierdził, że podane przez Szczerbę wartości, w niektórych punktach zasadniczo odbiegają od wielkości przyznanych dotacji.

Kwoty, które podane zostały w materiale odbiegają, w niektórych przypadkach zasadniczo, od rzeczywiście przyznanych dotacji

– zaznaczył brat ministra zdrowia. Zapowiedział również, że wyśle portalowi „dokładny wykaz uzyskanych grantów”.

NCBiR podlega nadzorowi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, gdzie od 2016 roku Łukasz Szumowski był wiceministrem. Polityk powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że „wbrew temu, co podają niektóre media, nigdy nie nadzorował instytucji, z których firma jego brata otrzymywała dofinansowanie”. Jednak, jak ustalił „Fakt”, w 2017 roku formalnie pełnił nad nią nadzór warunkowy pod nieobecność wiceministra Piotra Dardzińskiego.

Minister zdrowia: Brat traci pieniądze

W piątek w wywiadzie dla money.pl Łukasz Szumowski mówił, że jego „brat traci pieniądze, odkąd został ministrem zdrowia”.

Cały czas podkreśla, że nie może prowadzić biznesu przeze mnie

– zaznaczył polityk Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei w wywiadzie dla Interii mówił, że nie wspierał biznesu brata.

gazeta.pl

One thought on “Kontrola poselska: Prawie 140 mln dotacji dla firmy brata ministra zdrowia. Jest odpowiedź Marcina Szumowskiego

  1. Kwoty, które podane zostały w materiale odbieają, w niektórych przypadkach zasadniczo, od rzeczywiście przyznanych dotacji” dadzą dostęp do wszystkiego i dowiemy się. ale tego nie zrobią bo są skorumpowani i prowadzą przekręty.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: