KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

BURZA NA KONFERENCJI. WICEMINISTER ZDROWIA UJAWNIŁ KORESPONDENCJĘ Z POSŁEM PO

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Posłowie Platformy Obywatelskiej nieoczekiwanie pojawili się na konferencji prasowej resortu zdrowia. W odpowiedzi wiceminister Janusz Cieszyński odczytał SMS od… Sławomira Neumanna z PO. W rozmowie z Interią Neumann tłumaczy tę korespondencję.

Resort zdrowia regularnie organizuje konferencje, na których informuje o stanie epidemii. Na środowej (20 maja) nieoczekiwanie pojawili się posłowie Platformy Obywatelskiej – Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński. Mówili o kupnie wadliwych maseczek za pięć mln złotych od znajomego rodziny Szumowskich.

– Jak można być takim człowiekiem, żeby w czasie epidemii, kiedy lekarze, pielęgniarki walczą o to, żebyśmy przetrwali, zarabiać na epidemii. Jak podłym trzeba być człowiekiem. Jak można w takiej chwili wykorzystywać tę sytuację do robienia prywatnych interesów jakichś kolegów narciarzy. Wy powinniście być święci, jak żona cezara – mówił Sławomir Nitras. – Kupił pan za pięć milionów złotych maseczki, które są do niczego niepotrzebne – dodał.

– Pan kłamie – odpowiadał wiceminister Janusz Cieszyński i przeczytał publicznie korespondencję od Sławomira Neumanna z PO. Polityk pytał, czy można przyspieszyć certyfikację maseczek. Pytał ze względu na znajomego, który mógł je sprowadzić z Chin. Cieszyński polecił, żeby kontaktować się z nim za pośrednictwem maila.

„Cześć. Tu Sławek Neumann (tak PO :)) mam pytanie. Czy macie jakieś przyspieszone procedury robienia certyfikatów na maseczki jednorazowe? Znajomy mnie pytał, bo może ściągnąć w normalnych cenach duże ilości i szybko, ale ten producent (Chiny) nie jest certyfikowany. Tutaj powiedzieli mu, że taka procedura trwa ok 70 dni” – tak brzmiała treść pierwszej wiadomości od Neumanna.

Janusz Cieszyński 🇵🇱💯@jciesz

W nawiązaniu do wydarzeń z dzisiejszej konferencji prasowej ⁦@MZ_GOV_PL⁩, po rozmowie z posłem ⁦@SlawekNeumann⁩, publikuję treść naszej rozmowy z 16 marca.

Zobacz obraz na Twitterze
Posłowie PO na konferencji wiceministra zdrowia /Andrzej Iwańczuk /Reporter
Posłowie PO na konferencji wiceministra zdrowia /Andrzej Iwańczuk /Reporter

Neumann potwierdza autentyczność wiadomości

W rozmowie z Interią Neumann potwierdza, że korespondencja ujawniona przez wiceministra zdrowia była prawdziwa. – Na początku pandemii jeden z przedsiębiorców ode mnie z miasta, ze Starogardu (Gdańskiego – red.), który na co dzień zajmuje się m.in. odzieżą roboczą i ochroną zwrócił się z problemem, że uzyskanie certyfikatu na maseczki sprowadzane z Chin trwa 90 dni. Pytał, czy jest możliwość wykorzystania jakiejś szybkiej ścieżki certyfikowania – przekazał nam polityk PO.

Jak mówi nam Neumann, jego znajomy ściągnął maseczki i przez miesiąc zdobył certyfikat. – Nikt z Ministerstwa Zdrowia nie kupował tych maseczek od niego – usłyszeliśmy. Po co Janusz Cieszyński ujawnił tę korespondencję? – dopytujemy polityka Platformy. Sławomir Neumann odpowiada: – Próbują się ratować.

Polityk PO uważa, że problemem nie jest wymiana korespondencji, a sprawdzanie maseczek.

Neumann odnosił się jeszcze do treści SMS-a na późniejszej konferencji prasowej. Tłumaczył, że była to „interwencja poselska”. „Była wynikiem zgłoszenia się przedsiębiorcy z mojego okręgu wyborczego, który przez kilka dni nie mógł się dobić o jakąkolwiek informację z Ministerstwa Zdrowia czy z Generalnego Inspektoratu Sanitarnego jak przeprowadzić procedurę atestu dla masek, które chce sprowadzić z Chin” – relacjonował poseł, lider pomorskich struktur Platformy.

„Dla państwa wiedzy, dla państwa informacji, ten przedsiębiorca, który tego maila oficjalnie napisał następnego dnia do ministra Cieszyńskiego, do dzisiaj żadnej odpowiedzi nie otrzymał, natomiast sam przeprowadził procedurę atestowania tych maseczek, te maseczki sprowadził do Polski, sprzedaje je w Polsce z atestem, w cenie prawie trzykrotnie mniejszej niż ta cena, którą zaproponował rząd, spółki skarbu państwa, przywożąc miesiąc później wielkim samolotem Antonow ten bezużyteczny sprzęt do Polski” – powiedział Neumann.

INTERIA.PL

Awantura przed Ministerstwem Zdrowia. Wiceminister Janusz Cieszyński opublikował SMS-y od Sławomira Neumann

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński opublikował SMS-y od posła Koalicji Obywatelskiej Sławomira Neumanna, w których pytał on o przyspieszone procedury certyfikowania maseczek. Wpis wiceszefa resortu zdrowia ukazał się po jego konferencji prasowej, którą przerwali Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński (KO). 

W środę rano odbyła się konferencja prasowa wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego, którą przerwali dwaj posłowie Koalicji Obywatelskiej – Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński. Politycy opozycji mówili m.in. o tzw. aferze maseczkowej i wątpliwościach co do uczciwości ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przypomnijmy, że ministerstwo zdrowia kupiło maseczki ochronne za pięć milionów złotych. Jak się okazało, nie miały one atestów, a osobą, która sprzedała je resortowi, był instruktor narciarstwa z Zakopanego, który jest znajomym Łukasza Szumowskiego. W transakcji pośredniczył także brat ministra, Marcin Szumowski.

– Jak można zarabiać na epidemii w czasie, gdy lekarze walczą o to, żebyśmy przetrwali? Jak można być tak podłym człowiekiem i wykorzystywać tę sytuację do własnych interesów? – mówił Sławomir Nitras.

Sławomir Nitras: Morawiecki i Szumowski są biedni, ale ich żony są bogate

Marcin Kierwiński przypomniał z kolei o ustawie „Czyste ręce”, którą Platforma Obywatelska składała w poprzedniej kadencji.

– Ta ustawa miała uniemożliwiać przepisywanie majątków na żony, dzieci. Pan poseł Kaczyński, premier Morawiecki mówili, że za kilka miesięcy będzie przyjęte. Tak się nie stało – mówił poseł KO.

Sławomir Nitras przypomniał, że murem za Łukaszem Szumowskim stoi premier Mateusz Morawiecki, który kupił od Kościoła działkę wartą kilka milionów złotych po okazyjnej cenie, ale nie wpisał jej do oświadczenia majątkowego, bo ma rozdzielność majątkową z żoną.

– On [Mateusz Morawiecki – red.] jest biedny jak minister Szumowski. Obaj są biedni – i Morawiecki, i Szumowski. Za to ich żony są bardzo bogate. Wszystko bym wam wybaczył, ale zarabianie na epidemii, napychanie kasy kumplom z PiS-u w trakcie epidemii i wykorzystywanie do tego środków ochrony dla lekarzy są nie do wybaczenia – mówił Sławomir Nitras.

Wiceminister zdrowia: Taka sama procedura jest stosowana wobec wszystkich osób

Do zarzutów posłów Koalicji Obywatelskiej odniósł się wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który zacytował treść SMS-ów, które dostał od posła KO Sławomira Neumanna. Polityk pytał w nich, czy istnieją jakieś przyspieszone procedury certyfikowania maseczek, bo jego znajomy może sprowadzić z Chin dużą ilość maseczek, które nie mają odpowiednich atestów. Janusz Cieszyński odpowiedział mu, że istnieje taka procedura, a znajomy posła Neumanna może napisać do niego maila.

– Taka sama procedura, szanowni panowie, jest stosowana wobec wszystkich osób. Wszyscy, którzy zgłosili się z chęcią pomocy do Ministerstwa Zdrowia, mieli możliwość być przekierowani na taką samą ścieżkę – wyjaśniał wiceminister zdrowia.

Tuż po konferencji Janusz Cieszyński opublikował cytowane SMS-y od Sławomira Neumanna z 16 marca na swoim koncie na Twitterze.

Janusz Cieszyński 🇵🇱💯@jciesz

W nawiązaniu do wydarzeń z dzisiejszej konferencji prasowej ⁦@MZ_GOV_PL⁩, po rozmowie z posłem ⁦@SlawekNeumann⁩, publikuję treść naszej rozmowy z 16 marca.

Zobacz obraz na Twitterze
msn

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: