SMS ws. piosenki Kazika jaki otrzymał Piotr metz. Foto: Facebook Monika Olejnik / YouTube S.P. RECORDS S.P. RECORDS
SMS ws. piosenki Kazika jaki otrzymał Piotr metz. Foto: Facebook Monika Olejnik / YouTube S.P. RECORDS S.P. RECORDS

Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki ujawnił polecenie od dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego. Dyrektor chciał zdjęcia z anteny utworu Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Szef redakcji muzycznej Trójki Piotr Metz oświadczył, że odchodzi z państwowego radia. Udzielił też internetowego wywiadu Monice Olejnik na jej Facebooku.

Metz pokazał telefon z wiadomością SMS od dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego. „Piotrze, dopilnuj, aby piosenka o której rozmawialiśmy, nie była na antenie” – napisał Kowalczewski o godz. 2.52 w nocy.

– Najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę akceptować i takiego sposobu zarządzania ludźmi i sposobu traktowanie ludzi, tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio – powiedział.

– Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta. Dla mnie był bardzo ważny, a nawet fundamentalny – skomentował dziennikarz.

Metz był związany z Trójką od 15 lat. Od 2016 roku był dyrektorem muzycznym stacji.

Przypomnijmy, że w piątek 1998 notowanie Listy Przebojów Trójki wygrała piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Po zakończeniu audycji notowanie zniknęło ze strony internetowej Trójki.

Kierownictwo stacji przekonywało, że unieważnili głosowanie w związku ze złamaniem regulaminu i manipulacją podczas liczenia głosów. Zapewniano też, że nie ma w nim cenzury.

Na znak protestu ze stacji odeszli dziennikarze.

Źródło: Facebook Monika Olejnik

banner-wizytowka-1580899038