KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

Ochotnicy przeszli próby szczepionki przeciw koronawirusowi. Wyniki są obiecujące

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Pierwsze wstępne jeszcze wyniki testów klinicznych na niewielkiej grupie ludzi pokazały, że eksperymentalna szczepionka, oparta o mRNA wywołuje pożądaną odpowiedź układu odpornościowego. Czy jednak preparat rzeczywiście działa, będziemy wiedzieć dopiero po zakończeniu kolejnej fazy badań.

Bolało tylko przy ukłuciu

Firma biotechnologiczna Moderna poinformowała w poniedziałek, że ich preparat zdaje się wywoływać odpowiedź immunologiczną organizmu porównywalną do tej, powodowanej przez naturalne zakażenie koronawirusem. Są to dane tymczasowe – zastrzega firma – z wczesnego etapu fazy I, badania prowadzonego równolegle z obserwacjami osób, które zdrowieją po chorobie COVID-19. W obu tych grupach śledzi się i porównuje pojawianie się w krwi neutralizujących przeciwciał, skierowanych przeciw nowemu koronawirusowi.

Przedstawiciele firmy zapewnili, że podana ośmiu osobom eksperymentalna szczepionka okazała się ogólnie bezpieczna i dobrze tolerowana przez organizm. U pacjentów zaobserwowano lekkie zaczerwienienie w miejscu podania zastrzyku, działania niepożądane dotknęły trzy osoby, którym podano najwyższą dawkę, a jedyny ból jaki temu towarzyszył, to ten związany z ukłuciem igłą.

Ponadto, jak informuje Moderna, preparat przeszedł pozytywnie testy na myszach, u których zapobiegał replikacji wirusa w płucach.

Trzy etapy badań nad szczepionką

Moderna pracuje nad szczepionką wspólnie z kierowanym przez Anthony’ego Fauciego Narodowym Instytutem Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) i finansowana jest w znacznym stopniu przez rząd USA, który zainwestował w badania pół miliarda dolarów. Testy prowadzone są przez laboratoria zarządzane przez Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH).

Faza I ma na celu sprawdzenie, czy potencjalna szczepionka w ogóle wywołuje pożądaną reakcję ze strony układu immunologicznego, a także jaki zakres dawek jest odpowiedni do jej wywołania i czy szczepionka jest bezpieczna.

W tej fazie różne dawki eksperymentalnej szczepionki, nazwanej roboczo mRMA-1273, otrzymały trzy grupy liczące po piętnaście osób w wieku od 18 do 55 lat, ale pełne wyniki tego eksperymentu nie są jeszcze znane. Teraz Moderna uzyskała pozwolenie od Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na przeprowadzenie prób w ramach fazy II z udziałem 600 osób. Firma zapowiada rozpoczęcie tego etapu badań jeszcze w tym kwartale.

Potem preparat czekają największe i najistotniejsze badania fazy III, które mają na celu potwierdzenie skuteczności szczepionki. Według optymistycznych planów Moderny ten etap prac powinien rozpocząć się już w lipcu. Dopiero po zakończeniu trzeciej fazy, będzie można stwierdzić, czy szczepionka rzeczywiście działa.

Co to takiego mRNA-1273

Jest to szczepionka oparta o mRNA, czyli o jeden z rodzajów kwasu rybonukleinowego (RNA), którego zadaniem jest przenoszenie informacji genetycznej. Niewielki fragment wirusa jest wstrzykiwany po to, aby wywołać odpowiedź immunologiczną organizmu, nie jest jednak w stanie spowodować choroby.

W fazie I zastosowano różne dawki preparatu, 25, 100 oraz 250 µg (mikrogramów). Firma uważa, że kolejne badania powinny być prowadzone przy użyciu mniejszych dawek, aby potem, w razie sukcesu szczepionki, móc podać ją większej liczbie osób. Ponadto mniejsze dawki generują mniej działań niepożądanych.

Problemem będzie w przyszłości szybkie dostarczenie odpowiednich ilości szczepionki. Wyprodukowanie miliardów dawek nie jest zadaniem dla jednej czy dwóch firm, konieczna będzie szeroka współpraca. Same tylko Stany Zjednoczone „rezerwują” z góry 300 mln dawek.

Źródła: ScienceAlert.comBBC.comModerna

One thought on “Ochotnicy przeszli próby szczepionki przeciw koronawirusowi. Wyniki są obiecujące

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: