DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

500 plus zagrożone? 500 plus do likwidacji? Co stanie się z programem w najbliższych miesiącach?

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/
500 plus zagrożone?

Pandemia koronawirusa znacząco obciąża budżet państwa. Pojawiły się głosy, że świadczenie 500 plus jest zagrożone. Czy pieniędzy na rządowy program Rodzina 500 plus może zabraknąć? Kto może stracić 500 plus?

500 plus zagrożone? Do rezygnacji w programu wzywał Andrzej Duda

20 kwietnia 2020 roku Andrzej Duda apelował do najbogatszych Polaków, aby przynajmniej na jakiś czas zaniechali pobierania świadczenia 500 plus:

Będę  apelował, aby nie pobierali (500 plus). Jeżeli komuś wystarcza na normalne funkcjonowanie, będę apelował, aby przynajmniej przez jakiś czas nie pobierał, jeśli będzie taka sytuacja. Apelował, ale nie zabierał – mówił Duda.

banner-wizytowka-1580899038

Z drugiej strony prezydent podkreślał, że program jest potrzebny wielu Polakom:

„Dzisiaj program 500 Plus to jest taka materialna kotwica dla wielu polskich rodzin wychowujących dzieci, dlatego ja z taką mocą akcentuję – proszę państwa, możecie być państwo spokojni. Ja nigdy nie podpiszę ustawy, która będzie państwu to 500 Plus odbierała, bo nie wolno tego zrobić, bo to fundament bezpieczeństwa polskiej rodziny”

Mimo zapewnień i podpisania deklaracji „Obronimy Polskę Plus”, w której zobowiązał się, że jeżeli wygra wybory prezydenckie, nie dojdzie do likwidacji programu 500 plus (oraz 13. emerytury i podwyższenia wieku emerytalnego), niepokoje o świadczenie 500 plus nie słabną.

500 plus do likwidacji? Orzeczenie Federalnego Trybunału Finansowego

Niepewność podsycają także wezwania do zwrotu świadczeń. Takie przypadku pojawiły się za sprawą orzeczenia Federalnego Trybunału Finansowego (BFH) w Monachium. BFH stwierdził, że niezgodne z prawem jest pobierania 500 plus w Polsce i Kindergeld w Niemczech. To nie powinno jednak dziwić. Przepisy unijne są jasne – nie można pobierać zasiłków w dwóch krajach jednocześnie:

Jeśli ktoś dostaje już świadczenie o podobnym charakterze za granicą, nie otrzyma go w Polsce

Pieniądze powinny być wypłacane tylko w kraju, w którym członkowie rodziny są zatrudnieni. Gdy pracuje  jeden rodzic, świadczenie wypłaca kraj, w którym on wykonuje pracę. A w sytuacji gdy rodzice pracują w różnych krajach, zasiłek spoczywa na państwie, w którym mieszkają dzieci.

Uspokajając więc, czy 500 plus jest zagrożone? Czy zabraknie pieniędzy na wypłaty 500 plus? Realizacje świadczeń będą przebiegały tak jak dotychczas. Nic nie sugeruje, aby to miało się zmienić w najbliższych miesiącach.

msn

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: