KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

20 maja wchodzi zakaz sprzedaży papierosów mentolowych. Połowa konsumentów o nim nie słyszała

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw
Papierosy mentolowe stanowią u nas blisko 30 proc. rynku. W niektórych sklepach odpowiadają one za 15 proc., a nawet 40 proc. obrotu.

Foto: Andrey_Popov / ShutterstockPapierosy mentolowe stanowią u nas blisko 30 proc. rynku. W niektórych sklepach odpowiadają one za 15 proc., a nawet 40 proc. obrotu.

Zakaz sprzedaży papierosów mentolowych oraz tych z kapsułką smakową w ponad 100 tys. punktów detalicznych w Polsce – zgodnie z unijną dyrektywą – wchodzi w życie 20 maja. Nie będzie on jednak dotyczył papierosów elektronicznych, podgrzewaczy tytoniu oraz cygar i cygaretek mentolowych. Z danych Polskiej Izby Handlu wynika, że połowa konsumentów nie wie o zakazie.

– Polska wyróżnia się na tle krajów Unii Europejską, jeśli chodzi o konsumpcję mentolowych wyrobów tytoniowych. Stanowią one u nas blisko 30 proc. rynku. W niektórych sklepach odpowiadają one za 15 proc., a nawet 40 proc. obrotu. Dlatego ta planowana zmiana, będzie miała tak duży wpływ na handel detaliczny w Polsce – powiedział szef Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński podczas wideokonferencji.

Według niego, ze sprzedaży papierosów wpływa do budżetu państwa rocznie około 26 mld zł, a to oznacza, że 7-9 mld zł przychodów każdego roku stanowią właśnie papierosy mentolowe.

– Z badań wynika, że blisko 50 proc. konsumentów nie wie o zakazie sprzedaży, który ma wejść 20 maja. Jednocześnie prawie 20 proc. badanych deklaruje, że jest gotowe sięgnąć po papierosy mentolowe z czarnego rynku – dodał wiceprezes.

Ptaszyński zwrócił uwagę, że w ostatniej dekadzie udział nielegalnych papierosów na polskim rynku udało się obniżyć do ok. 10 proc. z 19 proc. Oprócz zakazu sprzedaży mentoli, są inne czynniki, które mogą powodować zawirowania na legalnym rynku wyrobów tytoniowych, jak

  • prowadzenie 10-proc. podwyżki akcyzy, która obowiązuje od stycznia 2020 roku,

  • objęcie podatkiem akcyzowym płynów do e-papierosów i wyrobów tytoniowych do podgrzewania,

  • trudności z funkcjonowaniem systemu Track&Trace,

  • niepewność ekonomiczna spowodowana koronawirusem.

– Stajemy przed bardzo dużym wyzwaniem i jako organizacja zwracamy się z apelem w pierwszej kolejności do Ministerstwa Finansów, KAS, żeby nie dopuścili do zalania nas papierosami przemycanymi do Polski. Kolejny apel kierujemy do konsumentów, aby nie korzystali z wyrobów podrabianych z szarej strefy, które produkowane są bez żadnego nadzoru i nie spełniają norm jakościowych i mogą zawierać inne substancje niewiadomego pochodzenia. Trzeci apel kierujemy do mediów, aby uświadomić jak największą liczbę konsumentów o zbliżającym się zakazie sprzedaży – dodał Ptaszyński.

Sklepy będą musiały wycofać papierosy mentolowe, jeśli ich nie sprzedadzą

Wiceprezes wyjaśnił także, że jeżeli pozostaną w punktach sprzedaży wyroby tytoniowe o smaku mentolowym po 20 maja, to sklepy i punkty sprzedaży muszą skontaktować się z dystrybutorem czy hurtownią i ustalić procedurę, w jaki sposób należy je wycofać i ewentualnie zutylizować.

Ptaszyński dodał także, że podczas prac nad dyrektywą tytoniową intencją parlamentu europejskiego było, aby żadne papierosy smakowe nie były dostępne. – Ucięto wszystkie smakowe papierosy, w tym właśnie mentolowe – podsumował wiceprezes.

https://businessinsider.com.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: