DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

BANK PEKAO: REWIDUJEMY W DÓŁ PROGNOZY DOT. BEZROBOCIA W POLSCE

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Główny ekonomista Banku Pekao zapowiedział, że rewiduje wcześniejsze prognozy dotyczące bezrobocia w Polsce i obecnie szacuje, że nie powinno ono przekroczyć 10 proc.

Pod koniec kwietnia bank Pekao prognozował, że na koniec tego roku stopa bezrobocia w Polsce dojdzie do poziomu 10-13 procent. We wtorek Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista Pekao poinformował, że jego bank rewiduje swoje prognozy w dół.

„Uważamy, że prawdopodobnie stopa bezrobocia w Polsce nie przekroczy 10 proc.” – powiedział Pytlarczyk. Przypomnijmy, że takie szacunki na początku kwietnia br. prezentowało ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, szacując, że do końca 2020 roku liczba bezrobotnych w Polsce może wzrosnąć z ok. 920 tys. do ok. 1,4 mln.

Analityk tłumaczył, że „sytuacja gospodarcza Polski jest nieco lepsza od sytuacji państw najmocniej dotkniętych przez epidemię”, choć wprowadzone ograniczenia w życiu społecznym i obostrzenia w handlu i funkcjonowaniu placówek usługowych wywołały głęboki spadek aktywności gospodarczej. Zaznaczył, że obostrzenia te w sposób szczególny dotknęły branży usług, odpowiadającej za około 60 proc. wartości dodanej w polskiej gospodarce.

Pekao prognozował, że w tym roku polska gospodarka skurczy się o 4,4 proc., po raz pierwszy od blisko 30 lat doświadczając recesji. Szacowano, że tylko w II kwartale zostanie odnotowany spadek PKB na poziomie nawet 10 proc. w ujęciu rok do roku. Jednocześnie, dekoniunkturze ma towarzyszyć stopniowy spadek inflacji.

„”Nowa normalność” przyniesie szereg zmian strukturalnych, które wpłyną na warunki funkcjonowania wielu sektorów i ich relatywną atrakcyjność. Należy się m.in. liczyć z trwałym wzrostem stopy oszczędzania (ostrożność, oddłużanie), zmianami modelu spędzania czasu wolnego (social distancing), wzrostem znaczenia zdalnych kanałów obsługi klienta (m.in. e-commerce), czy też zmianami w podejściu do „gospodarki współdzielenia” (sharing economy). Wielu sektorom gospodarka po pandemii postawi nowe wyzwania, a przed innymi otworzy nowe perspektywy” – napisano w dokumencie pt. „Gospodarka w czasach pandemii. Spojrzenie sektorowe na bazie pierwszych doświadczeń globalnych”, opublikowanym 23 kwietnia br.  wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz odnosząc się do perspektyw polskiej gospodarki w kontekście pandemii koronawirusa powiedziała, że Polska, mimo kryzysu, może zakończyć obecny rok bez recesji. Powołała się tu m.in. na niedawne szacunki Komisji Europejskiej, według których w 2020 roku PKB Polski skurczy się o 4,3 proc., co byłoby najniższym prognozowanym spadkiem wśród państw członkowskich Unii Europejskiej.

– Dane, które spływają – i nasze z Ministerstwa Finansów, ale te z europejskich agencji, Komisji Europejskiej – są ogromnie rozstrzelone – mówiła minister rozwoju. – Mówimy o spadku od 4 proc. do nawet 6-7 proc., poniżej zera. Patrząc na wskaźnik Komisji mówiący o spadku o ok. 4 proc., mam mocne podstawy do tego, by twierdzić, że on może tak wyglądać. Czyli, że gdzieś w okolicy zera [PKB – red.] zakończymy ten rok. (…) Myślę, że brak recesji na koniec tego roku jest możliwy i około 4-procentowy wzrost w przyszłym roku, tak jak prognozowała KE, nie jest nierealny. Taki cel sobie dziś stawiamy.

PAP / rmf24.pl / Kresy.pl

banner-wizytowka-1580899038
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: