Zatrzymano senatora Burego! Nagrano moment wepchnięcia go do radiowozu [VIDEO]

Policja zaprzecza zarzutom wobec brutalnego potraktowania senatora opozycji. W odpowiedzi ukazał się film z zajścia.

W trakcie Strajku Przedsiębiorców policja użyła siły i gazu wobec manifestujących. Nieprzyjemności spotkały też obecnego na demonstracji senatora opozycji Jacka Burego.

Gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o podcięciu i wepchnięciu senatora do policyjnego wozu sprawa wywołała oburzenie. Wszak senator posiada immunitet i jego nietykalność cielesna jest gwarantowana.

Sam Bury zamknięty w radiowozie prowadził relacje za pomocą telefonu. Filmy zamieszczał na swoim oficjalnym Facebooku. Na pomoc ruszyli mu posłowie opozycji.

W odpowiedzi policja zaprzeczyła jakoby ta sytuacja miała miejsce. Z kolei bliskie PiS ośrodki zaczęły kolportować wersje jakoby senator wszedł do „suki” i nie chciał z niej wyjść.

Teraz ukazał się film z zajścia. Potwierdziła się wersja senatora, który na nagraniu pokazuje funkcjonariuszowi swoją legitymacje senatora. W pewnym momencie podchodzi do niego od tyłu policjant, podcina senatora, a inni wpychają go do środka pojazdu.

Nie jest jednak wykluczone, że w następstwie tych wydarzeń senator „na złość” nie chciał opuścić suki. Z całą pewnością filmy potwierdzają jednak, że nie wszedł do niej dobrowolnie.

Brutalne atak na zdesperowanych przedsiębiorców potraktowanych gazem pieprzowym. Polska 2020. Bezprawie PiS.

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Osadzony film

Policja siłą wpychajaca do suki senatora, to pewna nowość. PRL bis.

Osadzony film

Tu w zbliżeniu i w zwolnionym tempie, by nie było wątpliwości.

Osadzony film

Tu widać dokładnie jak senator @jacek_bury przedziera się przez kordon kilkunastu, o połowę młodszych od niego byczków i zajmuje radiowóz.
Fot. @spacerowiczka1

Zobacz obraz na Twitterze

n.czas.com