Pierwsi ludzie dotarli na teren dzisiejszego Vanuatu około 3000 lat temu. Pierwszy kontakt lokalnych mieszkańców z Europejczykami miał miejsce w 1606 roku.

banner-wizytowka-1580899038

Vanuatu and its flag carrier prepare for surge in Asian visitors ...

W 1774 r. James Cook opracował mapę tych wysp i nazwał je Nowe Hebrydy. Na początku XIX w. powstały pierwsze misje chrześcijańskie, a u schyłku XIX w. zaczęli napływać koloniści francuscy i brytyjscy. Wspólna Komisja Morska objęła archipelag zarządem brytyjsko-francuskim w 1887, a 19 lat później wyspy stały się kondominium brytyjsko-francuskim. W trakcie II wojny światowej na wyspach mieściła się baza wojskowa aliantów. W 1977 na konferencji w Paryżu postanowiono przyznać Vanuatu niepodległość, co oficjalnie ogłoszono 30 lipca 1980 r.

Vanuatu Facts & Information - Beautiful World Travel Guide

Republika Vanuatu jest państwem w Oceanii, położonym na 83 wyspach Nowych Hebrydów.
z których 65 jest zamieszkanych. Położone jest ok. 800 km na północny zachód od Fidżi i na północny wschód od Nowej Kaledonii. Dawniej terytorium kraju było kondominium francusko-brytyjskim znanym pod nazwą Nowe Hebrydy.

Vanuatu Citizenship by Investment - Best Citizenships

Na trzech wyspach znajdują się czynne wulkany. Odnotowuje się częste trzęsienia ziemi, powodujące tsunami. Największe miasto Port Vila – stolica, na wyspie Efate ma 45 694 mieszkańców, drugie większe miasto – Luganville liczy 13 484 mieszkańców – na Espiritu Santo. Klimat równikowy wilgotny, tutejsze wiecznie zielone lasy równikowe tworzą swoisty mikroklimat wysp. Niektóre wyspy są porośnięte suchymi lasami i sawannami.

Atrakcją wysp jest krater aktywnego wulkanu na wyspie Tanna, zachwycający wodospad Mele Cascades, morski ssak diugoń przybrzeżny,  lokalne wioski, których mieszkańcy nadal potrafią żyć bez elektryczności.

Vanuatu guide for mature age travellers: Things to do for over-55s ...

zrodlo:https://niezalezna.pl/

zdjecia  zinternetu