KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Radiowa Trójka: kronika przewidywanej śmierci. Zrezygnował Marek Niedźwiedzki”

Kończy się pewna epoka w polskich mediach. Z kultowego III Programu Polskiego Radia odszedł kolejny dziennikarz w proteście przeciwko ingerencjom w jego program.

Marek Niedźwiedzki

By R.komorowski – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10785556

Od dawna było wiadomo, że Trójce z jego dziennikarzami, przywiązanymi do własnej niezależności, nie będzie po drodze z pisowską ekipą, która nie potrafi znieść jakiegokolwiek nurtu, którego nie jest w stanie kontrolować. Po odejściach takich dziennikarzy i twórców jak Wojciech Mann, Gaba Kulka, Jan Chojnacki i Wojciech Waglewski oraz systematycznym spadku słuchalności stacji, można było oczekiwać, że destrukcja tego programu może jedynie przyspieszać.

W piątek w audycji Lista Przebojów, prowadzonej przez Marka Niedźwiedzkiego, zwyciężyła piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”, aluzyjnie komentująca wizytę Jarosława Kaczyńskiego na na grobie swojej matki, podczas gdy dla innych obowiązywał zakaz wstępu na cmentarze z powodu pandemii.

W sobotę kierownictwo stacji listę unieważniło, motywując to tym, że „podczas elektronicznego głosowania została wprowadzona piosenka spoza listy i doszło do ingerencji w kolejność utworów”, jak powiedziała Agnieszka Kamińska, dyrektorka Polskiego Radia. Z kolei portal WirtualneMedia udowadnia, że piosenka Kazika była na listach nowości w nagraniach do głosowania.

Red. Niedźwiedzki w proteście przeciwko ingerencjom w jego program złożył rezygnację. Kierownictwo Trójki zawiesiło tez dziennikarza muzycznego Bartosza Gila.

Decyzję kierownictw Trójki skrytykował minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński i europoseł Joachim Brudziński, choć ten ostatni nie odmówił sobie obrzydliwej insynuacji, że Marek Niedźwiedzki nie poddał się lustracji. Jeszcze bardziej haniebnie i po chamsku odezwał się zastępcą Sasina, wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski: „W końcu. Marek Niedźwiecki, zarejestrowany jako tajny współpracownik komunistycznej bezpieki o pseudonimie „Bera” odchodzi z publicznego radia. Jego dokumenty zostały zniszczone przez bezpiekę 17 stycznia 1990 r., tuż przed rozwiązaniem SB”. Nie dziwi, że decyzje kierownictwa Trójki poparli entuzjastycznie pisowscy akolici: Cezary Gmyz, Maciej Świerki (szef Reduty Dobrego Imienia) i Ryszard Makowski (prowadzący żałosne Studio Yayo”).

Trójka od początki rządów PiS regularnie traciła dziennikarzy i, co za tym idzie, słuchaczy.

Trójki od lat słuchali ludzie nawet nie zgadzający się z jej prawicowo-neoliberalnym obliczem ideowym, ale ze względu na radiowe osobowości, świetną muzykę i szacunek do słuchacza. PiS niszczy w szale tępego barbarzyńcy nawet tak symboliczne programy.

zrodlo:strajk.eu

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: