KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Koniec przymusowej kwarantanny dla Polaków pracujących w UE i UK”

Od jutra wejdą w życie nowe przepisy, które zwolnią Polaków pracujących zagranicą z obowiązku odbywania 14-dniowej kwarantanny – wynika z rozporządzenia premiera opublikowanego w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z ustawą, wprowadzone zostaną również zmiany związane z przekraczeniem granicy przez obcokrajowców.

Koniec przymusowej kwarantanny dla Polaków pracujących w UE i UKPolacy pracujący w krajach UE oraz w Wielkiej Brytanii będą mogli odwiedzić Polskę pod warunkiem, że udownodnią swoje miejsce zatrudnienia. (Fot. Getty Images)

Według opublikowanego rozporządzenia, do odwołania wstrzymane jest przemieszczanie się pasażerów pociągami, które przekraczają granicę Polski

Rozporządzenie stanowi, że w czasie trwania pandemii osoby przyjeżdżające do Polski będą musiały: przekazać na granicy informację nt. adresu zamieszkania bądź miejsca, w którym będzie ona przebywać oraz numer telefonu. Straż Graniczna będzie przekazywać te informacje wojewodom oraz odpowiednim służbom sanitarnym.

Tak jak dotychczas, osoba przekraczająca granicę będzie musiała przejść dwutygodniową kwarantannę. Istnieje jednak szereg wyjątków od tego obowiązku.

Zmiana pozwoli wielu Polakom na odwiedzenie rodziny i znajomych w Polsce. (Fot. Getty Images)

Zgodnie z rozporządzeniem z takiej kwarantanny zwolnione będą m.in.: załogi samolotów, rybacy, marynarze, kierowcy tirów, żołnierze, rolnicy, którzy maja gospodarstwo rolne po obu stronach granicy, pracownicy zagraniczni pracujący w Polsce bądź Polacy pracujący w państwach UE oraz Wielkiej Brytanii, uczniowie i studenci pobierający naukę w Polsce, dzieci, które chodzą do przedszkoli w sąsiadujących z RP krajami. Pracownicy przekraczający granicę będą musieli jednak udowodnić, że są zatrudnieni np. w Niemczech czy Zjednoczonym Królestwie.

Zgodnie z rozporządzeniem, w wyjątkowych sytuacjach sanepid będzie mógł skrócić bądź zwolnić z odbywania kwarantanny.

Zgodnie z przepisami pracownikowi, który odbywa kwarantannę, przysługuje tzw. chorobowe. Jeżeli odbywamy kwarantannę, objęci są nią będą również nasi domownicy.

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: