KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE

CZERWONE

Australia. Trzy osoby zakażone papuzicą. Choroba rozprzestrzenia się bardzo szybko

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

W Australii stwierdzono trzy przypadki papuzicy. Pierwsze objawy mogą przypominać grypę lub zapalenie płuc. To z kolei utrudnia rozpoznanie choroby, która może doprowadzić do potencjalnie śmiertelnej sepsy.

Papuzica wywoływana jest przez bakterie. Nosicielami są nie tylko papugi, ale również inne ptaki.
Papuzica wywoływana jest przez bakterie. Nosicielami są nie tylko papugi, ale również inne ptaki. (Getty Images)

Trzy osoby uzyskały pozytywny wynik na papuzicę – odzwierzęcą chorobę. Urzędnicy ds. zdrowia ostrzegają mieszkańców Blue Mountains i Lithgow w Nowej Południowej Walii, żeby unikali kontaktu z dzikimi ptakami.

Czytaj także: Kolejna pandemia jest kwestią czasu. Tam może wybuchnąć. „Tykająca bomba”

Do zakażenia dochodzi podczas kontaktu z zarażonymi ptakami. Władze Nowej Południowej Walii przyznały, że choroba została wykryta u dzikiego ptactwa zarówno w Górach Błękitnych, jak i w Lithgow.

Trzy przypadki papuzicy w Australii

Objawy mogą wystąpić od 2 do 28 dni po zakażeniu. Dyrektor ds. zdrowia publicznego, dr Bradley Forssman, powiedział, że mieszkańcy, którzy mają ogrody i koszą trawniki, powinni zachować szczególną ostrożność.

Czytaj także: Koronawirus. Wielka mobilizacja w Wuhan. Dają sobie 10 dni

Dr Forssman powiedział, że ludzie powinni nosić maseczki i rękawiczki. Podczas przebywania poza domem ryzyko złapania infekcji jest znacznie większe. „Kontakt z ptakami lub pyłem zawierającym ptasie odchody może wywołać infekcję” – tłumaczy dyrektor ds. zdrowia publicznego.

Należy unikać bezpośredniego kontaktu z dzikimi ptakami. Mowa o karmieniu ich – dodał.

W międzyczasie w Australii rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. U 7022 osób potwierdzono infekcję – 6301 osób uznano za ozdrowiałych, a 98 zmarło po zakażeniu.

o2.pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: