Policja zaprzecza zarzutom wobec brutalnego potraktowania senatora opozycji. W odpowiedzi ukazał się film z zajścia.

Foto: Twitter Jarek Krawczyk

W trakcie Strajku Przedsiębiorców policja użyła siły i gazu wobec manifestujących. Nieprzyjemności spotkały też obecnego na demonstracji senatora opozycji Jacka Burego.

Gdy pojawiły się pierwsze doniesienia o podcięciu i wepchnięciu senatora do policyjnego wozu sprawa wywołała oburzenie. Wszak senator posiada immunitet i jego nietykalność cielesna jest gwarantowana.

Sam Bury zamknięty w radiowozie prowadził relacje za pomocą telefonu. Filmy zamieszczał na swoim oficjalnym Facebooku. Na pomoc ruszyli mu posłowie opozycji.

W odpowiedzi policja zaprzeczyła jakoby ta sytuacja miała miejsce. Z kolei bliskie PiS ośrodki zaczęły kolportować wersje jakoby senator wszedł do „suki” i nie chciał z niej wyjść.

Teraz ukazał się film z zajścia. Potwierdziła się wersja senatora, który na nagraniu pokazuje funkcjonariuszowi swoją legitymacje senatora. W pewnym momencie podchodzi do niego od tyłu policjant, podcina senatora, a inni wpychają go do środka pojazdu.

Nie jest jednak wykluczone, że w następstwie tych wydarzeń senator „na złość” nie chciał opuścić suki. Z całą pewnością filmy potwierdzają jednak, że nie wszedł do niej dobrowolnie.

Michał Szczerba@MichalSzczerba
Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Jarek Krawczyk@jarisailor
Policja siłą wpychajaca do suki senatora, to pewna nowość. PRL bis.

Osadzony film

Jarek Krawczyk@jarisailor

Policja siłą wpychajaca do suki senatora, to pewna nowość. PRL bis.

Osadzony film

Jarek Krawczyk@jarisailor

Tu w zbliżeniu i w zwolnionym tempie, by nie było wątpliwości.

Osadzony film

Lotna Brygada Opozycji@lotnabrygada

Fot. @spacerowiczka1

Zobacz obraz na Twitterze