KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Spójrz na tego aktora kryzysowego z głębokiego stanu, który grał histerycznie w czasie największej oglądalności”

Informator: USA wciąż nie mają planu dotyczącego wirusów, Amerykanie są zagrożeni


Richard Bright, były dyrektor Biomedical Advanced Research and Development Authority, przybywa do podkomitetu ds. Energii i handlu House for Health w celu omówienia kwestii ochrony integralności naukowej w odpowiedzi na wybuch koronawirusa, czwartek, 14 maja 2020 r. Na Kapitolu w Waszyngtonie. (Greg Nash / Pool przez AP)

Autorzy: RICARDO ALONSO-ZALDIVAR i RICHARD LARDNER
AP

WASHINGTON (AP) – Mimo twierdzeń Białego Domu, USA wciąż nie mają kompleksowego planu walki z koronawirusem w obszarach krytycznych, w tym masek, testów, zabiegów i szczepionek, ostrzegł Rick Bright w czwartek w zeznaniach przed komisją Izby. „Nasze okno możliwości się zamyka” – oświadczył.

Naród mógłby stanąć w obliczu „najciemniejszej zimy we współczesnej historii”, gdyby wirus się spotkał, powiedział rządowy naukowiec zajmujący się szczepionkami. Pojawienie się Brighta pojawiło się po jego odejściu w zeszłym miesiącu jako szef agencji ds. Ochrony zdrowia i usług biologicznych, co, jak twierdzi, było działaniem odwetowym administracji Trumpa.

„Potrzebujemy wciąż kompleksowego planu, a wszyscy w rządzie i wszyscy w Ameryce muszą wiedzieć, czym jest ten plan i jaką rolę odgrywają”, powiedział House House and Energy Committee. „Są krytyczne kroki, które musimy zrobić, aby się przygotować… wciąż nie mamy wystarczającego sprzętu ochrony osobistej, aby zarządzać naszymi pracownikami służby zdrowia… wciąż nie mamy rozwiniętych łańcuchów dostaw leków i szczepionek, a my nadal” mamy plany dotyczące dystrybucji tych leków i szczepionek. Nadal nie mamy kompleksowej strategii testowania. ”

W Białym Domu prezydent Donald Trump powiedział, że Bright wyglądał jak „zły, niezadowolony pracownik”, a szef Brighta, sekretarz HHS Alex Azar, powiedział: „Wszystko, na co narzeka, zostało osiągnięte”.

„To jest tak, jakby ktoś był w chórze i teraz próbuje powiedzieć, że był wtedy solistą” – dodał Azar.

Trump, powiedział później, w dystrybutorze sprzętu medycznego w Pensylwanii, że Stany Zjednoczone zwiększają produkcję artykułów związanych z COVID-19 i że jego celem „jest wyprodukowanie wszystkiego, czego Ameryka potrzebuje dla siebie, a następnie eksport na świat, w tym leków”.

Bright mówił odmierzonymi tonami i rzadko podnosił głos podczas pięciu godzin przesłuchań. Nie zakwestionował faktu, że teraz podejmowane są całkowite wysiłki, finansowane z miliardów dolarów podatników, w celu uzyskania masek i innych materiałów eksploatacyjnych, opracowania lepszych testów i metod leczenia oraz znalezienia skutecznej szczepionki. Chodziło mu o to, że wysiłki te nie są łączone w spójną strategię, która dostarczy zapasy i leki tam, gdzie są najbardziej potrzebne, aby chronić ludzi i zapobiegać niedoborom i żłobieniu cen.

Zapytany przez przedstawiciela Joe Kennedy’ego z D-Mass., Czy urzędnicy administracji przygotowali kraj na „moment, w którym jesteśmy” i nadchodzące miesiące, Bright odpowiedział: „Myślę, że mamy dużo pracy do zrobienia. ”

Rep. Frank Pallone, D-N.J., Zapytał, czy powinien obawiać się, że Amerykanie będą mieli problemy z uzyskaniem dostępu do szczepionki, gdy jest ona dostępna. Bright odpowiedział: „Oczywiście, proszę pana”.

Bright, urzędnik zawodowy, twierdzi, że został usunięty z funkcji szefa Biomedical Advanced Research and Development Authority po tym, jak wielokrotnie ostrzegał przełożonych, że wybuch wirusa będzie gorszy, niż przypuszcza się opinię publiczną.

Powiedział, że przełom nastąpił, gdy sprzeciwił się dyrektywie Białego Domu, aby umożliwić powszechny dostęp do hydroksychlorochiny, leku na malarię, który Trump reklamował jako skuteczne leczenie.

FDA niedawno ostrzegło przed użyciem go do COVID-19, z wyjątkiem ograniczonych okoliczności. Ale w Białym Domu w czwartek prezydent był nadal optymistyczny. „Mieliśmy niesamowitą reakcję na hydroksy” – powiedział Trump. „Tak więc wielu ludzi przysięgnęło i zobaczymy”.

Republikańscy prawodawcy w przeważającej części uważali, aby nie atakować bezpośrednio Brighta. Ale rep. Markwayne Mullin z Oklahomy skrytykował go za to, że nadal zbierał 285 000 $ pensji, najpierw na zwolnieniu lekarskim z powodu wzrostu ciśnienia krwi, a teraz na wakacjach, gdy próbuje naprawić sytuację w pracy.

„Jesteś zbyt chory, aby iść do pracy, ale jesteś wystarczająco dobry, aby tu przyjechać, gdy dostaniesz zapłatę”, powiedział Mullin. „Trudno mi to zrozumieć”.

Bright powiedział, że jeden z najgorszych momentów, kiedy próbował wzbudzić alarm, nastąpił, gdy wielokrotne próby uruchomienia amerykańskiej produkcji masek oddechowych nigdzie nie poszły.

Przypomniał sobie otrzymywanie e-maili pod koniec stycznia od Mike’a Bowena, dyrektora firmy z branży zaopatrzenia medycznego Prestige Ameritech, wskazując, że podaż maski N95 została „całkowicie zdziesiątkowana”.

I powiedział:„ Jesteśmy w głębokim gównie. Świat jest. I musimy działać ”– powiedział Bright. „I przesunąłem to do najwyższych poziomów, jakie mogłem w HHS i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Od tego momentu wiedziałem, że będziemy mieć kryzys dla naszych pracowników opieki zdrowotnej, ponieważ nie podejmiemy działań. ”

Podążając za Brightem do stołu świadków, Bowen powiedział prawodawcom, że jest republikanem, który głosował na Trumpa. Zatrzymał się i dodał, że podziwia Brighta.

W ramach skargi na sygnalistę, Bright stara się przywrócić do swojej starej pracy. Federalna agencja nadzorcza znalazła „uzasadnione podstawy”, że został usunięty jako odwet.

HHS, pracodawca Brighta, twierdzi, że zdecydowanie nie zgadza się z jego zarzutami i twierdzi, że przeniósł go na wysokie stanowisko, przyczyniając się do opracowania nowych testów koronawirusa w National Institutes of Health.

Według danych opracowanych przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa prawie 85 000 osób zmarło z powodu COVID-19 w USA, co stanowi ponad jedną czwartą globalnych zgonów i najwyższą liczbę ofiar na świecie. Na całym świecie zarażono ponad 4,4 miliona osób, a około 300 000 zmarło.

Świadectwo Brighta nastąpiło po ostrzeżeniu w tym tygodniu dr. Anthony’ego Fauciego, najlepszego rządowego eksperta ds. Chorób zakaźnych, że gwałtowne zniesienie ograniczeń dotyczących zamykania sklepów i pozostawania w domu może „cofnąć czas”, powodując więcej cierpienia i śmierci oraz komplikując wysiłki aby ponownie uruchomić gospodarkę.

Chcąc wznowić gospodarkę USA, Trump namawia państwa do zniesienia ograniczeń, a wielu prezesów robi to stopniowo, chociaż konsumenci nie chcą wracać do restauracji, wydarzeń towarzyskich i zawodów sportowych.

Bright, który ma doktorat z immunologii, powiedział, że droga narodu powinna opierać się na nauce. Kroki obejmują:

– Ustanowienie krajowej strategii testowania. Biały Dom wezwał stany do przejęcia wiodącej roli w testowaniu, nawet gdy rząd federalny dąży do udostępnienia większej liczby testów i tych lepszych. Trump twierdzi, że USA „zwyciężyły” w testowaniu dzięki tej strategii, ale w Kongresie Demokraci domagają się federalnych ram obejmujących cały naród.

– Podwojenie w zakresie edukacji społeczeństwa na temat podstawowych środków bezpieczeństwa, takich jak częste mycie rąk i noszenie masek w miejscach publicznych. „Szczerze mówiąc, nasi liderzy muszą kierować poprzez modelowanie zachowania”, powiedział Bright, w niezbyt subtelnych odniesieniach do prezydenta, który wyraźnie zachowuje się bezmyślnie.

– Utworzenie systemu sprawiedliwej dystrybucji sprzętu i materiałów, których brakuje i które są bardzo poszukiwane. Wyeliminowanie konkurencji między stanami a stanami zwiększyłoby wydajność i obniżyło koszty.

zrodlo:https://apnews.com/8aeaca61de22fc20907c192c75cb9448

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: