KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„NHS: Aplikacja do śledzenia kontaktów z osobami zarażonymi Covid-19 już wkrótce”

Jak poinformował dziennik ‚The Guardian’, brytyjska służba zdrowia przygotowuje się do wprowadzenia jeszcze w tym miesiącu aplikacji pozwalającej użytkownikom sprawdzenie, czy w ich pobliżu znajduje się osoba zarażona koronawirusem. Obecnie aplikacja jest testowana na wyspie Wight.

NHS: Aplikacja do śledzenia kontaktów z osobami zarażonymi Covid-19 już wkrótce
Czy aplikacja pokazująca, czy przebywaliśmy w pobliżu osoby zarażonej Covid-19, przyjmie się w Wielkiej Brytanii? (Fot. Getty Images)

Aplikacja na smartfony, informująca o kontakcie z osobą, która zgłosiła objawy koronawirusa, jest kluczowym elementem rządowej strategii „testowania i monitorowania” pandemii w czasie, gdy kraj zaczyna łagodzić wprowadzone wcześniej restrykcje. Rozwiązanie to budzi wciąż wiele wątpliwości związanych z ochroną prywatności.

W celu rejestracji aplikacja korzysta z technologii Bluetooth. Telefon pokazuje, w jakiej odległości właściciel smartfona znajduje się od innych, którzy mieli objawy wirusa. Użytkownicy zaznaczają, gdy wystąpią u nich objawy i te dane wędrują do centralnej bazy danych, aby ostrzec innych, z którymi te osoby się zetknęły. W ten sposób możemy dowiedzieć się, że jesteśmy narażeni na infekcję i powinniśmy się izolować, a w razie potrzeby poddać testom.

Pierwsi użytkownicy w Anglii będą mogli sprawdzić aplikację prawdopodobnie najwcześniej 25 maja, a następnie ma być ona dostępna w całym kraju – donosi „The Guardian”.

Telefon będzie pokazywał, czy znajdowaliśmy się w bliskiej odległości od osób, u których wystąpiły symptomy Covid-19. (Fot. Getty Images)

Eksperci ostrzegają jednak, że nawet 10 milionów osób w Wielkiej Brytanii może nie skorzystać z aplikacji;​​ prawie 2 miliony gospodarstw domowych nie ma bowiem dostępu do Internetu, a kolejne 7 milionów „korzystało z sieci, ale ma bardzo podstawowe umiejętności”. Tymczasem rząd potrzebuje, aby minimum 60% populacji pobrało aplikację, aby działała ona skutecznie.

Minister transportu Grant Shapps poinformował, że w ramach testów na Isle of Wight aplikację pobrało 72 300 osób, czyli około połowy populacji wyspy. Oficjalnych wniosków w kwestii trwającego jeszcze programu pilotażowego jeszcze brak, a brytyjskie Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej nie potwierdziło dokładnego harmonogramu wdrożenia tej aplikacji na terenie całego kraju.

Dzisiaj po południu Według najnowszych danych z dzisiejszego popołudnia, liczba zmarłych na Covid-19 w Wielkiej Brytanii zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 468, wskutek czego łączna liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wzrosła do 34 466.

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: