KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Roboty obserwują teraz dystans społeczny.

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Od piątku 8 maja park narodowy Bishan Ang Mo Kio (Singapur) będzie patrolowany przez robota przypominającego ludziom o zachowaniu dystansu społecznego.

Test pilotażowy jest przeprowadzany wspólnie przez NParks oraz Smart Nation and Digital Government Group (SNDGG). Pod koniec testu robot o nazwie „Spot” pomoże utrzymać odległość w parkach, ogrodach i rezerwatach przyrody zarządzanych przez National Parks Council (NParks) oraz w parkach zarządzanych przez rady miejskie.

Robot jest wyposażony w kamery uzupełnione analizatorami wideo GovTech. To oprogramowanie pomaga robotowi oszacować liczbę odwiedzających w obszarze patrolu. Zauważając nieprzestrzeganie odległości, Spot zawiera nagrany komunikat dźwiękowy przypominający odwiedzającym park o potrzebie przestrzegania środków bezpieczeństwa.

W ramach dwutygodniowego okresu próbnego Spot zostanie rozmieszczony na 3-kilometrowym odcinku parku River Plains w godzinach wolnych od pracy i będzie mu towarzyszył co najmniej jeden oficer NParks. Jeśli test się powiedzie, NParks rozważy rozmieszczenie Spot, aby bezpiecznie zdystansować się w parku Bishan Ang Mo Kio w godzinach porannych i wieczornych. NParks rozważa także rozmieszczenie robota w innych parkach, takich jak ogrody i jezioro Jurong.

Czworonożny robot, pierwotnie opracowany przez amerykańską firmę Boston Dynamics, jest w stanie efektywniej pokonywać przeszkody niż roboty kołowe, co czyni go odpowiednim do różnych krajobrazów. Jest również wyposażony w czujniki bezpieczeństwa do wykrywania obiektów i osób w odległości 1 m, aby uniknąć kolizji.

GovTech rozszerzył Spot o szereg funkcji, takich jak zdalne sterowanie, mapowanie 3D i półautonomiczne operacje, aby ułatwić testowanie. Firma opracowuje obecnie analizy, które pozwolą Spotowi zweryfikować, czy odwiedzający park przestrzegają środków bezpieczeństwa.

Ponieważ robot jest zdalnie sterowany, patrolowanie parku wymaga mniejszej siły roboczej, co pomaga zminimalizować kontakt fizyczny między pracownikami a gośćmi parku. Pomaga to zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem Covid-19.

SNDGG zbada również możliwość wykorzystania robota do obsługi innych operacji związanych z Covid-19 w różnych agencjach. Podobne roboty zostaną rozmieszczone w zbiornikach Pandan i Makrici.

Komentarz redakcyjny The Big The One: Na początku lat 50. XX wieku wielki amerykański pisarz science fiction Robert Sheckley napisał historię pt. Watchbird, która kiedyś została przetłumaczona jako „Bird Watch”. Istotą tej strasznej opowieści było to, że władze wypuściły na niebo masę UAV, które miały zwalczać przestępczość. W rezultacie UAV rozpoczęły grę i zaczęły moczyć wszystkich z rzędu.

Było kilka adaptacji tej historii w tej czy innej formie, ostatnia i 2007 w serii „Masters of Science Fiction”, szósty odcinek, aby ci, którzy chcą, mogli obejrzeć i zrozumieć, na co się przygotować. Chociaż w rzeczywistości wszystko wydaje się znacznie gorsze.

Około dziesięć lat temu, obserwując trendy seriali i filmów nf, teoretycy spisku zaczęli podejrzewać, że właściciele tego małego świata przygotowują dla stada paru elektrycznych pasterzy – to znaczy niektórych robotów, które wędrują ulicami z paralizatora i stymulują owce do poród, do krycia lub tam na posiłek. W szczególności bardzo ciekawa seria War of the Worlds rozpoczęła FOX w zeszłym roku:

Przypomnieliśmy sobie tę serię, gdy rozpoczęła się pandemia. Tam, zgodnie ze scenariuszem, „Marsjanie” zrzucili niektóre rzeczy, emitując sygnał, z którego ludzie zaczęli padać martwi na ulicach, jak w Wuhan. I wtedy pojawiły się te psy-roboty. A teraz jest konieczne – jak ci ludzie z FOX mieli rację, więc śledzimy rozwój wydarzeń.

thebigtheone.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: