KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Poza USA najlepsi naukowcy odwracają debatę od polityki”

ATENY, Grecja (AP) – Prezydent Donald Trump nigdy nie jest daleko od publicznej sprzeczki z najwyższym ekspertem swojego rządu w sprawie pandemii, dr Anthonym Fauci, najnowszym konfliktem, jaki miał miejsce w tym tygodniu w związku z tempem ponownego otwierania szkół.

Jednak wśród amerykańskich sojuszników wielu liderów chętnie odchodzi od światła reflektorów, aby wykorzystać zdolność ekspertów do przeciwdziałania wprowadzającym w błąd informacjom i apelować ponad granicami politycznymi, aby uzyskać publiczne przestrzeganie ograniczeń zdrowotnych.

„Szczególne cechy pandemii nadają nowy wymiar kwestiom zaufania” – powiedział Terry Flew, profesor komunikacji na Queensland University of Technology.

„Eksperci, którzy rozumieją ten temat, i politycy przygotowani do ich wysłuchania, stają się niezwykle ważni. W większości krajów tak się dzieje. Mamy nadzieję, że oznacza to powrót zaufania do ekspertów. ”

Oto spojrzenie na innych naukowców z całego świata prowadzących krajowe działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

GRECJA: SOTIRIOS TSIODRAS

Ogłaszanie wiadomości o śmiertelnej katastrofie nie jest pracą, na którą czeka wiele osób publicznych. Sotirios Tsiodras zrobił to około 50 razy, informując Greków o postępach pandemii w relacjach telewizyjnych na żywo.

Wyszkolony na Harvardzie naukowiec i siedmioosobowy ojciec Tsiodras spędza kilka niedzielnych poranków jako kantor w Kościele prawosławnym i jest cichym głównym wirusologiem Ministerstwa Zdrowia. Do codziennej liczby ofiar śmiertelnych dołączono wskazówki, jak zachować zdrową dietę, wyjaśnienia, w jaki sposób niektóre kraje są lepiej przygotowane do przeprowadzania masowych testów, oraz ostrzeżenia o niebezpieczeństwach związanych z przemocą domową podczas życia w długotrwałym zamknięciu.

Sprawiło, że Tsiodras jest najpopularniejszą osobą w Grecji: jeden sondaż opinii przyznał 94,5% ocenę 55-letniemu profesorowi medycyny i chorób zakaźnych. Jego apel pomaga w blokowaniu egzekwowania prawa i utrzymuje niski poziom infekcji.

KANADA: TEAM TAM

Urodzony w Hongkongu dyrektor ds. Zdrowia publicznego w Kanadzie zapewnia bezpośrednie porady, bez żadnych nonsensów, w szeregu rządowych reklam telewizyjnych, a także kieruje wystąpieniami publicznymi. W kampanii reklamowej zdrowia publicznego dołączyła do niej kanadyjski astronauta Chris Hadfield i Hayley Wickenheiser, gwiazda hokeja na lodzie, która jest na ostatnim roku studiów medycznych.

Tam, 55, przypisuje się pomoc w utrzymaniu wysokiego poziomu zgodności z zamówieniami typu „pozostań w domu”. Politycy krajowi rzucili się na jej obronę po tym, jak premier Alberty Jason Kenney skrytykował szybkość zatwierdzania metod testowania.

Popularność Tama niedawno zainspirowała limitowaną linię koszulek z portretem naukowca.

HISZPANIA: FERNANDO SIMON

Ze względu na wysoką liczbę ofiar śmiertelnych i zażarte środowisko polityczne Hiszpania zwróciła się do weterana epidemiologa Fernando Simona, by przewodzić krajowej reakcji.

57-latek szybko zdobył uznanie za swobodny styl na codziennych konferencjach prasowych, preferował koszule z otwartą szyją i swetry w stosunku do ciemnych garniturów, które go lubiły. Internetowe memy naśmiewają się z krzaczastych brwi i parodiuje go w serialach komediowych. Hiszpańskie media podają, że został zatrzymany na ulicy za autograf.

Ale to ludowe podejście obróciło się w bardziej konserwatywnych kręgach społecznych, z których niektórzy uważają go za nonszalanckiego i zauważają wypowiedzi, które wygłosił we wczesnych stadiach pandemii, kiedy zdawał się zmniejszać ryzyko dla społeczeństwa.

NIEMCY: LOTHAR WIELER

Szef Instytutu Roberta Kocha, niemieckiej federalnej agencji kontroli chorób, jest profesorem mikrobiologii i epidemiologii i prowadził kampanię chwaloną przez europejskich kolegów za szybkie wdrożenie testów i wczesne wprowadzenie ograniczeń.

59-letni karierowiec pomógł także Niemcom częściowo oderwać się od obrony ściśle chronionych swobód obywatelskich i wziąć udział w programie wymiany danych, który pomoże decydentom zbadać pandemię i ukierunkować zasoby. Program został dostosowany w celu rozwiązania problemów związanych ze scentralizowanym przechowywaniem danych ___ SZWECJA: ANDERS TEGNELL

64-letni Tegnell współpracował z programami Światowej Organizacji Zdrowia w celu zwalczania epidemii wirusa Ebola i innych chorób. Teraz jest elity wśród swoich elitarnych kolegów wirusologów, kwestionując konwencjonalny pogląd na to, jak powstrzymać pandemię.

Kierował szwedzką reakcją zdrowia publicznego na pandemię COVID-19, która znacznie różni się od innych krajów europejskich, opierając się przede wszystkim na dobrowolnym dystansie społecznym, a nie na rygorystycznych środkach blokujących narzuconych przez państwo.

Obrońcy Tegnell twierdzą, że jego podejście zostało źle zrozumiane i podziela cel dystansu społecznego innych krajów, ale zostało dostosowane do lokalnych warunków opieki zdrowotnej i systemu prawnego.

Alternatywna wizja Szwecji niewiele przyczyniła się do zmniejszenia popularności Tegnell: naukowiec w okularach pojawił się ostatnio jako projekt tatuażu.

IRLANDIA: TONY HOLOHAN

Tony Holohan, dyrektor medyczny Irlandii od 12 lat, jest również postrzegany jako uspokajająca obecność. Holohan pojawił się w popularnych wieczornych programach dyskusyjnych, aby wyjaśnić potrzebę środków blokujących, opowiadając się za ostrożnym podejściem do łagodzenia powiązanym z osiągnięciem kamieni milowych związanych z eliminacją wirusów.

Jego praktyczny styl sprawił, że Holohan jest popularną postacią w Irlandii. Irlandzki artysta karykatur, Niall O’Loughlin, który nadał łysiejącemu Holohanowi wygląd supermana, twierdzi, że został zalany e-mailem z prośbą o darmowe odbitki. „Nadal uważam za całkowicie dziwne, dlaczego tak wielu ludzi chce mieć zdjęcie Tony’ego Holohana na ścianie”, napisał O’Loughlin na Twitterze. „Bez obrazy Tony (-:”

___

Barry Hatton w Lizbonie, Frances D’Emilio w Rzymie i Menelaos Hadjicostis w Nikozji.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: