KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„OPERACJA COVID-19: Oto jak agenci CIA Mockingbird Media ukradkiem umieszczają fałszywe informacje w mediach społecznościowych”

Tracey Z i pielęgniarki, które nigdy nie umarły

Studium przypadku dotyczące dezinformacji w mediach społecznościowych
opublikowane przez Tapestry
Dotknij Wiadomości

Twitter – wpisy do 10 tys. znaków - www.radioem.pl

W zeszłym miesiącu użytkownik Twittera o nazwie Traceyz18 opublikował tweeta w następujący sposób:

Czuję się taki zdenerwowany. Dzisiaj zmarły 2 pielęgniarki przebywające na oddziale intensywnej terapii w Swansea. Jeszcze 3 wentylowane. Wszystko z tej samej jednostki. Serce mi pęka.

Byłoby to bardzo smutne, jeśli to prawda. Ale, jak się okazuje, nie jest – oficjalny twitter zaufania do NHS w Swansea faktycznie odpowiedział:

To jest niepoprawne. W naszym dziale ITU nie zginęły pielęgniarki, a Twój tweet wywołuje niepokój.

Oto zrzut ekranu oryginalnej wymiany (nie możemy osadzić tweetów z powodów, które wkrótce staną się widoczne):

Racjonalną odpowiedzią na to, gdyby było to tylko nieporozumienie, byłoby powiedzenie przez „Tracey” „ups, przepraszam, zostałem źle poinformowany”, a następnie poprawienie tweeta lub usunięcie go.

Zamiast tego jej konto zostało usunięte:

… Co jest dziwne.

Możliwe, że „Tracey” była po prostu tak zalana ludźmi, którzy nazywali ją kłamcą / idiotą / trollem itp., Że miała dość tego i usunęła konto, wszyscy w mediach społecznościowych czasem tak się czują.

Ale tak naprawdę nie rozwiązuje to problemu krytycznego.

Kluczowym pytaniem nie jest tak naprawdę „kim jest Tracey?” lub „Dlaczego jej konto zniknęło?” Ale raczej, skąd ta fałszywa informacja?

Zakładając, że sama tego nie wymyśliła, kto powiedział jej, że to prawda?

Gdzieś wzdłuż linii ktoś gdzieś skłamał. Twierdzili, że pięć pielęgniarek jest poważnie chorych, a dwie z nich zmarły bez powodu. Historia, która przypadkowo zbiega się z przerażającymi mediami o tym, jak pracownicy NHS są w strasznym niebezpieczeństwie (kiedy tak nie jest).

Nigdy nie dowiemy się, kto konkretnie. Ale ktokolwiek to był, prawdopodobnie nadal robi to samo.

Być może najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy usunąć, jest to, że oryginalne kłamstwo miało ponad 3000 retweetów i prawie 10 000 polubień, zanim jeszcze opublikowano korektę. Korekta, mimo że trwa dłużej niż miesiąc, wciąż ma mniej niż 1/5 tej liczby.

Jest mało prawdopodobne, aby był to odosobniony incydent. Prawdopodobnie istnieją tysiące takich twierdzeń krążących po Internecie, które nigdy nie przecinają się z osobami posiadającymi wystarczającą wiedzę, aby je naprawić, a wszystko to tworzy kolaż paniki i tragedii, których żadna część nie mogłaby się oprzeć.

Na przykład zdajemy sobie sprawę z jednej szeroko rozpowszechnionej historii osobistej straty, która pochodzi z konta na Twitterze, w którym możliwe było wykorzystanie zdjęć Shutterstock dla domniemanych przyjaciół i rodziny.

Niezależnie od tego, czy „Tracey” padła ofiarą dezinformacji, czy chętnym uczestnikiem, ważne pytanie pozostaje takie samo: kto wymyśla historie o Covid19? Kto miałby z tego coś zyskać?

W 2015 r. Wielka Brytania ogłosiła utworzenie 77. brygady, znanej potocznie jako Facebook Warriors, której zadaniem jest „zwalczanie dezinformacji” w Internecie.

22 kwietnia generał sir Nick Carter, szef brytyjskiego sztabu obrony, publicznie stwierdził, że 77. brygada „aktywnie przeciwdziała dezinformacji Covid19 w Internecie”.

Zrób z tego co chcesz.

zrodlo:http://tapnewswire.com/2020/05/tracey-z-and-the-nurses-who-never-dieda-case-study-in-social-media-misinformation/

 

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: