KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Napięcia rosną, gdy gubernator Teksasu przygotowuje się do zniesienia kolejnych zasad”

AUSTIN, Teksas (AP) – Dwa tygodnie po ponownym otwarciu Teksasu, przypadki koronawirusa rosną. Nadal pojawiają się nowe epidemie. A w barze Taco Guero w Austin, który oferuje okazjonalne oglądanie celebrytów, dziennik każdej restauracji i miejsce, w którym siedzieli, jest niechętnie w pracach.

„Wydaje się, że to ogromna ingerencja w prywatność” – powiedziała właścicielka Cathy Lipincott, która mimo wszystko stara się przestrzegać lokalnych wytycznych Austin dotyczących zdrowia publicznego, prosząc klientów, ale nie wymagając od nich podania swoich informacji.

Kilka stanów restartuje się szybciej niż w Teksasie, gdzie zamówienia wygasły 1 maja. Ponieważ liczba przypadków wciąż rośnie, w tym jednodniowe maksima wynoszące 1 458 nowych przypadków i 58 zgonów w czwartek, republikański rząd Greg Abbott bronił tempa, podkreślając stabilizację wskaźników hospitalizacji i wskazując, że 1200 zgonów w Teksasie wciąż pozostaje za podobnie dużymi stanami, w tym Kalifornią i Florydą.

Ale pod koniec jeszcze więcej ograniczeń kończących się w poniedziałek, w tym siłowni, które można ponownie otworzyć, narasta konfrontacja polityczna w związku z próbami utrzymania dużych barier przez duże miasta. Spór podkreśla przepaść między demokratami, którzy prowadzą urzędy miejskie, a przywódcami GOP, którzy nazywają strzały w stolicy w Teksasie, gdzie w przeciwieństwie do innych stanów rozkazy gubernatora zastępują wszystkie lokalne mandaty podczas pandemii.

Ponowne napięcia pojawiają się w momencie, gdy dr Anthony Fauci, najlepszy w kraju ekspert od chorób zakaźnych, ostrzegł Kongres w tym tygodniu przed „niepotrzebnym cierpieniem i śmiercią”, jeśli USA poruszą się zbyt szybko. Niemniej jednak sądy Wisconsin odrzuciły państwowe nakazy pozostania w domu, powodując chaos w społecznościach, ponieważ niektóre bary otworzyły się natychmiast, a rygorystyczne lokalne ograniczenia zostały zachowane gdzie indziej.

W Gruzji burmistrz Atlanty Keisha Lance Bottoms również wyraził niepokój z powodu szybkości, z jaką republikański gubernator Brian Kemp ponownie otworzył państwo. Ustawodawcy w Oklahomie, zirytowani lokalnymi urzędnikami, którzy nałożyli surowsze środki podczas kryzysu zdrowotnego, przyjęli w czwartek projekt ustawy , który osłabiłby potęgę miast podczas następnego.

A w Teksasie republikański prokurator generalny Ken Paxton w tym tygodniu zaatakował miasta Dallas, Austin i San Antonio z powodu tego, co nazwał „niezgodnymi z prawem” lokalnymi rozkazami, które są surowsze niż ograniczenia nakazane przez Abbott, i zagroził procesami, jeśli miasta „ t wycofać się. Ostrzeżenie pojawiło się jeden dzień po tym, jak El Paso poprosił o odroczenie złagodzenia wszelkich środków blokujących w świetle liczby przypadków COVID-19, które wzrosły o 60 procent w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

„Niestety niektóre hrabstwa i miasta w Teksasie mylą zalecenia z wymogami i rażąco przekroczyły prawo stanowe, aby narzucić własną wolę prywatnym obywatelom i przedsiębiorstwom” – powiedział Paxton.

Liderzy miast powiedzieli, że ich lokalne zamówienia, które obejmują bardziej rygorystyczny nacisk na nakrycia twarzy w protokołach publicznych i restauracyjnych, które nie są ściśle egzekwowane, nie powodują konfliktu. Sędzia hrabstwa El Paso, Ricardo Samaniego, powiedział, że przekazał swoją sprawę gubernatorowi podczas rozmowy telefonicznej, prosząc o kilka tygodni na ocenę danych i zmniejszenie liczby spraw przed zniesieniem kolejnych ograniczeń, ale uważa, że nie dostanie odpowiedzi, dopóki publiczne oświadczenie Abbott nie zostanie ogłoszone Poniedziałek.

„Nie walczę z jego planem, walczę z jego wyczuciem czasu” – powiedział Samaniego. „Wygląda na to, że działałoby to dla nas za kilka miesięcy.”

Ta sprzeczka jest odwróceniem od początków wybuchu epidemii w Teksasie, kiedy Abbott zapewnił miastom i hrabstwom szeroką swobodę, aby wprowadzić ograniczenia, które uznają za stosowne. Ale od tego czasu Abbott przejął kontrolę nad tym, jak szybko Teksas uruchomi się ponownie, który w zeszłym tygodniu obejmował zwiększenie liczby otwieranych salonów fryzjerskich po skargach konserwatystów. Testy przeprowadzane przez większość maja były znacznie poniżej wyznaczonego celu Abbotta na poziomie 30 000 dziennie, chociaż liczba testów wzrosła w ostatnich dniach, według urzędników stanu.

Przepełnione szpitale utworzone w Dallas i Houston zostały zdemontowane bez użycia, co Abbott wskazał jako przypomnienie, że wirus nie przytłoczył Teksasu. Ale eksperci wciąż się martwią.

„Widzą nadchodzący spadek i klepią się po plecach i mówią:„ Spójrz na dobrą pracę, którą wykonaliśmy, teraz możemy pozwolić, aby tak się stało i otworzyć rzeczy ”, powiedział Dennis Perrotta, emerytowany epidemiolog stanu w Teksasie . „A potem zostajemy uderzeni drugim szczytem”.

W Austin restauracje narzekają na zalecenia dotyczące logowania klientów na posiłki w celu śledzenia kontaktów, w połączeniu z ostrzeżeniem, że urzędnicy służby zdrowia mogą być zmuszeni do publicznego wyjścia do restauracji, jeśli wybuchną epidemie. Niektórzy restauratorzy postrzegali to jako zagrożenie, ale w The Peached Tortilla właściciel Eric Silverstein twierdzi, że jego przemysł musi zrobić wszystko, aby ponownie otworzyć.

„Nie mamy wyboru” – powiedział. „W pewnym sensie musisz wrócić do robienia jakiejś formy biznesu”.

Kilka przecznic dalej w Brentwood Social House, sąsiedzkiej kawiarni, właścicielka Suzanne Daniels nie jest tego taka pewna. Choć jej konkurenci ponownie się otworzyli, jej siedzenia wewnątrz pozostają zamknięte, a ona nie wie, kiedy będzie mogła bezpiecznie za nimi podążać.

„Czuje się wcześnie” – powiedział Daniels. „W moich jelitach nie czuję się dobrze ani dobrze.”

Powiązani pisarze prasowi Sean Murphy w Oklahoma City i Cedar Attanasio w El Paso przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: