KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Najnowsze: „Słowenia ogłasza zakończenie epidemii wirusów w domu”

Najnowsze informacje na temat pandemii koronawirusa. Nowy koronawirus powoduje u większości ludzi łagodne lub umiarkowane objawy. Dla niektórych, szczególnie starszych osób dorosłych i osób z istniejącymi problemami zdrowotnymi, może to spowodować poważniejszą chorobę lub śmierć.

– Wzrost liczby wirusowych punktów, szpitale testowane, gdy gospodarki ponownie się otwierają.

– Słowenia jako pierwszy kraj europejski ogłosiła koniec epidemii koronawirusa.

– Bank Światowy zatwierdza 1 miliard dolarów pomocy dla Indii.

– Pierwszy przypadek wirusa w zatłoczonych obozach dla uchodźców Rohingya.

LJUBLJANA, Słowenia – Słowenia stała się pierwszym krajem europejskim, który ogłosił zakończenie epidemii koronawirusa w domu.

Rząd państwa Unii Europejskiej powiedział w piątek, że rozprzestrzenianie się COVID-19 jest pod kontrolą i nie ma już potrzeby stosowania nadzwyczajnych środków zdrowotnych.

Rząd twierdzi, że mieszkańcy UE mają swobodę wjazdu do Słowenii z Austrii, Włoch i Węgier we wcześniej określonych punktach kontrolnych, podczas gdy większość obywateli spoza UE będzie musiała przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę, co stanowi ważny krok dla małego kraju alpejskiego, ponieważ przyspiesza złagodzenie ograniczeń.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Słowenii został zarejestrowany 4 marca jako osoba powracająca z sąsiednich Włoch. Ogólnopolska epidemia została ogłoszona 12 marca.

Do 13 maja w Słowenii odnotowano 1467 potwierdzonych przypadków i 103 zgony.

___

PARIS – Szef biura WHO w Europie, dr Hans Kluge, mówi, że przyszłość pandemii będzie zależeć od działań wszystkich.

„Bardzo ważne jest, aby przypomnieć wszystkim, że dopóki nie ma szczepionki i skutecznego leczenia, nie ma powrotu do normy”, powiedział we francuskim radiu Europe-1 w piątek. „Ten wirus nie zniknie po prostu, więc zachowanie każdego z nas określi zachowanie wirusa”.

„Rządy wiele zrobiły (aby ograniczyć wirusa), a teraz odpowiedzialność spoczywa na ludziach” – powiedział. „Zanim powiedzieliśmy, że zdrowie publiczne jest ważne dla gospodarki. Teraz widzieliśmy, że bez zdrowia nie ma gospodarki, nie ma bezpieczeństwa narodowego. ”

___

NOWOŚĆ DELHI – Bank Światowy zatwierdził 1 miliard dolarów na pomoc w nagłych wypadkach, aby wesprzeć wysiłki Indii na rzecz pomocy społecznej biednym i wrażliwym gospodarstwom domowym poważnie dotkniętym pandemią COVID-19.

Z wyciągu bankowego wynika, że przeniesienie zwiększy całkowite zaangażowanie w Indiach do 2 miliardów dolarów. W ubiegłym miesiącu ogłoszono pakiet wart 1 miliard dolarów dla indyjskiego sektora zdrowia.

Natychmiastowa alokacja w wysokości 750 milionów dolarów pomoże zwiększyć skalę przelewów pieniężnych i świadczeń żywnościowych w celu zapewnienia solidnej ochrony socjalnej niezbędnym pracownikom zaangażowanym w pomoc w koronawirusach i przyniesie korzyści migrantom i pracownikom nieformalnym, oświadczył bank pod koniec czwartku.

Stwierdzono, że drugi napływ w wysokości 250 mln USD pogłębi pakiet ochrony socjalnej w roku podatkowym 2021.

Połowa ludności Indii zarabia mniej niż 3 USD dziennie. Według oświadczenia ponad 90 procent siły roboczej w Indiach jest zatrudniona w sektorze nieformalnym, bez dostępu do znacznych oszczędności lub świadczeń z zabezpieczenia społecznego w miejscu pracy, takich jak płatne zwolnienie chorobowe lub ubezpieczenie społeczne.

We wtorek rząd federalny Indii ogłosił pakiet ratunkowy obejmujący 20 bilionów rupii (260 miliardów dolarów), aby przetrwać ogromny kryzys gospodarczy wywołany pandemią. Miliony pracowników migrujących uciekły z dużych indyjskich miast do domów na wsi, ponieważ nie mogli znaleźć pracy.

___

BERLIN – najbardziej zaludnione państwo w Niemczech zniosło wymóg, aby osoby przybywające z innych krajów europejskich poddawały się kwarantannie przez 14 dni, a inne regiony powinny pójść w ich ślady.

Reguła wygasła w zachodnim regionie Nadrenii Północnej-Westfalii o północy. Rząd oświadczył w oświadczeniu, że kraje niemieckie zgodziły się w czwartek z rządem federalnym na zwolnienie podróżnych z innych krajów Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtensteinu, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii oraz że wdrożą tę decyzję w najbliższych dniach.

Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zalecił na początku tego tygodnia, aby państwa zniosły zasadę kwarantanny dla podróżnych z Europy – ale zachowaj ją dla osób z innych miejsc.

Sąd w północnej części Nadrenii Północnej-Westfalii, Dolna Saksonia, zawiesił już rządy tego państwa na początku tego tygodnia.

W piątek wieczorem Niemcy planują zakończyć dwumiesięczne kontrole na granicy z Luksemburgiem i poluzować je nieco na granicach z Austrią, Szwajcarią i Francją – choć nie planują przywrócić bezpłatnych przejazdów przez swoje granice do połowy czerwca .

___

PRAGA – Gospodarki w Czechach i na Słowacji gwałtownie spadły w pierwszym kwartale 2020 r. W związku z pandemią koronawirusa.

Wstępne dane z Czeskiego Urzędu Statystycznego opublikowane w piątek pokazują, że czeska gospodarka skurczyła się o 3,6% w pierwszych trzech miesiącach roku w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami oraz o 2,2% rok do roku.

Na Słowacji gospodarka spadła o 5,4% w porównaniu z poprzednim kwartałem io 3,9% rok do roku, słowacki urząd statystyczny powiedział w piątek.

Gospodarki obu krajów są zorientowane na eksport i polegają w dużej mierze na produkcji samochodów, która jest poważnie dotknięta pandemią.

Jednocześnie wybuch epidemii był mniej dotknięty dla krajów niż w krajach Europy Zachodniej, takich jak Włochy, Hiszpania, Francja i Wielka Brytania. Republika Czeska zarejestrowała 293 zgony z powodu COVID-19, a tylko 27 zmarło na Słowacji.

___

DHAKA, Bangladesz – Władze zgłosiły pierwszy przypadek koronawirusa w zatłoczonych obozach dla uchodźców Rohingya w południowym Bangladeszu, gdzie ponad milion ludzi jest chronionych.

Mahbub Alam Talukder, komisarz ds. Uchodźców w tym kraju, został odizolowany od społeczności Rohingya i miejscowej osoby zamieszkałej w dzielnicy Coar’s Bazar, która również dała wynik pozytywny.

Utworzono zespoły zajmujące się leczeniem pacjentów, a także śledzeniem osób, z którymi mogli się spotkać oraz poddaniem ich kwarantannie i testowaniem, Louise Donovan, rzeczniczka agencji ONZ ds. Uchodźców, powiedziała The Associated Press.

Pracownicy pomocy ostrzegają o możliwości poważnego wybuchu epidemii, jeśli wirus dotrze do obozów. Gęste zatłoczenie z plastikowymi szałasami stojącymi obok siebie, mieszczącymi do 12 osób, oznacza, że uchodźcy byliby niebezpiecznie narażeni na wirusa.

PEKIN – minister spraw zagranicznych Chin twierdzi, że kraj ten opanował epidemię koronawirusa i zaatakował zagranicznych polityków, których oskarżył o „naleganie na upolitycznienie epidemii, oznakowanie wirusa i wymazanie Światowej Organizacji Zdrowia”.

Komentarze Wang Yi przedstawione przez oficjalną agencję informacyjną Xinhua skierowane były do Stanów Zjednoczonych, gdzie administracja prezydenta Donalda Trumpa wielokrotnie oskarżyła Chiny o rzekome zatuszowanie początkowej epidemii i zawiesiła płatności dla WHO za to, co nazywa pro-chińskim uprzedzeniem i brak skutecznego radzenia sobie z pandemią.

Inne kraje, w tym Australia, również wezwały do niezależnego dochodzenia w sprawie źródła pandemii, wezwań, które Chiny wściekle odrzuciły.

Pod kierownictwem państwa i rządzącego przywódcy partii komunistycznej Xi Jinpinga Chiny były w stanie „opanować wybuch epidemii poprzez żmudne wysiłki i stopniowo wznawiać życie gospodarcze i społeczne, regularnie podejmując środki zapobiegawcze i kontrolne”, Wang był cytowany jako powiedzenie w rozmowie telefonicznej z ministrami spraw zagranicznych Węgier, Estonii oraz Bośni i Hercegowiny.

Chiny „przezwyciężyły własne trudności, zaoferowały wsparcie i pomoc odpowiednim krajom, dzielą się doświadczeniami w zakresie zapobiegania i kontroli oraz leczenia bez zastrzeżeń, a także ułatwiają zakup środków anty-epidemicznych w Chinach”, powiedział Wang.

Próby upolitycznienia pandemii i oczernienia WHO są „poważnym pogwałceniem międzynarodowych zasad moralnych i podważają międzynarodowe wysiłki anty epidemiczne”, dodał Wang.

___

SYDNEY – Wiele kawiarni i restauracji otworzyło się ponownie w piątek w Sydney, ponieważ niektóre ograniczenia dotyczące koronawirusa zostały zniesione, chociaż deszczowa pogoda i ciągłe obawy zdawały się utrzymywać stosunkowo niski poziom patronatu.

Najbardziej zaludniony stan Australii – Nowa Południowa Walia – zaczął zezwalać na ponowne otwarcie kawiarni, restauracji i miejsc kultu wraz z maksymalnie 10 osobami, pod warunkiem przestrzegania zasad dystansu społecznego. Zezwolono również na otwieranie pubów i klubów, ale tylko na posiłki.

Premier stanu Gladys Berejiklian ostrzegła ludzi przed wzięciem osobistej odpowiedzialności, mówiąc, że złagodzenie ograniczeń w niektórych innych krajach nie przyniosło skutku.

„Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, abyśmy wszyscy mogli iść naprzód, abyśmy nigdy nie cofali się do tyłu” – powiedział dziennikarzom w Sydney Berejiklian. „To naprawdę bardzo ważne.”

Wiele kościołów katolickich w całym stanie zostało otwartych na prywatne modlitwy, spowiedzi i małe msze.

„Celebrowanie mszy jest najwyższą formą kultu katolickiego i niemożność fizycznego zgromadzenia się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy była bardzo trudna dla katolików”, powiedział arcybiskup Sydney z Anthony Fisher w oświadczeniu.

Wiele żydowskich synagog i innych kościołów chrześcijańskich postanowiło trzymać drzwi zamknięte.

W Nową Południową Walię w piątek zgłoszono osiem nowych przypadków wirusa, dzięki czemu stan ten wynosi nieco ponad 3000. Australia zgłosiła w sumie około 7 000 przypadków i 98 zgonów.

BERLIN – przywódca Austrii stara się uspokoić krytykę z powodu wizyty w alpejskiej dolinie, podczas której widziano go z dużą grupą ludzi, z których niewielu przestrzegało zasad dystansu społecznego.

Kanclerz Sebastian Kurz w środę odwiedził dolinę Kleinwalsertal w zachodniej Austrii. Film pokazał dziesiątki wiwatujących ludzi w pobliżu uśmiechniętego Kurza. Kurz zaapelował do obecnych „o zachowanie jak największej odległości”, jak mówił do dziennikarzy, ale mówił dalej.

Kurz powiedział telewizji ORF w czwartek wieczorem, że mieszkańcy regionu „de facto byli zamknięci na 10 tygodni” i „większość ludzi trzymała się ode mnie z daleka, ale często nie trzymali się od siebie”.

Kurz powiedział: „To była dla nas bardzo nieoczekiwana i niełatwa sytuacja”. Powiedział, że urzędnicy zastanawiają się nad tym, jak organizują jego wycieczki poza Wiedeń, aby uniknąć spontanicznych spotkań.

Powiedział, że w przyszłości na konferencjach prasowych pojawią się oznaczenia, aby dziennikarze trzymali się na dystans, a jego czas przybycia nie zostanie ogłoszony publicznie, aby ludzie się nie zbierali.

___

SINGAPUR – Amerykański pilot cargo, który przyznał się do „złej oceny” przy łamaniu kwarantanny w celu zakupu środków medycznych, stał się pierwszym cudzoziemcem uwięzionym w Singapurze za naruszenie jego ograniczeń mających na celu ograniczenie koronawirusa.

Prawnik Ronnie Tan powiedział, że pilot FedEx, Brian Dugan Yeargan, został skazany na cztery tygodnie po tym, jak przyznał się do winy za opuszczenie pokoju hotelowego na trzy godziny w celu zakupu masek i termometru.

Singapur ma największą epidemię w Azji Południowo-Wschodniej z 26 000 przypadków. Ponad 90% zarażonych to zagraniczni pracownicy mieszkający w zatłoczonych akademikach, podczas gdy rząd niedawno zaczął łagodzić ograniczenia dla miejscowej ludności.

Małe miasto-państwo ma surowe kary dla tych, którzy łamią zasady kwarantanny. Prawnik powiedział w piątek, że złoży wniosek o skrócenie wyroku za dobre zachowanie.

LONDYN – Doradcy naukowi brytyjskiego rządu spotkają się ze związkami nauczycieli, aby omówić stopniowe ponowne otwarcie szkół w Anglii w nadchodzących tygodniach.

Nauczyciele obawiają się stopniowego ponownego otwierania klas w obawie, że ryzyko zakażenia COVID-19 jest wciąż zbyt duże. Inne części Wielkiej Brytanii nie planują ponownego uruchomienia szkół.

Sekretarz ds. Edukacji Gavin Williamson umówił piątkowe spotkanie z przedstawicielami nauczycieli na temat „porad naukowych stanowiących podstawę naszego podejścia”.

Williamson próbował uspokoić nauczycieli i rodziców, że powrót na zajęcia będzie „kontrolowany i ostrożny” i obejmie środki ochronne, takie jak utrzymanie małych klas.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: