KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Finlandia: „Sprzedaż wysokoprocentowych trunków wzrosła o ponad jedną piątą”

Pandemia koronawirusa oraz wprowadzone przez fińskie władze ograniczenia epidemiczne przyczyniły się do znaczącego wzrostu sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach monopolowych – w kwietniu br. sprzedano o 23 proc. więcej litrów niż w roku poprzednim.

Finlandia: Sprzedaż wysokoprocentowych trunków wzrosła o ponad jedną piątąFinowie najchętniej kupują różowe wino… (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Finlandii kupili w ostatnim miesiącu w sklepach monopolowych ponad 9 mln litrów napojów alkoholowych, czyli o ponad jedną piątą więcej niż w podobnym okresie w roku poprzednim – wynika z cyklicznych raportów państwowego przedsiębiorstwa Alko, które ma wyłączne prawo sprzedawać w kraju wysokoprocentowe trunki (zawierające powyżej 5,5 proc. alkoholu).

Odnotowano, że najbardziej – o 40 proc. – wzrosła sprzedaż różowego wina, następnie czerwonego oraz białego wina (odpowiednio o 35 proc. i o 28 proc.). Spadła natomiast – o parę procent – sprzedaż wina musującego.

Podkreśla się, że na wzrost sprzedaży Alko wpłynęło to, że w związku z kryzysem koronawirusa w marcu w Finlandii zamknięte zostały granice kraju, uniemożliwiając przede wszystkim przywóz tańszego alkoholu drogą promową z Estonii. Wzrost sprzedaży spowodowany był także zamknięciem barów i restauracji (z początkiem kwietnia) oraz przypadającym na kwiecień okresem wielkanocnym czy popularną w kraju „majówką”.

Wzrost sprzedaży alhokolu spowodowany był m.in. zamknięciem barów i restauracji. (Fot. Getty Images)

W ostatnim miesiacu znaczący wzrost zamówień (o ponad 110 proc.) Alko odnotowało w swoim sklepie internetowym. W samych zaś punktach monopolowych pojawiło się o 5 proc. więcej klientów.

Wzrost sprzedaży trunków w sklepach Alko odnotowano również w marcu na początku kryzysu koronawirusa, kiedy fińskie władze zaczęły wprowadzać ograniczenia epidemiczne – wtedy miesięczna sprzedaż wzrosła o ponad 9 proc.

W statystykach ogólnej konsumpcji alkoholu – odnotowano w raporcie – serwowanie napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych stanowi ok. 10 proc., zaś przywóz napojów przez podróżnych – ok. 15 proc.

W liczącej 5,5 mln mieszkańców Finlandii lokale gastronomiczne, zgodnie z wytycznymi rządu, będą zamknięte do końca maja. Od czwartku 14 maja fińskie władze dopuszczają ruch transgraniczny w strefie Schengen (co do zasady dla podróży służbowych i niezbędnych).

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: