KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Netanjahu ustawiony na dzieci izraelskie Microchip”

Benjamin Netanyahu sugeruje mikrochipowanie dzieci, typowanych przez ekspertów

„Jeśli informacje o lokalizacji dzieci zostaną przesłane do Internetu, pedofil z pewną wiedzą cybernetyczną może zaatakować system i prześladować ich”, powiedział ekspert ds. Cybernetycznych Einat Meron.

Przez LEON SVERDLOV 8 MAJA, 14:14

Eksperci cybernetyczni zatrzasnęli premiera Benjamina Netanjahu za jego propozycję „mikroczipu” dzieci, które wracają do szkół i przedszkoli po zniesieniu blokady koronawirusa, poinformował w piątek Ynet.
Podczas przemówienia na poniedziałkowej konferencji prasowej Netanjahu zasugerował, że Ministerstwo Zdrowia zastosuje nową technologię, aby pomóc Izraelowi dostosować się do nowej rutyny, gdy państwo zniesie blokadę koronawirusa. „Oznacza to, że technologia, która nie była wcześniej używana i jest dozwolona na mocy przepisów, które wprowadzimy w życie”, wyjaśnił.
„Rozmawiałem z naszymi szefami technologii, aby znaleźć środki, w których Izrael jest dobry, takie jak czujniki. Na przykład każda osoba, każde dziecko – najpierw chcę, żeby dzieci – miały czujnik, który uruchomi alarm, gdy zbliżysz się za blisko, tak jak w samochodach – powiedział premier.
Trudno będzie to zrobić ponad milionowi uczniów, którzy wracają do swoich placówek edukacyjnych, aby zapewnić, że jeden uczeń siedzi w odległości dwóch metrów od drugiego. Jest fikcyjny i niebezpieczny ”, powiedział Ynet ekspert Einat Meron ds. Odporności cybernetycznej.
„Teoretycznie mam ten pomysł” – powiedziała. „Ale chociaż takie mikroczipy wrażliwe na odległość istnieją w pojazdach, u ludzi są inne”. Według Merona „sygnał dźwiękowy informujący mnie, że zbliżyłem się do kogoś, nie wystarczy. Kto powiedział, że coś to zmieni? Tak czy inaczej byłbym bliżej. ”
Ekspert dodał, że „faktycznym problemem jest egzekwowanie prawa i tutaj wszystko się zmienia”. Meron powiedział Ynetowi, że „mikroczipowe dzieci nie przejdą żadnego testu – zarówno praktycznego, jak i prawnego”. Podobnie do poglądu Merona, że ​​powiadomienie obywateli o odległości nie wpłynie na ich działania, wielu obawia się, że państwo wykorzysta informacje dostępne z czujników.
„Jeśli informacje o lokalizacji dzieci zostaną przesłane do Internetu, pedofil z pewną wiedzą cybernetyczną może zaatakować system i prześledzić je poza szkołą, śledzić je i rozpowszechniać informacje na innych platformach” – powiedział Meron. „Czy państwo może wziąć za to odpowiedzialność?”
Kancelaria Premiera odpowiedziała na raport, mówiąc, że sugestia Ynet Netanyahu „nie ma być wdrażana za pośrednictwem baz danych, ale poprzez prostą technologię powiadamiającą [obywateli] o odległości. Jest to dobrowolna opcja, która ma na celu pomóc dzieciom zachować dystans, podobnie jak Mobileye z pojazdami. ”
Urząd dodał, że sugestia premiera jest „pomysłem, który może pomóc w utrzymaniu dystansu społecznego i nie będzie żadnego naruszenia prywatności”.
W środę Walla poinformowała, że ​​ruchy wszystkich pojazdów w Izraelu były śledzone przez policję i przechowywane w nieuregulowanej bazie danych o nazwie Eagle Eye. Źródło cytowane przez stronę medialną podało, że informacja „może być przechowywana przez wiele lat”.
Stowarzyszenie Praw Obywatelskich w Izraelu (ACRI) podobno złożyło wniosek zgodnie z ustawą o wolności informacji, aby policja ujawniła zakres działalności Eagle Eye, a także czas przechowywania w systemie informacji o ruchach obywateli.
Izraelska policja odpowiedziała ACRI, mówiąc, że aktywność systemu nie została wewnętrznie ustandaryzowana pomimo kilku lat działalności. „W każdym razie po zakończeniu procedura nie zostanie ujawniona opinii publicznej” – dodała policja.
Pod koniec marca Yediot Aharonot poinformował, że w tajnej bazie danych Shin Bet (Israel Security Agency) przechowywane są informacje o wszystkich obywatelach Izraela i większości Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu. Dane śledzone przez agencję bezpieczeństwa obejmowały ruchy, rozmowy telefoniczne i SMS-y.

zrodlo:https://www.jpost.com/israel-news/benjamin-netanyahu-suggests-to-microchip-kids-slammed-by-experts-627381

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: