KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Jeszcze inny kraj afrykański wydala W.H.O.”

Burundi zostaje drugim narodem afrykańskim, który wydali WHO
ZeroHedge.com

Tanzania nie jest jedynym krajem afrykańskim, który poprosił WHO o spakowanie rzeczy i wydostanie się.

Reuters donosi, że Burundi wydala szefa krajowego WHO i trzech jego podwładnych, gdy kraj przygotowuje się do wyborów prezydenckich, które odbędą się w przyszłym tygodniu. WHO wielokrotnie wyrażała obawy, twierdząc, że głosowanie w środku pandemii nie byłoby rozsądne.

Twierdzenia te wyraźnie zirytowały rząd, który dąży do przeprowadzenia pierwszych wyborów w kraju od czasu ustąpienia prezydenta Pierre’a Nkurunziza w 2018 r. Zdecydowanie uprzywilejowany jest kandydat na następcę partii Nkurunziza. Jego rząd został oskarżony o łamanie praw człowieka i wcześniej wykopał przedstawicieli ONZ i innych badających przypadki łamania praw człowieka, ale kandydaci opozycji otwarcie kwestionują głosowanie, a wszelkie taktyki tłumienia są w dużej mierze ukryte.

Wielu krytyków rządu i opozycji skrytykowało tę decyzję, choć przede wszystkim nikt nie opowiada się za odwołaniem wyborów, co jest oznaką, że nalegania WHO nie zostały powszechnie przyjęte. Kampania obejmowała już wiele spotkań, podczas których ludzie byli stłoczeni, a wielu podejrzewa, że ​​prawdziwa liczba wirusów nie znajduje odzwierciedlenia w oficjalnych liczbach.

Wszystkich czterech urzędników otrzymano do piątku na opuszczenie kraju.

Rząd potwierdził w czwartek, że 12 maja list Ministerstwa Spraw Zagranicznych został wysłany do szefa kraju WHO Waltera Kazadiego Mulombo i trzech innych ekspertów ONZ ds. Zdrowia, zamawiając je do piątku.

Bernard Ntahiraja, asystent ministra spraw zagranicznych, powiedział, że urzędnicy zostali ogłoszeni „persona non grata”, ale nie podał powodów.

Głowa WHO w Afryce również skrytykowała tę decyzję i poparła wydalenie urzędników WHO; WHO powiedziała jednak, że nadal będzie wspierać Burundi w walce z wirusem.

Głosowanie na następcę prezydenta Pierre Nkurunziza, którego rząd był wielokrotnie oskarżany o nadużywanie praw i wcześniej wydalił innych przedstawicieli organów międzynarodowych, zaplanowano na 20 maja.

Matshidiso Moeti, dyrektor regionalny WHO ds. Afryki, nazwał Mulombo „niezwykle kompetentnym menedżerem”.

„Jesteśmy bardzo gotowi… wspierać ich reakcję (Burundi) na COVID-19”, powiedział na konferencji prasowej w stolicy Etiopii, Addis Abebie.

W przeciwieństwie do wielu innych narodów afrykańskich, Burundi nie stosuje żadnych środków blokujących, a raporty z tego kraju są zbyt rzadkie, aby stwierdzić, jak bardzo obciążony może być jego system opieki zdrowotnej.

zrodlo:https://www.zerohedge.com/geopolitical/burundi-becomes-2nd-african-nation-expel-who

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: