KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

„Wspierasz kapitalizm, czyli niewolnictwo, korporacje, banki, które niszczą wszystko!!!!”. Mocna odpowiedź na klip Korwin-Mikkego

Ten film powstały w ramach #hot16challenge2 to nie tylko odpowiedź na klip posła Konfederacji, któremu marzyło się mordowanie socjalistów. To jedno z najmocniejszych oskarżeń pod adresem kapitalistycznej niesprawiedliwości i wyzysku, jakie w tym roku wybrzmiało w polskiej przestrzeni publicznej.

– Siemanko, tu jedyny prawdziwy wieśniak w tym challenge’u – tak zaczyna się trwające minutę i 37 sekund nagranie, a potem jest już tylko mocniej. Rapuje Piguła, czyli Paweł Czekała, autor tekstów i gitarzysta punk rockowej grupy The Analogs, zespołu, który zawsze podkreślał lewicowe korzenie wykonywanego gatunku muzycznego, niósł antyfaszystowskie i krytyczne wobec kapitalizmu przesłanie.

„Gdybyś do mnie machał swoim scyzorykiem/szukałbyś go potem głęboko w odbycie/Szkoda, że nie mówisz tego, patrząc w oczy/Takim jak ja ludziom, mającym już dosyć/Pasożytów, którzy żyją za pieniądze, które najbiedniejszym zabierają rządy” – tak odpowiada Piguła na nagranie „politycznej mendy” (nazwiska przypominać nie trzeba). Następnie przypomina o przeznaczaniu pieniędzy z podatków na wojsko, policję i Kościół, zamiast na szpitale i szkoły, na czym tracą najsłabsi: najbiedniejsi i chorzy. „Wyzysk i cierpienie są dla ciebie świetne/Bo nie żyłeś nigdy w robotniczym gettcie/Wspierasz kapitalizm, czyli niewolnictwo/Korporacje, banki, które niszczą wszystko” – oskarża Piguła.

Każdy, kto wie, jak wygląda życie, olewa skrajną prawicę – stwierdza pod koniec klipu wykonawca. Wreszcie radzi posłowi Konfederacji, dla którego „ten ma większe prawa, kto ma więcej szmalu”, by „zamknął mordę”.

Czekamy na podobnie antykapitalistyczny przekaz w wykonaniu lewicowych polityków. To byłaby prawdziwa odpowiedź na obecny – kolejny – kryzys całego systemu.

zrodlo:strajk.eu

One thought on “„Wspierasz kapitalizm, czyli niewolnictwo, korporacje, banki, które niszczą wszystko!!!!”. Mocna odpowiedź na klip Korwin-Mikkego

  1. pozwole sobie nazwac ta polityczna mede to korwinszon, co jak se macnie maczeta lub strzeli z pistoletu to ma nadzieje ze mu jeszcze cos drgnie. a tak na marginesie to chyba w polsce jest zakaz posiadania broni lub sie myle. pewnie jest tak ze polakom broni miec nie wolno a tyko plemiencom specjalnej troski jest wolno….

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: