DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Największy samolot świata zawrócił z lotniska. „Nie zmieściłby się na pasie” „

Największy towarowy samolot świata, ukraiński An-225 Mrija, musiał zawrócić z lotniska Kastrup w Kopenhadze, gdy podczas lądowania okazało się, że maszyna nie zmieści się na pasie. Część płyty lotniska jest remontowana.

Największy samolot świata zawrócił z lotniska. "Nie zmieściłby się na pasie"Do incydentu przyczynił się zbieg okoliczności. (Fot. Getty Images)
„Wiadomość o remoncie najwyraźniej nie dotarła do linii lotniczej. Dopiero pilot samolotu otrzymał komunikat z wieży kontroli lotów, że lądowanie nie jest możliwe” – przekazał telewizji TV2 rzecznik lotniska Kastrup Kenni Leth.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Samolot podchodził do lądowania w Kopenhadze, po czym po odmowie w ostatniej chwili oderwał się i skierował na zapasowe lotnisko w Lipsku.

banner-wizytowka-1580899038

Według Letha, do incydentu przyczynił się zbieg okoliczności. „Wcześniej lądowały u nas samoloty Antonow, ale ponieważ obecnie ruch na lotnisku jest ograniczony, postanowiliśmy zmodernizować jeden z dwóch głównych pasów, na którym mogą lądować największe samoloty” – wyjaśnił rzecznik lotniska, podkreślając, że tydzień temu informacja o remoncie została wysłana do linii lotniczych.

An-225 Mrija to największy samolot na świecie. Maszyna ma ponad 84 metry długości, napędzana jest sześcioma silnikami odrzutowymi. Samolot został wyprodukowany tylko w jednym egzemplarzu. Powstał w 1988 r. w czasach ZSRR w zakładach lotniczych Aviant w Kijowie.

14 kwietnia maszyna lądowała w Polsce ze środkami do walki z koronawirusem, przywiozła m.in. ponad 1 mln maseczek typu FFP2, ponad 200 tys. kombinezonów ochronnych oraz ok. 250 tys. przyłbic.

 

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: