KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Twitter oznaczał sporne tweety COVID-19”

CHICAGO (AP) – Twitter ogłosił w poniedziałek, że zacznie ostrzegać użytkowników, gdy tweet będzie kwestionować lub wprowadzać w błąd o koronawirusie.

Nowa zasada jest najnowszą z fali bardziej rygorystycznych zasad, które firmy technologiczne wdrażają, aby stawić czoła wybuchowi dezinformacji związanej z wirusami w swoich witrynach. Facebook i Google, który jest właścicielem YouTube, wprowadziły już podobne systemy.

Ogłoszenie to sygnalizuje, że Twitter poważniej traktuje swoją rolę w rozpowszechnianiu dezinformacji. Ale sposób, w jaki platforma egzekwuje nową politykę, będzie prawdziwym testem, a liderzy firmy już podważają oczekiwania.

Yoel Roth, kierownik ds. Integralności strony na Twitterze, potwierdził: „Nie będziemy w stanie podjąć działań egzekucyjnych na każdym tweecie z niekompletnymi lub spornymi informacjami na temat COVID-19”.

Roth powiedział w poniedziałek, że platforma historycznie zastosowała „lżejszy dotyk” podczas egzekwowania podobnych zasad dotyczących wprowadzających w błąd tweetów, ale powiedziała, że ​​firma pracuje nad ulepszeniem technologii wokół etykiet.

W lutym Twitter napisał, że doda etykiety ostrzegawcze do udokumentowanych lub zmanipulowanych zdjęć i filmów po tym, jak nagranie Nancy Pelosi, mówczyni Domu Demokratycznego, zostało spowolnione, aby wyglądało na to, że wypluwa słowa. Ale nawet w przypadku oczywiście fałszywych filmów, takich jak ten, w którym Joe Biden leniwie się uśmiecha i szczerzy, który podzielił prezydent Donald Trump, firma od tego czasu używała etykiety tylko dwa razy, częściowo z powodu problemów technicznych.

Twitter nie dodał żadnych etykiet ostrzegawczych do tweetów polityków, które naruszają jego zasady, ale są uważane za „w interesie publicznym” zgodnie z polityką ogłoszoną przez firmę w czerwcu 2019 r.

Zgodnie z najnowszymi zasadami COVID-19 Twitter decyduje, które tweety są oznaczone – usuwając posty tylko wtedy, gdy są szkodliwe.

Tweety polityków będą podlegały powiadomieniom, które będą dostępne w około 40 językach.

Niektóre wątpliwe tweety będą wyświetlane z etykietą poniżej, która przekieruje użytkowników do łącza z dodatkowymi informacjami na temat COVID-19. Inne tweety mogą być w całości pokryte etykietą ostrzegawczą ostrzegającą użytkowników, że „część lub całość treści udostępnianych w tym tweecie jest sprzeczna z wytycznymi ekspertów ds. Zdrowia publicznego dotyczących COVID-19”.

Nick Pickles, globalny starszy strateg firmy w dziedzinie polityki publicznej, Twitter nie sprawdza bezpośrednio faktów ani nie nazywa fałszywych tweetów w witrynie. Etykiety ostrzegawcze mogą wysyłać użytkowników do wyselekcjonowanych tweetów, witryn zdrowia publicznego lub artykułów z wiadomościami.

„Ludzie nie chcą, abyśmy odgrywali rolę decydowania za nich, co jest prawdą, a co nie, ale chcą, aby ludzie odgrywali znacznie silniejszą rolę, zapewniając kontekst” – powiedział Pickles.

Powiadomienia, które mogą zacząć pojawiać się już dziś, mogą również obowiązywać z mocą wsteczną do poprzednich tweetów.

Cienka linia jest podobna do tej podjętej przez technologicznego rywala Facebooka, który powiedział, że nie chce być „arbitrem prawdy”, ale przygotował dla zewnętrznych kontrolerów faktów sprawdzanie fałszów na swojej stronie. Associated Press jest częścią programu sprawdzania faktów na Facebooku.

Jednym z przykładów spornego tweeta, który może być oznaczony na swojej stronie, są roszczenia dotyczące pochodzenia COVID-19, który pozostaje nieznany. Teorie spiskowe o tym, jak zaczął się wirus i czy jest on sztuczny, wirowały w mediach społecznościowych od miesięcy.

Twitter będzie nadal usuwał tweety COVID-19, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osoby lub grupy, a także próby podżegania do masowej przemocy lub powszechnych niepokojów społecznych. Firma usuwa fałszywe leki koronawirusowe i twierdzi, że dystans społeczny lub maski na twarz nie ograniczają rozprzestrzeniania się wirusa przez kilka tygodni.

__

Pisarka technologii AP Barbara Ortutay przyczyniła się do tej historii z Oakland w Kalifornii.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: