DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Stres jest najbardziej postarzającym elementem naszego życia!!!!”

‚To, czy jesteśmy w stanie stałego poddenerwowania niszczy skórę bardziej niż cokolwiek innego’ – przekonuje dermatolog i ekpert od pielęgnacji skóry, dr Ali Ahmed. Na szczęście nie jesteśmy wobec tego uczucia zupełnie bezradni.

Stres jest najbardziej postarzającym elementem naszego życia!Oto jeden z najlepszych sposobów na stres… (Fot. Getty Images)
Czynników powodujących powstawanie zmarszczek jest w istocie bardzo dużo. Ale tylko jeden degeneruje skórę na poziomie komórkowym – stres oksydacyjny. Aby go zmniejszyć, nie wystarczy standardowy tryb działań. Konieczne jest działanie wielotorowe, uważniej bowiem należałoby się przyjrzeć diecie, odpowiedniej ilości snu i aktywności fizycznej.

„Uczucie stresu prowadzi do uwolnienia hormonów stresu, kortyzolu, o którym wiadomo, że wpływa na układ odpornościowy. Pogarszając funkcje obronne skóry, opóźnia gojenie i zaburza naturalną barierę skóry”– tłumaczy Ahmed.

banner-wizytowka-1580899038

Aby zapanować nad towarzyszącym nam stresem, zacznij angażować się w czynności, które pozwolą łagodzić i niwelować jego objawy. „Kobiety, które praktykują jogę trzy razy w tygodniu, mają niższy poziom kortyzolu niż ich rówieśniczki, które tego nie robią” – wskazuje dr Tara Swart, neurobiolog. „Uzupełnienie magnezu może również obniżyć poziom kortyzolu” – dodaje.

Doskonałym sposobem na połączenie pielęgnacji i relaksu jest również ciepła kąpiel. Swart zaleca włączenie w ten rytuał również aromaterapii i prostych ćwiczeń oddechowych. „Wywołuje to pozytywne emocje, które mają podwójny wpływ na uspokojenie układu nerwowego i skóry, ponieważ nerw węchowy jest bezpośrednio połączony z ośrodkami emocjonalnymi mózgu” – wyjaśnia.

Oczywiście pielęgnacja odgrywa w tym procesie istotną rolę – warto sięgać po składniki, które przyniosą jej ukojenie. Od ceramidów budujących barierę skórną do nawilżającego kwasu hialuronowego i antyoksydantów. „Rozważ delikatny masaż twarzy, aby poprawić krążenie, drenaż limfatyczny i produkcję kolagenu, jednocześnie zachęcając ciało do relaksu” – podsumowuje Ahmed.

zrodlo:londyek.net

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: