KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Rosną zmartwienia w miejscu pracy, gdy USA śledzą nowe skrzynki COVID-19”

NEW YORK (AP) – Choć prezydent Donald Trump zachęca ludzi do powrotu do pracy i ponownego otwarcia gospodarki, codziennie zgłaszane są tysiące nowych zakażeń koronawirusem, wiele z nich związanych z pracą.

Najnowsze dane pokazują wzrost liczby przypadków w zakładach pakowania mięsa i przetwórstwa drobiu. Nastąpił skok nowych infekcji wśród pracowników budowlanych w Austin w Teksasie, gdzie sektor ten niedawno powrócił do pracy. Nawet Biały Dom okazał się podatny na atak, z pozytywnymi testami koronawirusa dla jednego z lokajów Trumpa i dla sekretarza prasowego wiceprezydenta Mike’a Pence’a.

Zmiany podkreślają wysokie stawki dla społeczności w całym kraju, ponieważ stopniowo znoszą ograniczenia w biznesie.

„Ludzie, którzy teraz chorują, to na ogół ludzie, którzy pracują” – powiedział radowi miasta Austin dr Mark Escott, regionalny urzędnik ds. Zdrowia. „Ryzyko to wzrośnie, im więcej osób będzie pracować”.

Obawy Austina zostaną prawdopodobnie odzwierciedlone w społecznościach w całym kraju, ponieważ ponowne otwarcie sklepów i fabryk stwarza nowe możliwości rozprzestrzeniania się wirusa.

Oczywiście, istnieje wiele nowych infekcji poza miejscem pracy – w domach opieki oraz wśród emerytów i bezrobotnych, szczególnie w gęsto zaludnionych miejscach, takich jak Nowy Jork, Chicago, Filadelfia i miejskie części New Jersey i Massachusetts.

Jednak spośród 15 hrabstw USA o najwyższym wskaźniku zarażenia na mieszkańca między 28 kwietnia a 5 maja, wszystkie są domami dla zakładów pakowania mięsa i przetwórstwa drobiu lub więzień stanowych, zgodnie z danymi opracowanymi przez The Associated Press.

Hrabstwem o najwyższym wskaźniku na mieszkańca był hrabstwo Trousdale w Tennessee, w którym blisko 1300 więźniów i 50 pracowników niedawno pozytywnie przeszło pozytywnie wyniki w prywatnym centrum poprawczym Trousdale Turner.

W federalnym systemie więziennictwa liczba pozytywnych przypadków stale rośnie. Na dzień 5 maja było 2066 więźniów, którzy uzyskali wynik pozytywny, w porównaniu z 730 w dniu 25 kwietnia.

Drugim hrabstwem na liście AP jest hrabstwo Nobles w stanie Minnesota, które ma obecnie około 1100 przypadków, w porównaniu do dwóch w połowie kwietnia. W hrabstwie Worthington znajduje się zakład przetwórstwa wieprzowiny JBS, który zatrudnia setki imigrantów.

„Pewien facet powiedział do mnie:„ Zaryzykowałem życie tutaj. Nigdy nie myślałem, że coś, czego nie widzę, może mnie wyciągnąć ”- powiedział wielebny Jim Callahan z Kościoła katolickiego St. Mary w Worthington.

W hrabstwie Dakota w stanie Nebraska, gdzie znajduje się zakład mięsny Tyson Foods, odnotowano trzy przypadki na dzień 15 kwietnia, a obecnie ma ponad 1000. Zginęły co najmniej trzy zgony COVID-19, w tym muzułmanka z Etiopii, która była zatrudniona w 4300 pracownikach fabryki Tyson.

„To smutne i niebezpieczne dni”, powiedział imam z regionalnego centrum islamu, Ahmad Mohammad, Siouxland News.

Potwierdzone przypadki koronawirusa w hrabstwie Cass w północnej Indianie, gdzie znajduje się duży zakład przetwórstwa wieprzowego Tyson, przekroczyły 1500. To daje hrabstwu – ojczyźnie około 38 000 mieszkańców – jeden z najwyższych w kraju wskaźników infekcji na mieszkańca.

Zakład Tyson w Logansport w stanie Indiana został zamknięty 25 kwietnia po pozytywnym wyniku testu prawie 900 pracowników; wznowił ograniczone operacje w czwartek po gruntownym oczyszczeniu i instalacji barier z pleksiglasu. Rzeczniczka firmy, Hli Yang, powiedziała, że żaden z 2200 pracowników nie wróci do pracy bez testów.

Ostatnie infekcje dotknęły również hrabstwa w Wirginii, Delaware i Gruzji, gdzie znajdują się zakłady przetwórstwa drobiu.

W Nowym Jorku, które było najciężej dotkniętym przez większość pandemii, nowe badanie sugeruje, że czynniki inne niż miejsce pracy były zaangażowane w wiele ostatnich spraw.

Ankieta przeprowadzona wśród 1269 pacjentów przyjętych do 113 szpitali w ciągu ostatnich trzech dni podważyła oczekiwania, że nowe przypadki będą zdominowane przez kluczowych pracowników, szczególnie tych podróżujących metrem i autobusami. Zamiast tego emeryci stanowili 37% hospitalizowanych osób; 46% było bezrobotnych.

„Myśleliśmy, że może uda nam się znaleźć większy odsetek niezbędnych pracowników, którzy chorują, ponieważ idą do pracy, że mogą to być pielęgniarki, lekarze, pracownicy transportu. Tak nie jest – powiedział gubernator Andrew Cuomo.

W Pensylwanii spośród 2578 nowych przypadków od 4 maja do 6 maja ponad 40% stanowiły osoby mieszkające w placówkach opieki długoterminowej. Urzędnicy ds. Zdrowia w hrabstwie Allegheny w Pittsburghu powiedzieli o 352 nowych przypadkach między 20 kwietnia a 5 maja, 35% było rezydentami zakładów opieki długoterminowej, a 14% było pracownikami służby zdrowia.

Chociaż osoby starsze nadal odpowiadają za nieproporcjonalnie dużą liczbę przypadków COVID-19, federalne Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom podają, że zmienia się stosunek wieku. W okresie styczeń-luty 76% przypadków dotyczyło osób w wieku 50 lat lub starszych. Od marca tylko około połowa przypadków jest w tym przedziale wiekowym,

Wielu pracowników służby zdrowia było jednym z pierwszych Amerykanów, którzy pozytywnie przeszli testy. Nadal są zainfekowane w dużej liczbie.

Gerard Brogan, dyrektor praktyki pielęgniarskiej dla California Nurses Association, mówi, że aż 200 pielęgniarek dziennie pozytywnie testowało ostatnio w Kalifornii. Mówi, że w całym kraju National Nurses United ocenił ponad 28 000 pozytywnych testów i ponad 230 zgonów wśród pracowników służby zdrowia.

Wśród osób, które niedawno dały wynik pozytywny, była dr Pramila Kolisetty z Scarsdale w stanie Nowy Jork, która ma praktykę rehabilitacji i leczenia bólu w Bronxie i jest żoną urologa.

Nawet po tym, jak Nowy Jork nałożył znaczne blokady, poszła do swojego biura dwa lub trzy razy w tygodniu, próbując przejść na telemedycynę.

„Zajęło nam trochę czasu, aby się zorganizować” – powiedziała. „Nie możemy po prostu zamknąć biura i powiedzieć, to wszystko.”

Część jej personelu zachorowała na COVID-19 i zaczęła odczuwać objawy kilka tygodni temu. Po pozytywnym wyniku testu izolowała się w domu i teraz ćwiczy telemedycynę.

Cuomo, gubernator Nowego Jorku, powiedział, że indywidualne decyzje mogą pomóc spowolnić tempo nowych infekcji.

„Wiele z tego sprowadza się do tego, co robisz, aby się zabezpieczyć”, powiedział Cuomo podczas ostatniego briefingu. „Wszystko jest zamknięte, rząd zrobił wszystko, co mógł. … Teraz to zależy od Ciebie. Czy nosisz maskę, czyścisz środki do dezynfekcji rąk?

____

Przyczynił się dziennikarz danych AP Andrew Milligan w New Haven, Connecticut i reporterzy Rick Callahan w Indianapolis, Claudia Lauer w Filadelfii, Deepti Hajela i Mike Stobbe w Nowym Jorku oraz Michael Balsamo w Waszyngtonie.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: