KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Putin przedstawił rosyjską wersję „tarczy antykryzysowej”. Czy wystarczy?”

Podczas poniedziałkowego kolejnego orędzia w sprawie koronawirusa  Rosji  zapowiedział wsparcie dla obywateli i biznesu.

Od 1 czerwca  planuje uruchomić program pożyczek wspierających . W jego ramach przedsiębiorstwa, które praktycznie nie zwolniły pracowników w czasie wymuszonej sytuacją przerwy od pracy, otrzymają od państwa bezpośrednią dotację na wypłatę wynagrodzeń za kwiecień i maj.

Ponadto rosyjski prezydent zaproponował umorzenie wszystkich podatków i składek ubezpieczeniowych za II kwartał dla małych i średnich przedsiębiorstw. Według niego z tej propozycji skorzystać będzie mogło półtora miliona firm. Putin zaproponował również zwrot zapłaconego podatku dochodowego za rok 2019 wszystkim oficjalnie zarejestrowanym samozatrudnionym. Ale dotyczyć to będzie tylko najbardziej dotkniętych epidemią regionów Rosji – Moskwy, Tatarstanu, obwodów moskiewskiego i kałuskiego.

I tak, rodzice posiadający dzieci od lat 3 do 15 jednorazowo zostanie wypłacone 10 tys. rubli (równowartość ok. 560 zł.), rodzicom z dziećmi do lat trzech o połowę mniej. Minimalny zasiłek opiekuńczy ma wzrosnąć z 3755 rublli do 6751 rubli. Rodziny, w których rodzice stracili pracę, otrzymają po 3000 rubli na każde niepełnoletnie dziecko.

Pracownicy socjalni i pedagodzy, a także średni personel medyczny i administracyjny mają dostać do pensji odpłaty na okres 3 miesięcy. Dla wszystkich – po 25 tys. rubli (równowartość ok. 1400 zł.), a ci, którzy pracują z zarażonymi koronawirusem – jeszcze 35 tys. rubli (równowartość ok. 2000 zł.). Z kolei wyspecjalizowanym lekarzom obiecano dopłatę w wysokości 40 tys. rubli do pensji (równowartość ok. 2200 zł.), a w przypadku pracy z zarażonymi – 60 tys. rubli (równowartość ok. 3400 zł.)

Od 1 lipca ma ruszyć kolejna specjalna linia kredytowa dla wsparcia firm. Firmy, które ucierpiały od epidemii, mają mieć dostęp do kredytów oprocentowanych na jedynie 2 proc. przez 6 miesięcy. Umorzenie czy zmniejszenie oprocentowania zależeć będzie od tego, jaki poziom zatrudnienia utrzymają w ciągu pół roku.

Jak wcześniej informowaliśmy, nie bacząc na  zachorowań Rosjan na  Władimir Putin postanowił zakończyć częściowo okres kwarantanny, bo jak stwierdził, okres  działalności gospodarczej negatywnie wpłynął na wiele sektorów gospodarki.

W poniedziałek Putin powiedział na spotkaniu z rządem, że od 12 maja w kraju zakończą się dni wolne od pracy, wprowadzone w ramach walki z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Podkreślił przy tym, że „nie kończy się walka z epidemią”.

Słowa te padły w dniu, w którym w FR odnotowano rekordowy dobowy wzrost zakażeń

Prezydent Putin oświadczył, że Rosja rozpoczyna etap łagodzenia ograniczeń nałożonych w związku z epidemią, ale proces ten nie będzie szybki.

– Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe należy zapewnić warunki do wznowienia działalności  podstawowych branż gospodarki” – powiedział szef państwa zaznaczając, że chodzi o branże, w których ryzyko przenoszenia wirusa jest najniższe, z uwagi na możliwość uniknięcia z konsumentami.

Szef państwa poinformował, że nadal obowiązuje  imprez masowych, a osoby starsze (powyżej 65 lat i cierpiące na chroniczne schorzenia muszą zachowywać podwyższone środki ostrożności). Obostrzenia sanitarne będą obowiązywać „aż do całkowitego zakończenia epidemii” – powiedział Putin.

W stolicy kraju i obwodzie moskiewskim oraz w Petersburgu, gdzie współczynnik zachorowań jest najwyższy, od 12 maja wchodzi obowiązek noszenie maseczek ochronnych i rękawiczek w miejscach publicznych. W Moskwie wciąż wymagane jest posiadanie specjalnej przepustki przy poruszaniu się autem lub transportem miejskim.

Po raz pierwszy Putin zarządził tydzień  od pracy od 28 marca do 5 kwietnia. 2 kwietnia przedłużył ten okres do 30 kwietnia, a 28 kwietnia przedłużył „” do 11 maja.

Według oficjalnych danych Rosja znalazła się 11 maja na trzecim miejscu wśród krajów świata pod względem stwierdzonych zarażeń w liczbach bezwzględnych, po USA i Hiszpanii. Łączna liczba zakażonych Covid-19 wzrosła tam do 221 344.

ba na podst. BBC.com, tvrain.ru

zrodlo:kresy24

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: