KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

” „Ekspresyjne pochówki” podają w wątpliwość liczby wirusów Nikaragui”

MANAGUA, Nikaragua (AP) – Roger Ordoñez został hospitalizowany z problemami z oddychaniem w zeszłym tygodniu.

Kiedy jego syn Enrique przyszedł odwiedzić następnego ranka, 69-letni emeryt był już pochowany przez pracowników rządowych w ochronnych białych kombinezonach na całym cmentarzu na obrzeżach Chinandega, miasta z 133,000 ludzi w północno-zachodniej Nikaragui.

Szpital ostrzegł rodzinę Ordoñez przed poddaniem się kwarantannie przez dwa tygodnie, ale powiedział, że ich patriarcha nie ma nowatorskiego koronawirusa, mimo że nie wykazano wyników badań.

Rząd prezydenta Daniela Ortegi wyróżniał się odmową nałożenia środków w celu zatrzymania koronawirusa przez ponad dwa miesiące od pierwszej diagnozy choroby w Nikaragui. Teraz lekarze i członkowie rodzin widocznych ofiar twierdzą, że rząd przeszedł od zaprzeczania obecności choroby w kraju do aktywnej próby ukrycia jej rozprzestrzeniania się.

„Błagałem lekarza, żeby powiedział mi, co się z nim stało” – powiedziała Enrique Ordoñez. „Musiałem wiedzieć, czy był zarażony. Mam 18-miesięczną dziewczynkę, moja matka ma różne dolegliwości i musimy wiedzieć, czy to był COVID. ”

Rząd twierdzi, że w tym kraju liczącym 6,5 miliona osób odnotowano 16 przypadków koronawirusa i pięć zgonów od momentu zdiagnozowania pierwszego przypadku. Firmy i biura rządowe pozostają otwarte, a rząd aktywnie promuje wydarzenia sportowe i inne masowe spotkania.

Organizacja pozarządowa Citizen Observatory, składająca się z pracowników służby zdrowia i działaczy, powiedziała, że w sobotę zidentyfikowała 1033 podejrzane zakażenia COVID-19 w kraju.

Epidemiolog z Nikaragui Alvaro Ramírez, obecnie mieszkający w Irlandii, powiedział, że liczba ta jest już znacznie wyższa, a nadchodzące dni „będą decydujące” dla Nikaragui.

Oblicza, że za dwa tygodnie Nikaragua może mieć około 18 000 infekcji, z czego 890 byłoby poważnych.

W ubiegłym tygodniu policjanci i zwolennicy rządu w cywilu zatrzymali dziennikarzy przed szpitalem w Managui i na cmentarzu w Chinandega.

Ale w Chinandega pandemia staje się trudna do ukrycia. Mieszkańcy twierdzą, że mężczyźni w białych garniturach w pick-upach z trumnami w łóżku stają się coraz bardziej powszechnym widokiem. I wydaje się, że każdy zna kogoś, kto zachorował.

Lekarz z Chinandega, który poprosił o anonimowość, aby uniknąć odwetu, powiedział, że zna cztery osoby, które zmarły, w tym jednego z jej pacjentów, który został pochowany w ciągu dwóch godzin od śmierci.

„Wszyscy, których uważają za podejrzanych, którzy zmarli z powodu atypowego zapalenia płuc, wysyłają do natychmiastowego pochówku” – powiedziała.

Diagnozy są ustalane na podstawie objawów i promieni rentgenowskich płuc pacjentów, ponieważ testy na obecność wirusa są ściśle kontrolowane przez Ministerstwo Zdrowia i trudne do uzyskania.

Powiedziała, że nieformalna sieć współpracowników medycznych w mieście odnotowała 25 podejrzeń śmierci COVID-19 do niedzieli.

Ordoñez, dyrektor ds. Sprzedaży urządzeń, powiedział, że jego ojciec cierpiał na chroniczne dolegliwości, w tym nadciśnienie i problemy z oddychaniem, ale w ostatnim tygodniu z dnia na dzień nagle miał trudności z oddychaniem. Zabrał go do szpitala w czwartek wieczorem i tej nocy zmarł.

„Szpital wszystko zorganizował” – powiedział Ordoñez. Pojawił się wcześnie w piątek rano, aby zapytać o stan ojca, ale powiedzieli mu, że już jest pochowany.

„Próbowałem jak najlepiej zidentyfikować grób, ponieważ są tam inne ciała” – powiedział. „Ale nie możemy wiele podnieść głosów. W naszym kraju panuje strach. ”

Zastanawiał się, czy jeśli zabiło go coś innego, dlaczego szpital go pochował, nie pozwalając, by jego rodzina była obecna i dlaczego lekarze powiedzieli Ordoñezowi poddanie się kwarantannie przez dwa tygodnie.

Sąsiednie Honduras i Salwador podjęły surowe działania, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Honduras ma około 2000 potwierdzonych zakażeń, a Salwador ma około 1000. Kostaryka ma ponad 800.

Prośba o komentarz od wiceprezydenta Rosario Murillo, rzecznika rządu i żony Ortegi, nie została udzielona.

Ale wygląda na to, że rząd zaczyna rozpoznawać, co nadchodzi.

Pod koniec kwietnia Ministerstwo Zdrowia zwołało spotkanie wszystkich dyrektorów szpitali i urzędników służby zdrowia najwyższego szczebla w urzędach ministerstwa.

„Powiedzieli im, że to robi się poważne, że każdy szpital musi się przygotować”, powiedział Róger Pasquier, prezes Nicaraguan Anesthesiology Association. „Ta rozmowa jest bardzo późna. Nie podjęli działań izolacyjnych, nie chronili pracowników służby zdrowia, nie ma wystarczającej liczby łóżek w żadnym szpitalu w Managui ani w żadnym szpitalu regionalnym. ”

„W przeciwieństwie do tego, co jest oficjalnie dzielone, wiem przez moich medycznych kolegów, że mamy wiele osób chorych w Managua, Masaya, Matagalpa i Chinandega, gdzie wybuch może być bardzo niebezpieczny”, powiedział Pasquier.

Wielu lekarzy obawia się wystąpień publicznych z powodu odwetu ze strony rządu. Pasquier powiedział, że mówi swobodnie „ponieważ nie jestem polityczny; chcemy tylko uratować życie w dramatycznym momencie dla świata. ”

Lekarz w innym szpitalu dla policji krajowej w Managui powiedział, że było tam 18 pacjentów z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Żaden nie został przetestowany, ale zdiagnozowano go na podstawie objawów i prześwietlenia płuc, powiedział lekarz, który poprosił o anonimowość, ponieważ nie była upoważniona do mówienia.

José Antonio Vásquez, prezes Nikaraguan Medical Unit, organizacji lekarzy, która powstała po protestach w kwietniu 2018 r., Powiedział, że grupa zidentyfikowała 42 lekarzy, pielęgniarki i techników, którzy podejrzewali infekcje.

W Chinandega strach pogłębił się w ostatnich dniach, będący połączeniem częstszych spostrzeżeń mężczyzn w białych garniturach i niedawnych zgonów kilku znanych lokalnych postaci. Obszar ten ma połączenia morskie z Salwadorem i korytarz do transportu ciężarówek z Hondurasem. Lokalni urzędnicy nic nie powiedzieli.

Miejscowy lekarz powiedział, że wydaje się, że od piątku do poniedziałku ponad połowa oficjalnych firm w mieście została zamknięta. Lekarze, pielęgniarki i technicy w szpitalu publicznym zostali zarażeni z powodu braku sprzętu ochronnego i wczesnego rozpoznania.

„Jeśli uda nam się to przeżyć, to dlatego, że Bóg jest wielki” – powiedział lekarz. „Nie ma innego wytłumaczenia.”

„Tutaj jest dużo nerwowości” – powiedział student uniwersytetu Pablo Antonio Alvarado, wspominając o kilku znajomych z Chinandega, o których słyszał, że są zarażeni. „Mówią, że jesteśmy epicentrum pandemii, jak Wuhan w Chinach”.

Opisał mężczyzn w białych garniturach jadących z trumnami w pickupach jako „astronautów”. Lekarz z Chinandega powiedział, że są sanitariuszami szpitalnymi, których zadaniem jest szybkie pozbycie się zmarłych.

Ordoñezowi pozostało więcej pytań niż odpowiedzi na temat śmierci ojca. „Lekarz powiedział mi (wirus), że jest niebezpieczny”, jednocześnie twierdząc, że starszy Ordoñez go nie miał, powiedział.

„Nie pochowałem go, pochowali go”, powiedział Ordoñez. „A wcześniej pochowali innych o świcie, bo obok niego było jeszcze siedem lub osiem kolejnych grobów”.

__

Autor raportu, Christopher Sherman z Meksyku, przyczynił się do powstania tego raportu.

zrodlo:apnews

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: