KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

Marsz narodowców w Warszawie. Antyfaszystów spisywał policjant z nacjonalistycznym symbolem w mundurze

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Marsz narodowców w Warszawie. Antyfaszystów spisywał policjant z nacjonalistycznym symbolem w mundurze

Policjant z Mieczykiem Chrobrego (Świąteczny Piknik Antyfaszystowski)

Policjant z Mieczykiem Chrobrego (Świąteczny Piknik Antyfaszystowski) (Mat. czytelnika)

Jeden z policjantów spisujących organizatorów Świątecznego Pikniku Antyfaszystowskiego na Nowym Świecie miał wpięty w kamizelkę Mieczyk Chrobrego. Komenda zapowiada „czynności wyjaśniające”, ale specjalista od kryminalistyki nie ma wątpliwości, że było to niedopuszczalne.

Przypomnijmy, że Świąteczny Piknik Antyfaszystowski, który w Święto Wojska Polskiego członkowie środowisk prodemokratycznych zorganizowali na Nowym Świecie, stanowił rodzaj kontrwydarzenia względem V Marszu Zwycięstwa Rzeczpospolitej, który w tym samym czasie zorganizowały środowiska narodowe.

Antyfaszyści zamierzali w ów pokojowy sposób zablokować przemar

Policjant „Punisher”. Z trupią czaszką na mundurze legitymował Obywateli RP

Policjant z naszywką 'Punisher' na mundurze

Policjant z naszywką ‚Punisher’ na mundurze (Mat. czytelnika)

Interwencją policji zakończył się niedzielny protest Obywateli RP przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Uwagę protestujących zwrócił nieregulaminowy symbol na mundurze jednego z policjantów. To kolejny taki przypadek w stołecznej policji.

Przedstawiającą trupią czaszkę naszywkę na mundurze zaobserwowano u jednego z policjantów spisujących Obywateli RP podczas protestu 10 maja przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Protest wiązał się z przypadającą na ten dzień pierwotnie wyznaczoną datą wyborów prezydenckich – aktualnie przeniesionych na nieokreślony termin w maju, czerwcu lub lipcu.

Obywatelski sprzeciw

– Tego państwa, przeciwko którego zawłaszczeniu próbowaliśmy protestować, […] już nie ma. To państwo nie jest w stanie przeprowadzić zapowiadanych na dzisiaj wyborów […]. Dzisiaj nie wiemy nawet, czy i kiedy głosowanie się odbędzie. Wiemy natomiast, że będzie równie bezprawne, jak byłaby bezprawna ta żałosna próba, którą Sasin miał dzisiaj realizować – przemawiał Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP. W tym czasie policjanci już spisywali uczestników protestu. Dalej Kasprzak stwierdził, że jego i Obywateli zdaniem legalne nie będą żadne wybory, które miałyby się odbyć w najbliższym czasie. Tym zapowiedziano ich bojkot i zaskarżanie w sądach. Na znak protestu przeciwko łamaniu demokracji przyniesiono zaś białą płachtę – jako symbol nowego początku, od którego należałoby znów zacząć pisać historię polskiej demokracji.

Tymczasem legitymowanie uczestników trwało. Jak informuje nas jedna z uczestniczek protestu, Obywatele RP nie przyjmowali mandatów za gromadzenie się w czasie epidemii, skutkiem czego wnioski o ich ukaranie skierowano do sądu. Jednemu z uczestników udało się przy tym zrobić komórką zdjęcie trupiej czaszki na ramieniu policjanta.

„Przemoc przemocą”

Przedstawiającą czaszkę naszywkę udaje nam się zidentyfikować jako symbol tzw. Punishera. To jeden z superbohaterów (względnie antybohaterów) z uniwersum „Marvela” charakteryzujący się tym, że nie cacka się z przestępcami – często korzystając z tych samych co oni metod. Symbol białej czaszki na czarnym tle z wydłużonymi zębami górnej szczęki jest bardzo popularny w kręgach militarystów. Jak czytamy na serwisie ofensywa-helikon.pl, oznacza on „zwalczanie przemocy przemocą”.

W tym kontekście nasuwają się dwa pytania: czy naszywka licuje z powagą policyjnego munduru, a po drugie, jak ma się jej wymowa do spisywania uczestników pokojowego protestu?

„Sprawa jest wyjaśniana przez przełożonych policjanta. Zawsze przy nieprawidłowościach związanych z umundurowaniem kończą się one szkoleniami dla funkcjonariuszy, których celem jest przypomnienie obowiązujących zasad” – informuje nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, kiedy funkcjonariusz policji w Warszawie eksponuje na mundurze elementy świadczące o prywatnych poglądach. W sierpniu zeszłego roku w czasie marszu narodowców uczestników antyfaszystowskiej kontrdemonstracji spisywał policjant z przypiętym do munduru „mieczykiem Chrobrego” (symbolem polskich nacjonalistów).

– Oczywiście, jeśli taki policjant trafi na „swoich”, to przypinka nie będzie wywoływać agresji, ale może prowadzić do spoufalania się. Natomiast jeżeli taki policjant napotyka osoby o poglądach odmiennych, tego typu manifestacja [swoich] będzie niepotrzebnie wzmagała poczucie zagrożenia – mówił wówczas „Stołecznej” mec. Piotr Paduszyński.

Przy okazji tamtej sytuacji KSP również zapowiadała szkolenie na temat tego, co można, a czego nie można nosić na mundurach.

wyborcza

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: