DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
    UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Czy poseł może wzywać do wieszania socjalistów? Klip Janusza Korwin-Mikkego zgłoszony do Komisji Etyki Poselskiej i do prokuratury”- [AKTUALIZACJA]

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Komisja Etyki Poselskiej zajmie się filmem, który Janusz Korwin-Mikke nagrał w ramach akcji #hot16challenge2. Celem tego internetowego wyzwania jest zbieranie pieniędzy na pomoc szpitalom i lekarzom walczącym z pandemią koronawirusa. Poseł Konfederacji w nagranym przez siebie rapie mówił jednak nie o wspieraniu służby zdrowia, a o szatkowaniu i wieszaniu socjalistów.

Zwolennicy polityka są zachwyceni i twierdzą, że zarzucanie mu mowy nienawiści to zamach na wolność artystycznej ekspresji, a jeśli wideo zostanie skasowane, to będzie to kolejny dowód „lewackiej cenzury” panującej na głównych portalach społecznościowych. Tymczasem poseł Maciej Kopiec z klubu Lewicy postanowił zainteresować sprawą Komisję Etyki Poselskiej.

– W akcji internetowej, której pierwotnym celem było zbieranie funduszy dla polskich medyków walczących z koronawirusem, poseł Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, zwraca się do słuchaczy i kilkakrotnie zapewnia ich, że osoby o odmiennych poglądach politycznych i gospodarczych zasługują na śmierć – pisze poseł. Następnie wskazuje te miejsca, w których przekaz utworu jest dość jednoznaczny. To momenty, gdy polityk rapuje: „socjalistów poszatkuję, bo to są zwyczajne szmaty”, „więc pieprzeni socjaliści mają wisieć zamiast liści” (co powtarza się kilkakrotnie) oraz „trzeba wziąć takiego drania obciąć jaja albo gorzej”.

– Nie możemy godzić się na używanie mowy nienawiści przez jednego z urzędujących posłańców narodu i nie możemy tłumaczyć w żaden sposób nawoływania do mordów – podsumowuje Maciej Kopiec.

Jakie konsekwencje może wyciągnąć wobec posła Komisja Etyki, jeśli uzna, że naprawdę klip w takiej postaci był niedopuszczalny? Regulamin Sejmu w rzeczywistości nie przewiduje wielkiego pola manewru. Czteroosobowa komisja, którą w obecnej kadencji kieruje poseł Jacek Świat z PiS, może upomnieć posła łamiącego zasady etyki dla parlamentarzystów, zwrócić mu uwagę lub udzielić nagany. Następnie taka decyzja publikowana jest w „Kronice Sejmowej” i na witrynie komisji.

AKTUALIZACJA

Przedstawiciele klubu Lewicy –

Monika Falej, Hanna Gill-Piątek, Anita Kucharska-Dziedzic, Maciej Kopiec, Katarzyna Kotula, Paweł Krutul, Robert Obaz, Marek Rutka oraz
Katarzyna Ueberhan – zgłosili zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Janusza Korwin-Mikkego także do Prokuratury Rejonowej w Otwocku. Wskazują, że mogło dojść do przestępstwa z art. 119 kodeksu karnego, polegającego na stosowaniu groźby bezprawnej pozbawienia życia wobec grupy osób z powodu jej przynależności politycznej.
zrodlo:strajk.eu
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: