DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Złe prognozy co do opanowania Covid-19 wobec nadchodzącej zimy w Ameryce Płd.”

Zima, która w Ameryce Południowej rozpoczyna się w maju, skłania ekspertów do wielkiej ostrożności w prognozach co do szans na rychłe opanowanie pandemii Covid-19 na tym kontynencie.

Złe prognozy co do opanowania Covid-19 wobec nadchodzącej zimy w Ameryce Płd.
Jak zima w Ameryce Południowej wpłynie na koronawirusa? (Fot. Getty Images)

Poczytny chilijski dziennik „La Hora” zaprezentował wczoraj wyniki najnowszych badań specjalistów z Uniwersytetu Marcina Lutra w Halle i Wittenberdze dotyczących ataku koronawirusa na Europę. Jak podkreśla gazeta, brzmią one jak groźne ostrzeżenie – zwłaszcza dla mieszkańców wielkich miast Ameryki Łacińskiej.

banner-wizytowka-1580899038

Z analizy tej wynika, że 78 proc. zgonów z powodu pandemii we Francji, Hiszpanii, Niemczech i Włoszech nastąpiło w chłodnej porze roku na obszarach o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu.

W stolicy Chile, siedmiomilionowym Santiago de Chile, od przeszło tygodnia codziennie odnotowuje się gwałtowny wzrost liczby mieszkańców zakażonych koronawirusem. Jak podała we wczorajszym wydaniu stołeczna gazeta „La Nacion”, w ciągu trzech dni w regionie metropolitalnym nastąpił wzrost zakażeń o 37 proc.

Dotyczy to 25 dzielnic i osiedli regionu metropolitalnego, gdzie tylko do 7 maja zachorowało na Covid-19 aż 26 000 osób, a przeciętnie wykrywa się 134 przypadków koronawirusa na 100 tysięcy mieszkańców. Najwięcej w stosunku do liczby ludności wykryto ich w trzech najzamożniejszych dzielnicach Santiago oraz na ubogich przedmieściach.

Chilijska żandarmeria bardzo zaostrzyła w czasie obecnego weekendu kontrole na autostradach i drogach prowadzących ze stolicy do słynnego Valparaiso i innych pobliskich kurortów nadmorskich; zawraca do Santiago de Chile niemal wszystkie samochody jadące w kierunku wybrzeża.

W Peru, którego granica z Chile wynosi 160 kilometrów i jest jedną z najkrótszych granic międzypaństwowych na kontynencie południowoamerykańskim, prezydent Martin Vizcarra ogłosił w sobotę na konferencji prasowej znaczny sukces w walce z koronawirusem. Podał, że w szczycie pandemii jeden chory w jego kraju zakażał przeciętnie trzy osoby, a obecnie stosunek ten wynosi w Peru „jeden do jednego”.

Przedłużył jednak ogłoszony pod koniec marca stan wyjątkowy o dwa tygodnie, co oznacza, że utrzymana zostaje w całym kraju godzina policyjna (od 18:00 do 8:00) i zakaz handlowania na 380 uznanych za najbardziej niebezpieczne targów miejskich i wiejskich, spośród dwóch tysięcy takich miejsc.

W Argentynie decyzją rządu po 5O dniach przymusowej kwarantanny ożył w sobotę „na jednodniową próbę” najelegantszy, obok meksykańskiego Acapulco, kurort nadmorski Ameryki Łacińskiej – Mar del Plata, siedziba słynnych festiwali filmowych. Spragnione klientów butiki liczącej 600 tysięcy stałych mieszkańców miejscowości, oddalonej od stolicy Argentyny o trzy i pół godziny jazdy autostradą, oferowały tego dnia swe towary za 50, a nawet 30 procent ceny.

zrodlo:londynek.net

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: