Przed polską ambasadą w Wiedniu doszło do protestów. Po interwencji miejscowej policji demonstranci opuścili teren ambasady – poinformowała w niedzielę PAP rzeczniczka MSZ Monika Szatyńska-Luft.

O proteście polskich pracowników zatrudnionych w Austrii przed ambasadą w Wiedniu, którzy wyrażali swój sprzeciw wobec rządowych restrykcji związanych z ograniczeniami przy przekraczaniu granicy poinformowało jako pierwsze radio RMF FM, podkreślając, że protestujący wdarli się na teren ambasady.

– Potwierdzamy, że miało miejsce takie zdarzenie. Po interwencji miejscowej policji demonstranci opuścili teren ambasady – poinformowała PAP rzeczniczka MSZ Monika Szatyńska-Luft.

Jak dodała, celem demonstracji był sprzeciw wobec restrykcji w poruszaniu się i przekraczaniu granic.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju i Europie, rząd w połowie marca zdecydował m.in. o przywróceniu kontroli na wszystkich polskich granicach, dla cudzoziemców są one zamknięte z odstępstwami dla osób, które w Polsce przebywają legalnie. Ponadto osoby przekraczające granice zostają skierowane na 14-dniową kwarantannę.

n.czas.com