KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Epidemiolodzy o wyborach korespondencyjnych: „Mogą być niebezpieczne dla zdrowia””

The following two tabs change content below.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych wydał opinię na temat przeprowadzenia podczas obecnej pandemii koronawirusa wyborów korespondencyjnych.

Epidemiolodzy o wyborach korespondencyjnych: „Mogą być niebezpieczne dla zdrowia”

Epidemiolodzy i lekarze chorób zakaźnych sporządzili ją na prośbę Senatu, a dotarła do tejże „Dziennik Gazeta Prawna”. W izbie wyższej polskiego parlamentu znajduje się bowiem ustawa autorstwa PiS o przeprowadzeniu majowych wyborów drogą korespondencyjną.

Marcin Kierwiński@MKierwinski

Wybory kopertowe w maju bezpieczne dla Polaków? MAMY miażdżącą opinię epidemiologów

W aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z pandemią COVID-19 ustawa w przedstawionej formie nie zapewnia ochrony przed zakażeniem SARS-CoV-2 zarówno członkom obwodowych komisji wyborczych,…

wiadomosci.dziennik.pl

Ludzie o tym mówią: 65
Opinia jest miażdżąca dla pisowskiej ustawy. Epidemiolodzy i lekarze uważają, że głosowanie drogą „kopertową” może być niebezpieczne dla zdrowia wszystkich osób uczestniczących w tym procesie. Chodzi o członków obwodowych komisji wyborczych, osób głosujących oraz tych, którzy zapewniają obsługę techniczną wyborów.
Eksperci zwracają uwagę, że „według aktualnie dostępnych danych koronawirusy mogą przetrwać na zanieczyszczonych powierzchniach papierowych nawet przez kilka dni”.  – „Ustawa nie przedstawiła rozwiązań technicznych pozwalających na wyeliminowanie ryzyka zakaźności materiałów zawartych w pakietach wyborczych. Oznacza to, że zarówno zewnętrzna część pakietu, jak i jego zawartość może stanowić materiał zakaźny” – napisali epidemiolodzy.

Przypomnijmy więc, co rekomendował w ubiegłym tygodniu minister zdrowia „Szumowski: „Wybory w tradycyjnej formie możliwe za 2 lata, tylko wybory korespondencyjne są bezpieczne”.

𝚛𝚞𝚗𝚗𝚒𝚗𝚐@DolinaRoztoki

Nie przekręcam☻🙃@KropkaNadI

Ludzie o tym mówią: 25

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: