KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„USA wzywają Chiny do zaprzestania „prowokujących działań””

Departament Stanu USA wezwał wczoraj Chiny do zaprzestania ‚prowokujących działań’ na Morzu Południowochińskim. Chiński okręt hydrograficzny miał na tym akwenie przeszkadzać w pracy statkowi malezyjskiego koncernu paliwowego Petronas.

USA wzywają Chiny do zaprzestania "prowokujących działań"W trakcie pandemii koronawirusa relacje chińsko-amerykańskie są wyjątkowo napięte. (Fot. Getty Images)

W swoim oświadczeniu Departament Stanu wyraził „zaniepokojenie raportami o powtarzających się prowokacyjnych chińskich działaniach” na Morzu Południowochińskim wobec innych państw roszczących sobie prawa do znajdujących się tam złóż. Wezwano władze w Pekinie do „zaprzestania zastraszania” i „powstrzymania się od prowokowania i destabilizowania”.

Powołując się na trzy źródła Reuters donosi, że okręt hydrograficzny ChRL przeszkadzał na Morzu Południowochińskim w pracy statkowi malezyjskiej firmy Petronas.

Kilka dni temu chińska jednostka miała być u wybrzeży Wietnamu, gdzie przed rokiem prowadziła badania nad złożami ropy. Chińskie MSZ zapewniało w tym tygodniu, że to rutynowe działania i oskarżyło władze w Waszyngtonie o próby oczerniania Pekinu.

W trakcie pandemii koronawirusa relacje chińsko-amerykańskie są wyjątkowo napięte. U służb wywiadowczych Stanów Zjednoczonych „rośnie przekonanie”, że wirus wydostał się z laboratorium w Wuhanie, w środkowych Chinach, ale nie prowadzono tam nad nim badań pod kątem broni biologicznej – pisał portal Fox News.

Prezydent USA Donald Trump ponowił w piątek krytykę Chin. Wyraził pogląd, że podawana przez władze w Pekinie liczba chińskich ofiar śmiertelnych epidemii jest zaniżona. Ocenił też, że w kwestii pochodzenia koronawirusa „dzieje się wiele dziwnych rzeczy” i zapewnił o trwającym śledztwie amerykańskich służb w tej sprawie.

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: