KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

„Dlaczego tak wielu pacjentów z COVID-19 doświadcza ciężkiego uszkodzenia serca?”

Uraz serca często występujący w COVID-19, przewiduje śmiertelność
Debra L Beck
Medscape

Wysłane przez HospiMedica International


Zdjęcie: pacjenci COVID-19 w szpitalu w Wuhan (fot. Dzięki uprzejmości Getty Images)

Nowe badanie pokazuje, że śmiertelność wśród pacjentów z COVID-19 z urazem serca jest ponad dziesięciokrotnie wyższa niż u osób bez urazu serca.

Naukowcy ze szpitala Renmin (Wuhan, Chiny) i Uniwersytetu Wuhan (Chiny) przeprowadzili badanie kohortowe z udziałem 416 kolejnych pacjentów (mediana wieku 64 lat, 50,7% kobiet) z potwierdzonym COVID-19 między 20 stycznia 2020 r. A 10 lutego 2020 r. , zebrano i przeanalizowano dane laboratoryjne, radiologiczne i dotyczące leczenia, a wyniki pacjentów z uszkodzeniem serca i bez niego porównano w celu analizy związku ze śmiertelnością. Gorączka była najczęstszym objawem klinicznym (80,3%), następnie kaszel (34,6%) i duszność (28,1%).

Wyniki wykazały, że pacjenci z uszkodzeniem serca mieli wyższą śmiertelność (51,2%) niż pacjenci bez uszkodzenia serca (4,5%). 82 pacjentów (19,7%), u których stwierdzono uszkodzenie serca, byli starsi (mediana 74 lat) i mieli więcej chorób współistniejących, takich jak nadciśnienie i choroba wieńcowa (CAD). Ponadto 22% pacjentów z urazem serca wymagało wentylacji mechanicznej, w porównaniu do zaledwie 4,2% u osób bez urazu serca. Częstość występowania zespołu ostrej niewydolności oddechowej (ARDS) wynosiła odpowiednio 58,5% i 14,7%. Badanie zostało opublikowane 25 marca 2020 r. W JAMA Cardiology.

„Uraz serca jest częstym schorzeniem wśród hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 w Wuhan w Chinach i wiąże się z wyższym ryzykiem śmiertelności wewnątrzszpitalnej”, podsumował naczelny autor Shaobo Shi z szpitala Renmin i współpracownicy. „Na podstawie obecnych wyników możemy jedynie oszacować nasilenie uszkodzenia serca. Dlatego z uwagi na obecne ograniczone dowody pytanie, czy wirus SABRS-CoV-2 może bezpośrednio zranić serce, wymaga dalszych badań. ”

Od grudnia 2019 r. COVID-19 powoduje znaczną zachorowalność i śmiertelność na całym świecie. Ciężka niewydolność oddechowa jest uważana za główną przyczynę śmierci wywołanej przez koronawirusa, a ciężkie zapalenie płuc jest niezależnie związane z przyjęciem na oddział intensywnej terapii (OIOM), wentylacją mechaniczną lub śmiercią. Nowe badania pokazują, że u pacjentów z uszkodzeniem serca występuje poważniejsza ostra choroba, objawiająca się nieprawidłowymi wynikami laboratoryjnymi i radiograficznymi, takimi jak wyższe poziomy CRP, NT-proBNP i poziomy kreatyniny; i więcej wielokrotnych cętek i zmętnienia szkła na CT.

Powiązane linki:
Szpital Renmin
Uniwersytet Wuhan

Related Links:
Renmin Hospital
Wuhan University

zrodlo:stateofthenation

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: