KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Siedzący tryb życia, do którego większość z nas została zmuszona z uwagi na pandemię, sprzyja powstawaniu pomarańczowej skórki. W codziennej pielęgnacji warto zatem uwzględnić kosmetyki o działaniu antycellulitowym.

Ujędrnij skórę! Lepszej okazji nie będzie

Zamknięci w czterech ścianach musieliśmy zrezygnować z wielu aktywności – w tym tej fizycznej. Siedzący tryb życia, który prowadzi dziś znakomita większość z nas, ma wiele negatywnych skutków dla zdrowia i urody. Sprzyja on między innymi powstawaniu znienawidzonego przez kobiety cellulitu. Aby uporać się z nieestetyczną pomarańczową skórką, powinnyśmy zatem zmodyfikować nieco pielęgnacyjną rutynę.

„Warto regularnie stosować peelingi lub podczas kąpieli użyć szczotki do ciała, dzięki której pozbędziemy się martwego naskórka i pobudzimy mikrokrążenie w skórze. Nałożony później kosmetyk do pielęgnacji będzie miał znacznie lepsze, intensywniejsze działanie. Do domowego peelingu wykorzystajmy np. fusy z parzonej kawy – mają działanie nie tylko złuszczające, ale także antycellulitowe” – wyjaśnia kosmetolożka marki Tołpa, Natalia Michniewicz.

Izolacja jest doskonałą okazją do tego, by więcej czasu poświęcić codziennym zabiegom pielęgnacyjnym i kompleksowo zadbać o skórę. „W związku z tym, że obecnie dużo czasu spędzamy w domu i mamy mało ruchu, krążenie krwi i limfy nam szwankuje. Dobrze jest zatem stosować rano kosmetyki o działaniu antycellulitowym, które pobudzają krążenie. Ważne jest odpowiednie aplikowanie kremu lub balsamu. Zaczynamy więc od stóp i kierujemy się ku górze, intensywnie masując skórę kolistymi ruchami – ta technika pobudza krążenie i sprawia, że kosmetyk łatwiej się wchłania” – instruuje ekspertka.

Izolacja jest doskonałą okazją do tego, by więcej czasu poświęcić codziennym zabiegom pielęgnacyjnym. (Fot. PAP)

Wybierając preparaty do pielęgnacji, warto zwrócić uwagę na etykiety. Składniki o działaniu silnie ujędrniającym przywrócą naszej skórze pożądaną sprężystość i gładkość. „Kluczowe składniki pielęgnacji antycellulitowej to kofeina i algi, które świetnie napinają skórę. Bardzo dobrym składnikiem jest również borowina, która działa na skórę detoksykująco. Nie bez racji kojarzy się nam z borowinowymi zabiegami w sanatoriach oraz salonach spa. Wykazuje ona również działanie silnie nawilżające oraz antyoksydacyjne” – tłumaczy ekspertka.

Silnym antyoksydantem jest także nieco mniej znany torf. „Spowalnia on procesy starzenia i degeneracji komórek skóry, a co za tym idzie odmładza ją. W kontekście zwalczania cellulitu dobrze sprawdza się również ekstrakt z pokrzywki indyjskiej, a także kombinacja wyciągu z cytryny i ruszczyku kolczastego” – podsumowuje Michniewicz.

zrodlo:londynek

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: